اطلاعیه روزهای 12 و 13 فروردین

با قرار گیری یک کم فشار نسبتا ضعیف در جنوب غرب کشور، از ظهر چهارشنبه شاهد ورود یک موج به نیمه جنوبی کشور هستیم. این موج از ساعات عصر در کشور فعال شده و از بعد از ظهر روز چهارشنبه تا ساعات شب شاهد بارش های متوسط و ضعیف در اکثر استان ها بعلاوه جنوب استان مرکزی، جنوب استان همدان و بخش های شمالی و شرقی استان خوزستان خواهیم بود.

با این حال برخی از مدل ها بارش ها را بسیار محدود و کمتر پیش بینی می کنند که دلیل این تفاوت آشکار در مدل های معتبر به خاطر خاصیت بهاره سیستم ها و نگرش متفاوت نسبت به آرایش فشاری ست.

بارش فردا چهارشنبه از دید اروپا ( پیش بینی بارش بیشتر):

22

بارش فردا از دید جی اف اس ( پیش بینی بارش پراکنده ):

1

با این حال با خروج از این سامانه از بامداد پنجشنبه از غرب و مرکز کشور، برای روز طبیعت ( 13 فروردین ) شاهد جوی آرام همراه با وزش بادهای ملایم در سطح استان های غربی و مرکزی کشور خواهیم بود.

بیشینه دما در روز طبیعت در مناطق کوهستانی 15 درجه و در دشت ها 20 تا 25 درجه خواهد بود.

3

پیش بینی وزش باد روز طبیعت، جو آرام در بیشتر نقاط و بادهای نسبتا ملایم در نوار باریکی از جنوب غرب و غرب

4

امیدوارم روز طبیعت پرنشاط و مفرحی داشته باشید و ضمن استفاده از طبیعت زیبای بهاری، در حفظ و نگهداری از اون کوشش کنیم.

از احمد رضایی

من از بچگی عاشق آب و هوا و بخصوص بارش برف بودم تا اینکه شرایطی پیش اومد که بتونم به صورت تخصصی به بررسی وضعیت آب و هوا بپردازم، طی 5 سال گذشته با بررسی آماری و تخصصی روی آب و هوای کشور پرداختم و البته دنسته های ما نسبت به پدیده متغیری چون آب و هوا همیشه ناچیز خواهد بود. هم اکنون 23 سال دارم و در شهر تاریخی اصفهان زندگی می کنم و دارای مدرک لیسانس مدیریت هستم. اینجانب با افتخار برای بررسی آب و هوای بخش غربی و مرکزی کشور در خدمت شما بزرگوارن خواهم بود.

گفتگو کنید

4 نظر

  1. سلام احمدجان، خسته نباشید امیدوارم تعطیلات بهتون خوش گذشته باشه. استاد نزدیکترین سامانه بارشی ب ما با توجه به الگوهای فعلی چه روزیه؟یه سیستم خوب

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *