باران در راه نیمه شمالی / شبحی از پاییز در آخرین نفس های تابستان

عرض ادب و احترام خدمت همراهان عزیز وب سایت تهران ودر

تحلیل آخرین برونداد الگو های پیش یابی هواشناسی، حکایت از آن دارد که از چهارشنبه 25 شهریور ماه به سبب افزایش جریانات شمالی و نفوذ سامانه پر فشار به شمال کشور، شاهد افزایش ناپایداری های جوی و به تبع آن رشد ابر ، رگبار و رعد و برق ، وزش باد و کاهش محسوس دما در سواحل کاسپین، شمال غرب ، دامنه های البرز و زاگرس  و تا حدودی شمال شرق خواهیم بود. در روزهای پنج شنبه و جمعه نیز ضمن تداوم این وضعیت در مناطق ذکر شده، با نفوذ جریانات سرد از عرض‌های شمالی به کشور، تشدید بارش در سواحل دریای کاسپین و دامنه های البرز و کاهش دما بین 5 تا 10 درجه در نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود. این هوای خنک تا روز دوشنبه 30 شهریور در کشور ماندگار خواهد بود.

 

انومالی ارتفاع تراز 500 هکتوپاسکال 72 ساعت آینده
فشار سطح زمین مدل Ecmwf

بارندگی در نواحی تحت تاثیر این سامانه بارشی به شرح زیر پیش بینی می شود:

چهارشنبه 25 شهریور: در بخش هایی از استان های اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی ، کردستان ، دامنه های زاگرس، گیلان ، گلستان ، مازندران ( بویژه ارتفاعات) ، خراسان شمالی ، زنجان ، قزوین ، البرز ، تهران ، سمنان ، قم ، اصفهان ، فارس

پنجشنبه 26 شهریور : مناطق فوق ،  با شدت بیشتر در سواحل کاسپین و دامنه های مرکزی و شرقی البرز

جمعه 27 شهریور :  علاوه بر مناطق فوق ،  بخش هایی از استان های یزد و کرمان

مقادیر تجمعی بارش طی 120 ساعت آینده از دید مدل Ecmwf
مقادیر تجمعی بارش طی 120 ساعت آینده از دید مدل Gfs
انومالی بارش طی 120 ساعت آینده

در روز های شنبه و یکشنبه 28 و 29 شهریور، کاهش  دما در نیمه شمالی کشور به قدری است که شبحی از پاییز در روز های پایانی شهریور لمس خواهد شد.

انومالی دما روز شنبه 28 شهریور (فارنهایت)

کاهش دما در ارتفاعات بالادست به قدری محسوس خواهد بود که انتظار داریم در بعضی ساعات، بارش ها در ارتفاعات 4000 متر به بالا به صورت برف نمایان شود. بارش در ارتفاعات بالادست رشته کوه البرز سنگین پیش بینی می شود . به طوری که انتظار داریم ظرف روز های آینده در قله دماوند بیش از 1 متر برف ببارد.

مقادیر عددی بارش طی 192 ساعت آینده ( میلیمتر)
پیش بینی وضعیت جوی قله دماوند طی روز های آینده

به جهت بارش شدید باران در نواحی یاد شده به ویژه ( ارتفاعات البرز و برخی نقاط استان های شمالی کشور  ) ، آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نیست.

طی روز های آینده به سبب تغییرات فشار در نواحی ذکر شده  ، به ویژه ( استان های سمنان ، البرز ، تهران و تا حدودی مناطق مرکزی کشور)  وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود که این وضعیت افزایش گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی از  نقاط این مناطق را به همراه خواهد داشت.

پیش بینی وضعیت جوی استان تهران طی روز های آینده

چهارشنبه 25 شهریور : نیمه ابری تا ابری در بعد از ظهر با احتمال  رگبار و رعد و برق  به همراه وزش باد

پنج شنبه 26 شهریور : نیمه ابری در بعد از ظهر و اوایل شب  افزایش ابر به همراه رگبار و رعد برق و همچنین وزش نسبتا شدید باد

جمعه 27 شهریور : نیمه ابری تا ابری گاهی رگبار و رعد و برق ، وزش باد به همراه کاهش دما

بارش تهران از پنجشنبه عصر تا صبح جمعه، شکل و شمایل بهتری خواهد داشت.

نقشه جهت ، سرعت باد در تراز 850 و همچنین فشار سطح زمین همانطور که مشاهده می کنید سرعت باد روز پنجشنبه در جنوب دامنه البرز افزایش پیدا می کند
رطوبت مناسب تراز 700 میلی بار (بامداد جمعه)
رطوبت تراز 850 (بامداد جمعه)

 

در صورت تغییر در الگو های پیش یابی هواشناسی، این پست بروزرسانی خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر از وضعیت هوا در ناحیه ای خاص ، در بخش نظرات سوال بفرمایید.

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

گفتگو کنید

87 نظر

 1. ممنون آقای صبوری توضیحات خیلی کامل بود.مخصوصا از اینکه برای تهران هم جداگانه توضیح دادید خیلی متشکرم.کاش تو سطح شهر تهران هم امسال یه برف حسابی بیاد. کاش بارون بدون این طوفانهای مخرب بیاد.راستی آقای صبوری سرعت باد تهران چقدر پیش بینی میشه. ?زهرا .ن.عزیز منم از طوفان خیلی میترسم.ولی باید به خدا توکل کرد که هر چه هست دست اوست.
  ————-(علی صبوری)
  سلام خواهش میکنم
  ایشالا
  والا به نظر میرسه حداکثر به 50 کیلومتر بر ساعت برسه

 2. سلام به همه دوستان

  اطلاعیه شماره 54 سه شنبه مورخ 94/06/24

  پیرو اطلاعیه شماره 53 یکشنبه 94/06/22 به اطلاع می رساند از چهارشنبه تا پایان هفته بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب به سبب ناپایداریهای همرفتی، رشد ابرهای جوششی، رگبار موقتی باران، گاهی رعدوبرق و در برخی نقاط وزش باد شدید محلی در استان های واقع درشمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل شمالی، دامنه های رشته کوه البرز، مرکز، جنوب و شمال شرق کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
  چهارشنبه 94/06/25: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال شرق کردستان، زنجان، قزوین، مرکزی ارتفاعات البرز در استانهای تهران، البرز و سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، مازندران و گلستان و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان و شمال فارس.
  پنج شنبه 94/06/26: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، مرکزی، همدان، قم، دامنه های البرز در استانهای تهران، البرز و سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، مازندران و گلستان و دامنه های زاگرس مرکزی در شمال و شرق لرستان، اصفهان و فارس.
  از پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی ضمن کاهش دما بر شدت بارش در سواحل شمالی کشور تا آخر هفته افزوده می شود.
  توصیه می شود در مناطق ذکر شده جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم بعمل آید.

 3. سلام اقای صبوری،چهارشنبه پاکدشت هم رگبار و رعد و برق داریم؟
  ——-(علی صبوری)
  سلام ، بله فردا پاکدشت شانس بارش داره اما میزانش زیاد نیست
  پنجشنبه جمعه شرایط بهتره

 4. سلام وقت بخیر…. علی جان واقعا دستت درد نکنه و اینکه در مورد تهرانم توضیح دادی (((خیلی عالی بود))).. مرسی داداش
  ———-(علی صبوری)
  سلام عزیز
  خواهش میکنم

 5. سلام ممنون از توضیحات کاملتون. به امید بارش سراسری و زیبای باران در پایان هفته در تهران. چاکریم
  ———–(علی صبوری)
  خواهش میکنم انشاالله

 6. سلام خدمت استاد بزرگوار اقای صبوری…ببخشید شرایط برای شهر اراک چطور هست در چند روز اینده ؟ میزان بارش شهر اراک را تا پنج روز اینده چند میل پیش بینی میکنید ؟ و درچندروز اینده کدوم روزها احتمال بارش شدیدتری در اراک هست؟ از نظر وزش باد نیز کدوم روزها سرعت وزش باد بیشتر هست و احتمال رخداد طوفان در چند روز اینده اراک نیز چطور هست ؟ ممنون میشم اگر کامل جواب بدهید..از سایت بسیار خوبتان هم ممنون هستم
  ———–(علی صبوری)
  سلام حسن جان
  پنج شنبه و جمعه شرایط برای بارش در اراک مهیاست
  مجموعا 3 – 6 م م شایدم بیشتر
  از فردا تا یکشنبه بویژه ساعات بعد از ظهر وزش باد در پاره ای نقاط نسبتا شدید پیش بینی می شود.

 7. سلام داش ایا 26 و 27 شهریور 94 برای شهر کاشان بارش پیش بینی میکنی یا خیر میزانش چه قدر خواهد بود و ایا طوفان و وزش باد شدید در کاشان خواهیم داشت یا خیر با تشکر.
  ———(علی صبوری)
  کاشان هم انشالله بارش خواهد داشت
  شرایط برای طوفان هم مهیاست
  اول هفته هوا حسابی خنک میشه

 8. سلام…
  داش علی مجموعا بارش تهران چند میل میشه؟
  واینکه باتوجه به کاهش دما احتمال تگرگ وجود داره؟
  ——-(علی صبوری)
  سلام عزیز
  به امید خدا 4 – 6 م م شایدم بیشتر

 9. درود.اقای صبوری برای تهران چند میلیمتر پیشبینی بارش داریم؟همچنین خواهشمندم بارش طالقان را هم بررسی کنید
  ————(علی صبوری)
  سلام
  انشاالله ۴ – ۶ م م
  طالقان 15 – 20 م م

 10. اقاي صبوري براي مشهد وضعيت بارشي چگونه هستش براي اواخر هفته و اوايل هفته آينده؟
  ———–(علی صبوری)
  جمعه و شنبه در مشهد شرایط برای رگبار و رعد و برق مهیاست اما زیاد نیست

 11. سلام آقا علي صبوري
  راستش من با مطالعه فصلنامه يك سوال برام پيش اومده اينكه شما در اين فصلنامه از نرمال بودن بارش در شمالشرق خبر داديد.اما بيشتر سايت هاي معتبر هواشناسي جهان از بارش هاي بيشتر از نرمال در شمالشرق كشور خبر ميدهند.(با توجه به النينو قوي امسال)حالا ميشه توضيح بدين كه آيا زمستون و پاييز امسال هم مثل پارسال سرد و بي بارش و پوچ خواهد بود يا نه بارش هايي طلايي در اين منطقه از كشور رخ خواهد داد.چون واقعا گيج شدم!!!!!كه چه اتفاقي خواهد افتاد يكي ميگه بارش نرمال يكي ميگه بارش هابيشتر از نرمال(طلايي)؟؟؟لطفا توضيح بدين.ممنون
  ————-(علی صبوری)
  سلام داداش
  اولا در مورد زمستون نمیشه از الان قضاوت کرد
  در مورد پاییز هم انشاالله بارش شمال شرق نرمال و یا متمایل به فرانرمال پیش بینی میشه

 12. سلام
  ياد قديم بخير كه وقتي بارون ميومد ادم احساس
  ارامش ميكرد نه مثل الان كه با طوفان گردو خاك همراه
  بدتر ادم استرس ميگيره
  ———(علی صبوری)
  کم کم باید عادت کنیم

 13. سلام از ساعت 11و نیم شاهد رعد و برق سنگین و همچنین بارش رگبار زیبای باران حوالی مناطق جنوب شرقی ورامین بودیم.. در سطح شهر هم یه نم بارون رو شاهد بودیم..که هوا رو فوق العاده تلطیف کرد..
  ————(علی صبوری)
  به به خداروشکر

 14. سلام داش اگر میشه بگید کاشان 26 و 27 شهریور 94 چند میلی متر بارش دشت خواهد کرد و سرعت طوفان در کاشان به چجند کیلومتر خواهد رسید با تشکر.
  ——–(علی صبوری)
  معلوم نیست عزیز
  به امید خدا و اگر الگو ها تضعیف نشن مجموعا 2،3 م م

 15. عرض ادب وسلام خدمت استاد صبوری گرامی، اول خیلی ممنون ازبابت سایت بسیار خوبتون. دوم هم یه سوال: سایت های خارچی از جه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده میکنند که می تونن ساعت دقیق وقوع پدیده های جوی(مثلاً وضعیت پوشش ابر درساعات مختلف روز و یاساعت شروع و خاتمه بارش برف و باران)رو ازیکی دو و حتی چندین روز قبل پیش بینی کنند؟ ازاون تجهیزات درکشورمون خودمون هم وجود داره؟(ببخشید دوسوال شد)پیشاپیش تشکرمیکنم.
  ———(علی صبوری)
  سلام محمود جان
  بالون های هواشناسی دستگاه های رادیوسوند که از طریق فرستنده های رادیویی با ایستگاه های زمین ارتباط دارند به لایه های مختلف جو می برند
  این دستگاه ها فشار ، دما ، رطوبت ، باد و پارامتر های دیگر رو اندازه گیری میکنن و به زمین مخابره میکنن
  کارشناسان هواشناسی بر اساس این داده های رسیده از رادیوسوند ها وضعیت جوی رو پیش بینی میکنن
  نه بعید میدونم در ایران وجود داشته باشه
  اگرم باشه پیشرفته و حرفه ای نیست

 16. سلام برای ساری هم احتمال طوفان هست ؟ مثل دو هفته پیش ؟ سایت foreca پیش بینی باران در حد دو هفته پیش نکرده
  ——–(علی صبوری)
  سلام بله احتمالش زیاده

 17. سلام

  اخطاریه شماره 30 چهارشنبه مورخ 94/06/25

  پیرو اطلاعیه شماره 54 سه‌شنبه مورخ 94/06/24 به اطلاع می رساند :
  بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی سامانه پرفشار در سطح زمین به سواحل شمالی همراه با گذر تدریجی سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو از بعد از ظهر روز چهارشنبه تا روز شنبه می باشد،‌که پیامد آن افزایش ناپایداری همرفتی و رشد ابرهای جوششی و بارش شدید باران در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور و دامنه های البرز می‌باشد. با این شرایط احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در شهرها، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های محلی وجود دارد که به شرح زیر پیش بینی میشود:
  پنج شنبه 94/06/26: استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان،‌ خراسان‌شمالی و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان
  جمعه 94/06/27: استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان،‌ خراسان‌شمالی، خراسان رضوی و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان که بتدریج از غرب با کاهش ابر و پدیده خواهد بود
  با توجه به رخداد رگبار و رعدوبرق و همچنین تند باد شدید ، توصیه می شود اقدامات زیر در نظر گرفته شود:
  1- احتیاط لازم برای تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق مستعد سیل.
  2- احتیاط در عبور و تردد در مناطق کوهستانی به سبب احتمال صاعقه و همچنین پیش بینی لازم در عبور از جاده های کوهستانی البرز به ویژه دامنه های شمالی آن به سبب مه غلیظ .
  3- در روزهای پنجشنبه و جمعه با تشدید باد، دریای خزر مواج خواهد شد و توصیه میشود در این مدت از شنا در دریا خودداری شود.
  شایان ذکر است که فعالیت این سامانه از روز پنجشنبه تا روز شنبه موجب کاهش قابل توجه دما در نیمه شمالی کشورخواهد شد که بیشینه کاهش دما در سواحل شمالی بین 8 تا 10 درجه سلسیوس پیش بینی میشود.
  همچنین با تشدید ناپایداری همرفتی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی مناطق استانهای قزوین، مرکزی، قم، البرز و تهران احتمال بارش رگباری ورعد وبرق موقت همراه با وزش باد خیلی شدید وجود دارد که پیامد آن در برخی نقاط خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دیدافقی خواهد بود.

 18. واااای رعععد بزرگ خیلی خوشحاله .
  چه رععععد و برقی . به به کیفور شدم .

  آخیش بوی بارون و عطرش فضای خونه رو پر کرده . زنگ صداش گوشامو نوازش میده .

  چه عجب !!!!! بارون با اینجا آشتی کرد. و سری هم به عاشقانش زد .

  من حااااالم بد رقمه عاااالیه . میگم معلومه که خییییلی ذوقیدم خخخ نه ؟؟

  خب الان منو به جرم مستی میگیرن . مست بارانم به خدا .
  چه دلنشین چه عالی .
  راستی سلام بر همگی

 19. سلام،،،بارش باران از ساعت 8 تا به اینجای کار با شدت متناوب!
  انشالله از روز های آینده شاهد تداوم بارش ها و ورود امواج پی در پی بارشی به کشورمون باشیم

 20. به به آقاااا یعنی به به.. خدایی هواااا رویایی شده.. ایشالا که ادامه دار باشه برای فردا هم همینطور شاهد بارش باشیم البته بدون طوفان خاک..

 21. سلااااااااااااااااااااااااااااااام

  من تا الان بیرون بودم . خیس خیس شدم . لویزان غوغا کرده .
  همین الانم داره تگرگ میاد

  خدارو شکر

 22. سلاااام.
  تشکر از بچه ها که گزارش بارش منطقه خودشون رو در سایت هم ثبت کردن.
  بچه ها ازتون خواهش می کنم زمانی که مثل امشب بارش داریم، در کنار این که در گروه های موبایلی اطلاع رسانی می کنید، در کامنت های سایت هم گزارش بدین.
  این در چند سال آینده خیییلی اهمیت داره. چون به عنوان آرشیو در این سایت ثبت میشه و برای آیندگان و خود ما چنین آرشیوی واقعا ارزشمند هستش.
  پس خواهشا در پاییز و زمستون هم روز هایی که بارش برف و بارون داریم، همین سیاست رو مد نظر داشته باشید.
  دم همه تهران ودری ها و البته عاشقان آب و هوا گررررررم.
  همونطور که در تیتر این پست آوردیم، الحق که شبحی از پاییز رو الان داریم لمس می کنیم.
  تهران نو هم بارون خیییلی خوبی بارید و الان وزش باد خنکی روح و جان آدمو نوازش میده.
  حالا اگه پیش بینی دقایق پیش سایت واندر برای امشب تهران هم محقق بشه که دیگه چه بهتر
  به به.
  شکر

 23. سلام بر همگی
  امیر علی فکر کنم این شبح و روح پاییز فقط غروبا و شبا پیداش میشه .

  از شما چه پنهوون ساعت یک که بر میگشتم خونه از گرما هلاک گشتمی و شبح دلفریب پاییز گویا تبدیل شده بود به روح خبیث آآآتیش و گرما

  آقا گرم بود گرررمممم. از نسیم هم خبر مبر نبود .

  شبح جاااان میشه بیست و چهار ساعته بیای در شهرری خودنمایی کنی ؟ هاهاهاها
  +++++++

  بچه های خوبم دل ازون گروههای لاین و وات برکنید و به سنتهای خوب احترام بگذارید .

  *****قرار ما در هنگام بارش
  کوچه پس کوچه های تهرون ودر *****
  ————(علی صبوری)
  سلام عزیز
  شنبه قشنگ پاییز رو حس میکنید

 24. مشهد هوا ابريه
  راستي آپديت جديد النينو به 2.033 رسيده
  خدارو شكر……
  خداكنه امسال مشهد هم در ليست شهرهاي پربارش باشه.علي جان چقدر احتمال داره مشهد از حد پيش بيني ها(بارش و دما كمينه) فراتر ظاهر بشه؟؟؟؟؟
  ———(علی صبوری)
  مشهمدم تو پاییز وضعیتش خوبه

 25. سلام و خسته نباشید. امشب سرعت باد در سطح شهر تهران تقریبا چقدر پیش بینی میشه. ?بارش ها از دیشب بهتره یا نه?احتمال طوفان هست. ?
  ——-(علی صبوری)
  شرایط بارش امشب و فردا مهیاست
  باد هم بیشتر 50 کیلومتر نمیشه
  بر اساس مدل ها باید بهتر باشه حالا تاببینیم خواست خدا چیه

 26. سلام وقت بخیر… دادا برای امشب به بعد تهران چجوریاست؟ بازم امید به بارش تو سطح استان هست؟چون شبکه 6 که وقوع تند باد رو برای جنوب استان تا ساعات آینده اعلام میکنه؟ خدا کنه طوفان خاک نباشه
  ——-(علی صبوری)
  شرایط بارش امشب و فردا مهیاست

 27. سلام خدمت شما،چراتوبهاروتابستون فقط بعداژظهراوشبابارون میادوطوفان میشه؟
  ——(علی صبوری)
  در حالت عادی همرفت و تغییرات فشار در ساعات بعد از ظهر بیشتره

 28. با سلام اقای صبوری ممنون از بازگشت طلایی شما یک سوال داشتم با توجه به این که در حال حاضر در تهران اسمان تقریباً صاف شده ممکنه تغییر ی در الگو ها ایجاد شده باشه برای اطلاع عرض کنم الان ساعت 9 شب پنجشنبه هست
  ———-(علی صبوری)
  سلام
  اصولا این سیستم ها سیستماتیک نیستن که بگیم پس هوا صاف شد دیگه سامانه از تهران عبور کرده
  تا فردا پس فردا شرایط برای جوشش ابر و رگبار و رعد و برق در سطح شهر مهیاست
  حالا اینکه چه مناطقی بارش دارن دست خداست
  مثلا دیروز اوج بارش شرق و شمال شرق بود ولی امروز جنوب هم بهش اضافه شد به طوری که دوستان از ورامین و پاکدشت بارش شدید باران گزارش دادن

 29. سلام اقای صبوری با این حساب که کاهش شدید دما داریم در روز های اینده ایا ممکنه که محصولات کشاورزی و درختان رو سرما بزنه؟البته در شمال شرق در شمال خراسان رضوی؟در ضمن بارش برای امشب و فردا در شمال خراسان رضوی پیش بینی میشه یا نه؟

 30. سلام علی. راستش من فصلنامه پاییز۹۴را مطالعه نکردم. ودرکل به پیشبینیهای فصلی هم اعتقادی ندارم.میشه بگید اقای شهبازی برای شرق هرمزگان وجنوب شرق پاییز راز لحاظ بارشی چگونه پیشبینی کرده اند؟همچنین از لحاظ دمایی

 31. سلام اقای صبوری با توجه به اینکه الان دیگه تا دو سه ساعت اینده هوا در شمال شرق صاف میشه ایا باز هم میشه برای ساعات بعد از ظهر و شب امروز انتظار بارش رو برای شمال شرق داشت؟؟

 32. باسلام چهارشنبه در دوشان تپه و تهران نو شاهد رگبار باران و رعدوبرق و باد خنک بودین و حسابی هوا خنک شد اما متاسفانه پنج شنبه به جز چند رعدوبرق حول اذان مغرب چیزی نداشتیم و باران نیومد الان هم شاهد رعد وبرق هستیم با تشکر یاعلی

 33. سلام دوستان…خداروشکر.دیشب عالی بود…بارش به حدی زیاد و شدید بود…که دقایقی محور اصلی پاکدشت به سمت تهران و سمنان بسته شد…
  داداش امشب شرایط مهیاست برا بارش؟ در حد دیروز پریروز هست؟
  سپاس…

 34. سلام به همه بزرگواران

  خب الان که کامنت میذارم ساعت 16:15 هستش و هوا تو منطقه لویزان ابری به همراه نم نم باران هستش . خلاصه که هوا کاملا پاییزیه و عااااااالی .
  تا یک ساعت پیش هم که شاهد بارش فوق العاده شدید و رعد و برق بودیم که البته متاسفانه مثل اینکه بارش بیشتر تو شمال شرق تهران بود . ان شالله امشب کل تهران سیراب بشه .

  به امید پاییز و زمستانی رویایی و پر بارش …

  یا علی

 35. اخطاریه شماره 31 جمعه مورخ 94/06/27

  پیرو اخطاریه شماره 30 چهارشنبه مورخ 94/06/25 به اطلاع می رساند :
  با توجه به ادامه فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور، طی امروز و فردا تداوم ناپایداری های همرفتی به شکل رشد ابرهای جوششی و بارش شدید باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش با شدید موقتی در مناطقی از نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می شود که می تواند منجر به احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در شهرها، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های محلی به شرح زیر شود:
  جمعه: استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، اصفهان و دامنه های البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان
  شنبه: استانهای مازندران،دامنه های البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان، نیمه غربی اصفهان؛ همچنین این شرایط طی روزهای جمعه و شنبه، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، با توجه به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی و امکان وقوع ناپایداریهای محلی، در استانهای هرمزگان، کرمان و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استانهای چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس نیز پیش بینی می شود.
  از این رو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احنمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

 36. عرض ادب دوستان واقعا جاتون خالی دیشب شب عجیبی بود همونطور که mohamad s عزیزم گفت بارش عجیبی رو شاهد بودیم.یعنی واقعا سنگین بود و نادر.ایستگاه 4.4 زده که بشدت جای تامل داره شایدم بخاطر خاصیت بارش تابستانه و نقطه ای باشه. علی جان گویا این بارشها بیشتر شرق گرا بوده.چون از ورامین به سمت شریف آباد تو فاصله کم بشدت حجم بارش بیشتر بود.. به امید پاییز پر بارش♡♡

 37. بارش زیبا و شورانگیز باران در محله پیروزی از بیست دقیقه پیش… به امید بارشهای خوب و نیکو بر ایران زمین…

 38. بچه ها ی خبر خوب الان در شهرری روح مقدس پاییز رویت شد خخخخ
  البته به قول این پست شبح پاییز .

  عجب روح زیباییه . همراه با باد و ابر و سرماس .

  توفانشم زیباس .

  به نظرم کولر هم روشن کنید ، ی دوش آب یخ

  هم بگیرید تا حس کنید روح اعظم زمستون بهتون سر زده و بعد هم اشهدتونو بخونید خخخخ

 39. سلام…
  چه روزهای قشنگی..خداروشکر..
  رگبار شدید و آبگرفتگی در پاکدشت..
  سومین شب متوالی که بارون شدید میاد..دما حدود 16 درجه

 40. سلام به دوستان عزیز
  خوشبختانه شاهد بارش های خوبی در نیمه شمالی، شرقی و جنوبی شهر تهران بودیم.
  هر چند متأسفانه در غرب و شمال غرب تهران بارش چندانی ثبت نشد.
  به همین خاطر ایستگاه مهراباد هم بارش زیادی رو ثبت نخواهد کرد.
  همچنان شرایط بارش تا فردا در بخش هایی از استان تهران به صورت نقطه ای و محلی، مهیا هستش.
  هوا هم که واقعا خنک و پاییزی شده و این روند کم و بیش تا دوشنبه تداوم خواهد داشت

 41. ساکنان غرب تهران چشم انتظار بارون از جمله من
  خداروشکر ک شرق و جنوب شرق بارید شمال شهر بارید
  الانم ک ابر و رعدو برق بدون بارش
  یاعلی

 42. مفقود شدن 8 نفر در سیل شرق استان تهران

  http://khabarfarsi.com/ext/14227684

  بارش شدید باران در تهران به روایت تصویر

  http://khabarfarsi.com/ext/14227751

  آبگرفتگی شدید در جاده امام رضا(ع) پاکدشت/ تلاش برای بازگشایی جاده

  http://khabarfarsi.com/ext/14228169

  آمار کشته شدگان سیل پاکدشت به چهار نفر رسید

  http://khabarfarsi.com/ext/14228157

  امدادرسانی به مسافران و رانندگان در جاده امام رضا(ع) پاکدشت

  http://khabarfarsi.com/ext/14228236

 43. سلام سه شبه که قرچک بارون اومده شب اول که نا امید کننده بود فقط داشتم حسرت بارون پاکدشت رو میخوردم که پرش قرچک رو گرفته بود و فقط کمی بارون اومد ولی تا دلتون بخواد از هر طرف قرچک نورانی شده بود خصوصا پاکدشت یعنی دلم پر بود شب دوم که سمت ورامین هی داشت رعد و برق میزد سمت شهرری هم همینطور پاکدشت هم پای ثابت بود هر چی رعد و برق میومد داشت از بغل قرچک رد میشد انگار قرچک واگرا میشدن پاکدشت همگی تجمع میکردن دیگه داشتم نا امید میشدم که از دور دیدم داره سمت قرچک هم هوا داره کم کم ابری میشه که بعد چند دقیقه رعد و برق شروع شد و بارون بسیار شدیدی اومد فکر کنم یه چهار پنج میلی بارید این هم گذشت تا امشب که فکر کنم بازم برنده پاکدشت بود چون بعد از ظهر ساعت شیش تا هفت پاکدشت یکسره رعد و برق میزد اصلا کلا شرق و شمال شرق قرچک نورانی بود صحنه زیبایی بود نا امید بودم چون هوا نهمه ابری بود تا ساعت نه و نیم که قرچک بشدت رعد و برق زد و بارش بسیار شدید بمدت نیم ساعت بعد گذشت تا دو باره ساعت یک که رعد و برق شدیدی شدید تر از قبلی زد و بارونش هم شدید تر بود داشتم از تعجب شاخ در میوردم قرچک و بارش خوب ? آقا یه نیم ساعت دیگه با شدت تمام بارید فقط تگرگ کم داشت حیف خیابونا رو آب گرفته بود عالی الانم که ساعت دو شبه فرودگاه امام گزارش رعد و برق داده البته الان دارم نور های رعد و برق رو از سمت ورامین و تهران مشاهده میکنم امیدوارم برای بار سوم قرچک بباره فکر کنم امشب هشت میل تا ده میل بارون قرچک اومد راستی همه گفتن هوای محلشون رو هوای محل شما تهرانپارس چه جوری بود ?
  ————-
  امیر سرمدی: سلام موسی جان منتظرت بودیم.
  اتفاقا دیشب با علی صبوری که صحبت میکردم گفتم الان پس از مدت ها بالاخره این موسی فکر کنم یه بارون مشتی دیده باشه ها.
  ما دیگه تهران پارس نیستیم اومدیم سمت تهران نو.
  اونجا هم جمعه عصر از ساعت 18 تا 19 بارون بسیار شدیدی بارید همراه با رعد و برق های سهمگین.
  دیشب هم متناوب تا صبح شاهد رگبار های موقتی بودیم.
  بابت کشته شدن هم شهری های تهرانی واقعا ناراحتم.
  این نشون میده چقدر شهرمون آسیب پذیر هستش که با یه بارون نهایتا 30 40 میلیمتری، باید تعدادی از هموطنانمون جونشون رو از دست بدن.
  اگه مثلا مثل شهر های شمالی بارون بالای 100 میلیمتری میومد دیگه حساب کنید چی میشد.

 44. دروود.. الانم مجدد با صدای مهیب رعد و برق بلند شدیم.. علی جان واقعا فراتر از تصورات ما بود تو خوده ورامین امشب کمتر بود ولی 5 کیلومتر پایینتر وحشتناک بارید.حصار امیر ومامازن و پاکدشت نقطه اوج بود پسر عموم از سعد آباد 5 کیلومتری شمال ورامین میگفت تو این چند ساله این شکل رو تجربه نکرده بود. واقعا ناراحت شدم. انشاالله که دیگه شاهد این گونه حوادث نباشیم..

 45. افزایش تعداد کشته های سیل در تهران

  جامعه > حوادث – مهر نوشت: آمار کشته شدگان سیل در شهرستان پاکدشت به گفته معاون سیاسی فرماندار شهرستان در حالی به ۶ نفر رسید که با تلاش مأموران امدادی بیش از ۱۰ نفر افراد گرفتار در سیل نجات پیدا کردند.

  بارش شدید باران شامگاه جمعه موجب جاری شدن سیل در برخی مناطق شرق استان تهران شد.

  کانون حوادث ناشی از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهرستان پاکدشت بود که برخی مناطق نظیر روستای توچال و شهرک انقلاب خسارات زیادی را به خود دید.

  هادی تمهیدی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پاکدشت اظهار داشت: تلاش نیروهای امدادی برای کمک رسانی به مردم و خودروهای گرفتار در آب در بامداد روز شنبه نیز ادامه پیدا کرد به طوری که ۱۰ نفر از مرگ نجات پیدا کردند.

  وی افزود: بر اثر سیل شدید در شهرستان پاکدشت، آب وارد منازل تعدادی از مردم شد که نیروهای امدادی در این زمینه نیز وارد عمل شده و خدمت رسانی کردند.

  به گفته تمهیدی آخرین آمار کشته شدگان در این شهرستان به شش نفر افزایش یافته است

 46. با سلام و با عرض تاسف بخاطر جان باختن تعدادی از هموطنانمان در سیل اخیر که بخوبی نشاندهنده عدم توسعه پایدار و توجه به ساختارهای اصولی و قابل احترام طبیعت در کشور ماست
  خب دیروز عصر وقتی ما غربیها منظورم ما غرب تهرانیهاست فکر بد نکنید به اسمون تیره شرق و شمالشرق نگاه حسرت الود میکردیم و بعد از چند دقیقه خبر بارش شدید بارونو از بچه های شرق شنیدیم تا شب بقول رعد پیر دپسورده بودیم تا اینکه ساعت 8 شب با دیدن منظره دوست داشتنی غروب و اون ابرهای استراتو کومولوس نمناک سیاه یه خورده دلمون خوش شد و حدسمون درست از اب دراومد و ساعت 11:30 تا 12:30 طرشت بارون شدیدی اومد که البته مدل بارشیش مدل جبهه سرد بود و رعدو برقی در کار نبود فکر کنم اگر اشتباه نکنم چیزی حدود 4 تا 8 میل بارندگی داشتیم و بعدشم که هوا سردتر شد… خدارو شکر میکنیم و امیدواریم این بارشها در پاییز هم تداوم داشته باشه…

 47. با سلام و عرض تسلیت خدمت هم میهنان عزیزمون که براشون این اتفاق افتاد.که به قول اقای سرمدی اگه 100 میل بارون می امد دیگه چی میشد خدا میدونه.راستی در ادامه این هفته و هفته اینده ایا دوباره بارش و کاهش دما برای نیمه شمالی پیش بینی میکنید یا نه؟
  ———(علی صبوری)
  سلام مرتضی نه عزیز
  از اواسط هفته افزایش دما داریم

 48. رعععد بزرگ خیییلی امروز شاد و شنگوله .

  البته متاسفانه رعععد اساطیری دیشب و دیروز حتی نتونست بره توی حیاط و بارووونو ببینه .

  چرا که رعععد اساطیری و پر ابهت دیروز تبدیل به کوکب خانوم شده بود و در خانه اش شاهد زلزله 8 ریشتری بود هاهاهاها

  حالا یک سؤال آیاامروز و امشب دوباره شاهد بااااران عزیز و مقدس خواهیم بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  +++++++

  پاورقی : کوکب خانوم یکی از شخصیت های زبر و زرنگ کتاب

  فارسی دوم ابتدایی دهه شصت بود که یک شب چندین میهمان زرنگتر از

  خودش سرزده به خانه اش آمدند و غافلگیر شد خخخخخ
  +++++++
  رسول الزمان اصل زنجونی و طرشت نشین اسم های

  ابرا رو رو چطور یاد بگیریم ؟؟ اسماشو ساده کنید . هاهاها
  من یاد کوکو سبزی افتادم هاهاهاها
  ———-(علی صبوری)
  سلام رعد جان
  بله امروز هم شرایط برای جوشش ابر های همرفتی مهیاست

 49. سلام.شما از مشکل سایت های بلگفا خبر ندارین؟من که الان مثلامیرم تو وبلاگ هوای مشهد به نشانی havayemashhad.blogfa.com سایت بلگفا باز میشه ولی داخل قسمت نظرات نمیره و میگه مشکلی در اجرای عملیات درخواستی وجود دارد لطفا دقایقی بعد تلاش کنید.از دو سه روز پیش همینطوری شده.نه تنها این بلگفا بلکه سایت ها و بلگفا های دیگری هم که امتحان کردم همینطوری بودن و داخل قسمت نظرات نمیرفتن.شما نمیدونید چرا و تا کی اینجوریه؟
  ————(علی صبوری)
  سلام مرتضی جان
  نه والا

 50. سلام از کی دیگه پاییز واقعی شروع میشه؟یعنی دیگه افزایش دما نداشته باشیم.
  ———(علی صیوری)
  اواسط مهر
  دوستان براساس آخرین بررسی رادار و تصاویر ماهواره تا شب شرایط برای رگبار و رعد وبرق در تهران مهیاست

  1. من یه ظرف تو حیاط خونمون می ذارم و اندازه می گیرم . امل دقیقا 162 بود و ساری 111
   ———(علی صبوری)
   ظرف شما مطمئنا استاندارد های لازم رو نداره
   بر اساس آمار سایت سازمان آمل 40 م م بارید

   1. ای بابا . میشه بگید آمار رو کجا باید ببینیم ؟ من بشر می ذاشتم
    ———(علی صبوری)
    سایت سازمان
    رو ایستگاه مورد نظر کلیک کنید
    یه جا نوشته بارندگی 24 ساعت گذشته
    این قسمت هروز ساعت 9:30 الی 10 صبح بروز میشه

 51. خسته نباشید به همه
  ما که این سه روز تهران نبودیم و رفته بودیم یزد و اونجا فقط گرما و باد و خاک رو دیدیم
  میخواستم ببینم ایا امشب امکان داره در جنوب شرق تهران از این رگبار و رعدوبرقهای چندروز گذشته ی تهرانو ببینیم یا بیخود به خودمون امیدواری ندیم؟؟
  چند درصد احتمال داره امشب هوا در این منطقه مثل چند شب گذشته بشه؟
  ———(علی صبوری)
  سلام سلامت باشید
  حقیقتا امروز تا شب شرایط برای رگبار و رعد و برق در استان تهران مهیاست اما بعید به نظر میرسه به شدت روز های قبل باشه
  لحظه به لحظه در حال رصد رادار و ماهواره هواشناسی هستم
  در حال حاضر توده ای در شمال شرق استان شکل گرفته و مسیرش تا حدودی به سمت تهران است

 52. سلام دوستان.
  هم اکنون بارش شدید تگرگ در خیابان استخر تهرانپارس.
  بارش از ساعت 16 شروع شده و با شدت تمام در حال باریدنه.
  خیابونا و پیاده روها رو آب برداشته.خیلی عالیه.

 53. سلام ایا از این ابرهای جوششی در شمال خراسان رضوی امشب شرایطشو نداره که تشکیل شه؟راستی دیشب بجنورد واقعا سیل امده؟شما خبر ندارین؟؟

 54. سلام به همه همراهان عزیز
  به همه کسانی که تو این چند روز بارش داشتند تبریک میگم
  متاسفانه غرب تهران (محله خودمون) از این سامانه بارش چندانی کسب نکرده
  ایشالا که همه جای تهران خوب بباره

  1. سلام نمیدونم بارش بعد از ظهر شنبه تهران تا کجا ابعادش بود ولی من امروز بعد از ظهر ساعت 18:30 تقریبا شاهد بارش بارون توی قرچک بودم البته فقط زمین خیس شد ورامین هم که تقریبا نیمه ابری بود سمت غرب قرچکم صاف بود یعنی این ابر ها پرشون به قرچک گرفت و خلاص سمت تهرانم که نگاه میکردم ابر ها فوق العاده سیاه بودن که میشد حدس زد بارون شدیدی داره میاد کما اینکه شاهد بارش تگرگ تو شهرری که نیم ساعت با قرچک فاصله داره بودیم …. !!!!

 55. سلام دوستان…
  اول از همه خدمت همه هموطنان تسلیت میگم این ضایعه رو..
  همچنین خدمت همه همشهریان خودم در پاکدشت تسلیت میگم..واقعا وحشتناک بود..بهر حال باران در کنار زیباییهاش این اتفاقات و. داره…

 56. سلام خدارو شکر دیروز غروب منطقه18 که تغریبا غرب تهران میشه بارش خیلی شدید بارید که همه جا اب ورداشته بود امیدوارم که دوبار بارش داشته باشیم
  ——–(علی صبوری)
  به به خداروشکر

 57. با سلام خدمت دوستان روز جمعه و شنبه در دوشان تپه شاهد رگبار شدید باران و رعدوبرق های سهمگین بودم البته که بارش جمعه بیشتر بود و ساعت 7 عصراب تا روی کفش در خیابان اصلی رسیده بود من از شروع بارش تا پایان رگبار از دوشان تپه به سمت تهران نو میرفتم و موش اب کشیده شدم ممنون
  ————(علی صبوری)
  سلام عزیز
  خوبه پس شرق خوب باریده

 58. سلام علی جان امروز دیگه بارون نداریم؟چهارشنبه هم عالی بارید فقط نمیدونم چرا پنج شنبه که قرار بود اوج بارش بشه نبارید ممنون
  ———(علی صبوری)
  نه عزیز

 59. سلام به همه ی عزیزان تهران ودر …

  خب خداروشکر چند روز گذشته شاهد بارش نسبتا خوب بارون تو مناطق شمال , شمال شرق , شرق و جنوب شرق تهران بودیم و منطقه شمیران حدودا 24 میل بارش داشته که خداروشکر خوب بوده و متاسفانه بارش مناطق مرکزی و غربی استان نسبت به مناطق شرقی کمتر بوده . ان شاالله که تو پاییز و زمستون شاهد بارش خوب تو کل دامنه های البرز باشیم .

  خب منم براتون چند تا عکس و فیلم از بارش روزای گذشته میزارم که البته کیفیتش خیلی خوب نیست و بنده رو به بزرگی خودتون ببخشید .

  در ضمن وعده ی جناب رعد یادتون نره . 31 شهریور شب همگی تو سایت همانند سال گذشته

  یا علی .

  http://8pic.ir/images/vudyubec7kbd8gmxqii5.jpg
  http://8pic.ir/images/uv8zxhk8en7c0wobitae.jpg
  http://8pic.ir/images/yq3wh2m8qyy8ax86qbwx.jpg
  http://8pic.ir/images/ogmbv36w512ljo3s2ce0.jpg
  http://8pic.ir/images/xifdoqe351pwlxdhuubl.jpg

  http://s6.picofile.com/file/8213092826/MOV_0347.mp4.html
  ————(علی صبوری)
  سلام به احسان عزیز
  مرسی بابت عکس ها

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *