خورشید در غرب سواحل یک هفته ای به کما میرود !

به نام خدا سلام ! به به ! پاییز پر بارشی که وعده داده بودیم فرا رسید ! زیباترین موج داره به کشور نزدیک میشه ! البته این اولینشم نیست که بگیم خیلی خوبه ! حالا حالا ها از این موج ها داریم که با برف های پاییزی در کشور همراه هستند ! گفتم بهتون آخر هفته بارش های بسیار خوبی در کشور داریم بخصوص غربو جنوب غرب !  اینو بگم که نیمه دوم هفته بارش های بسیار خوبی رو برای کل نیمه غربی کشور خواهیم داشت ! و آسمان اکثر مناطق کشور ابری و بارانی میشه !

اما شمال کشور ! از دوشنبه 4 آبان گفتم کم کم هوا ابری میشه ! با عبور امواج کم و بیش ناپایدار در بعضی از ساعات طی روزهای دوشنبه و سه شنبه 4 و 5 آبان ، برای گیلان و غرب مازندران بارش متناوب باران رو خواهیم داشت ! اما خبرهای خوب از اینجا شروع میشه که با تقویت جریانات سرد و شمالی بارش طی روزهای پنج شنبه و جمعه 7 و 8 آبان در سواحل شمالی بخصوص گیلان و غرب مازندران تشدید پیدا میکنه و موجب آبگرفتگی معابر عمومی کاهش دما و وزش باد میشه ! در پایین تجمع بارش طی 10 روز آینده رو می بینید ! بارش ها در جلگه بالای 150 م م  ثبت خواهند شد به 200 هم برسه یا رد هم کنه جای تعجب نیست … برای گیلان و غرب مازندران اونم در این موج ، اونم این موقع از سال اونم با یک النینو قوی … !! چیز طبیعی هم هستش ، به به البته بنده کل فعالیت موج ها رو طی ده روز آینده عرض میکنم !!

http://uupload.ir/files/l9cx_3.jpg

 

حالا قشنگترین قسمت داستان اینجاست ! البته اگر تثبیت شه ! از دوشنبه تا جمعه 4 الی 8 آبان که با شدت و ضعف بارش داریم ! این هیچی ! از شنبه 9 آبان با عمیقتر شدن نفوذ پرفشار و همچنین ریزش هوای بسیار سرد باید منتظر بارش شدید باران کاهش شدید دما حتی بیشتر از 10 درجه و وزش شدید باد برای سواحل شمالی کشور بخصوص گیلان و غرب مازندران باشیم .. باز هم آبگرفتگی خواهیم داشت !! البته در مورد اوایل هفته بعد در روزهای آینده بیشتر صحبت میکنیم ! فعلا این رو بدونید که در استان گیلان از دوشنبه 4 آبان تا دوشنبه دیگه 11 آبان متناوبا با شدت و ضعف بارش باران رو داریم و هوا هم ابری هستش و رنگ خورشید رو هم نمی بینیم ! چه خوب … خ خ خ خ : )) در پایین الگوی فشاری روز یکشنبه 9 آبان رو مشاهده مکینید !

 

http://uupload.ir/files/3016_1.jpg

هشدار به کل کشور ایران :
طی این هفته و هفته آینده به علت بارشهای بسیار شدید در کل نیمه غربی کشور ! یعنی کشور رو از وسط نصف کن یکی غربی یکی شرقی ! برای نیمه غربی + شمال شرق کشور هشدار میدیم ! تاکید میکنم به علت ریزش بارشهای شدید در منطقه طی اواخر این هفته و اوایل هفته آینده اقدامات لازم رو برای پیشگیری از سیل و آبگرفتگی نسبتا شدید مقتضی بفرمایید ! بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود ! کاهش دما هم نسبتا در کشور شدید هستش که دماها رو نسبت به این موقع از سال زیر نرمال میبره ! در آخر وضعیت استان گیلان و مازندران برای دوشنبه و سه شنبه 4 و 5 آبان نیمه ابری تا ابری در بعضی از ساعات همراه با بارش متناوب باران خواهد بود ! چهارشنبه هم بارش متناوب باران رو خواهیم داشت ! پنج شنبه 7 آبان تولد خودم و جمعه 8 آبان تولد سایت گیلان فورکا آسمان بارانی خواهد بود بارش در بعضی از ساعات نسبتا شدید هستش ! شنبه و یکشنبه 9 و 10 آبان بارش شدید باران رو خواهیم داشت ( با الگوهای فعلی ) موفق باشید … در آخر اطلاعیه سایت سازمان محترم هواشناسی کشور رو هم ببینید !

 

 

گفتگو کنید

3 نظر

  1. سلام .من جمعه قصد دارم به بابلسر سفر کنم با توجه به شرایطی که شما گفتید کنسلش کنم یا نه؟ از تظر سیلاب و طوفان میگم.مرسی.

  2. سلام.بارندگی شمال تا چند شنبه ادامه داره؟من میخوام سه شنبه هفته آینده برم بابلسر میخواستم بدونم جاده مناسب هست؟متشکر از پاسخگویی شما.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *