ارتباط با مدیریت وب سایت : 09365351958 (سوالات مرتبط با هواشناسی پاسخ داده نمی شود)

آخرین اخبار : 

یادداشت ویژه به مناسبت سالروز افتتاح وبسایت تهران ودر / نیم نگاهی به آینده و نقد عملکرد ما در سالی که گذشت .

سلامی چو بوی خوش آشنایی، بدان مردم دیده روشنایی

درودی چو نور دل پارسایان، بدان شمع خلوتگه پارسایی

یک سال گذشت و مرکز آب و هواشناسی تهران ودر فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشت. همانطور که بسیاری از همراهان قدیمی این وب سایت اطلاع دارند، این پایگاه در ۲۲ دی ماه سال ۹۱ فعالیت خود را در سامانه بلاگفا آغاز کرد.

این وبلاگ صمیمی و کوچولو کم کم بسیاری از عاشقان آب و هوا رو دور هم جمع کرد. در ابتدا هدف من از تأسیس وبلاگ تهران ودر، صرفاً پیش بینی هوای استان تهران بود. اما به تدریج با گسترش مخاطبان وبلاگ از شهر های مختلف کشور و علاقه آنها برای جویا شدن از وضعیت هوا در محل سکونت خود، بنده را بر آن داشت در سیاست گذاری های اولیه برای وبلاگم تجدید نظر کنم. وقتی اهداف و برنامه های یک مجموعه بزرگ تر بشن، طبیعتاً باید متناسب با آن اهداف حرکت کرد. از این رو، همزمان با شب یلدای سال گذشته، این پایگاه افتتاح شد

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور

چنانچه سال گذشته در پست افتتاحیه سایت اشاره کردم، در نگاه اول، این عنوان کمی اغراق آمیز و به قول معروف دهن پر کن به نظر می رسد. اما سعی من و تمامی همکارانم بر آن است که فارغ از شعار زدگی و در عمل، بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را بسازیم. لذا در همین راستا، تنها سایتی در ایران هستیم که ایران را مبتنی به شباهت های اقلیمی، به شش ناحیه آب و هوایی تقسیم کردیم و در هر منطقه از یک کارشناس مجرب استفاده می کنیم. از آنجایی که سعی ما بر آن است تمامی کسانی که با این پایگاه همکاری می کنن در حوزه کاری خود تخصص لازم را داشته باشند، هنوز کارشناسی برای منطقه شمال شرق و شرق کشور پیدا نکردیم که حاضر به همکاری با ما باشند. در حوزه تحلیل تخصصی نقشه های میان مدت و بلند مدت نیز از دو کارشناس بسیار مجرب استفاده می کنیم.

از آنجایی که ابتدا هدف این سایت تنها پیش بینی وضعیت هوای استان تهران بود، نام tehranweather را برای آن انتخاب کردیم و پس از مهاجرت به این مرکز، برند خود را حفظ کردیم. اما به جهت تغییر اهداف و سیاست های کلی سایت و پیش بینی هوا برای سراسر نقاط کشور، آدرس www.iran-weather.ir نیز به این مرکز اضافه شد. از این پس نیز پست های ما به جای tehranweather با نام iranweather منتشر خواهد شد. در ادامه عزیزانی که برای پیشبرد اهداف این پایگاه با ما همکاری می کنند، معرفی می شوند.

معرفی تیم مدیریت و شرح نحوه پیش بینی ها

علاوه بر این جانب که در ۲۲ دی ماه سال ۹۱ در سامانه بلاگفا کار را آغاز کردم، از اواسط آبان ماه سال ۹۳ نیز علی صبوری به این مجموعه اضافه شد.

همزمان با افتتاح رسمی سایت در شب یلدای سال گذشته، علی صبوری نیز به تیم مدیریت سایت اضافه شد. علاوه بر پیش بینی و تحلیل نقشه های هواشناسی، بروز کردن بخشی از مدل های سایت و همچنین بروز کردن کانال ما در تلگرام نیز بر عهده علی صبوری است.

آدرس کانال ما در تلگرام

پست هایی که با نام tehranweather منتشر می شد و از این پس نیز با نام  iranweatherمنتشر خواهد شد، مشخصاً توسط بنده و علی صبوری منتشر شده و ماحصل تحلیل و ارزیابی ما از نقشه های پیش یابی هواشناسی است.

روال کار در این پایگاه به این شکل است که در ابتدا، ما یک شمای کلی از وضعیت هوای کشور را تشریح می کنیم، سپس جزئیات نواحی مختلف کشور توسط کارشناسان نواحی شرح داده می شود. در بخش دیدگاه های پست هایی که با نام iranweather منتشر می شوند، ما برای نقاطی که کارشناس نواحی ندارند مثل شمال شرق و شرق، یا ناحیه هایی که کارشناسان آنها فرصت کمتری برای پاسخگویی دارند، مانند شمال کشور و دامنه های جنوبی البرز، خود را موظف به پاسخگویی به سؤالات شما می دانیم.

اما در سایر بخش ها که کارشناسان آنها فعال هستند، از جمله ناحیه شمال غرب، نواحی غربی و مرکزی و جنوب کشور، می بایست سؤالات خود را حتماً در پست های کارشناسان مربوطه بپرسید.

کارشناسان ما تنها ملزم به پاسخگویی در ارتباط با ناحیه تحت پوشش خود هستند و در صورت خواست خودشان می توانند در صورت لزوم، سؤالات سایر نواحی را پاسخ دهند. اما از شما تقاضا داریم سؤال مربوط به محل زندگی خودتان را تنها از کارشناس همان ناحیه بپرسید، چرا که تمامی کارشناسان نواحی ما خود در آن منطقه سکونت دارند و نسبت به شرایط اقلیمی آن ناحیه شناخت بیشتر و دقیقتری دارند و بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند.

معرفی تیم کارشناسان نواحی وب سایت تهران ودر

برای پیش بینی مناطق شمال غربی کشور، استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان، جناب هادی مشاریان با ما همکاری می کنند. برای پیش بینی مناطق غرب و مرکز کشور، استان های ایلام، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و قم، احمد رضایی با ما همکاری دارند. برای نواحی شمالی کشور، استان های گیلان، مازندران و گلستان با محمد پوررجبی، دامنه های جنوبی البرز استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی، و مناطق جنوبی کشور، استان های خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان با شهاب

ولی زاده همکاری می کنیم.

برای تحلیل تخصصی نقشه های هواشناسی و پارامتر های مختلف جوی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، افتخار همکاری با استاد مهرداد شهبازی و خشکسالی دهه۸۰ایران نصیب ما شده است.

معرفی سایر همکاران و همراهان وب سایت تهران ودر

در راستای گسترش فعالیت های این مرکز و هر چه پویا شدن آن، نفرات ذیل ما را یاری می کنند:

احسان سرداری، انتشار اخبار مرتبط با هواشناسی.

محمدحسین عشتاقی، معرفی کوه های ایران. البته مدتی است به جهت کسالت ایشان انتشار سلسله پست های معرفی قلل ایران متوقف شده، اما در ادامه باز هم نشر این مجموعه ادامه خواهد یافت. همچنین برنامه هایی برای معرفی غار ها، دریاچه ها، رودخانه ها، آبشار ها و مناطق گردشگری استان های مختلف کشور داریم که امیدوارم در سال جاری این بخش ها نیز به سایت اضافه شوند.چنانچه حاضر به همکاری در خصوص انتشار مطالب فوق هستید از طریق فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید.

سجاد محمدی مدیریت صفحه اینستاگرام ما را برعهده دارد که  میتوانید صفحه اینستاگرام ما را از اینجا فالو کنید.

محمد بزلو، بروز کردن بخش مدل های سایت . پیشتر نیز در این بخش مهدی بداغی و علیرضا احمدی نیز با ما همکاری می کردند که امیدواریم با رفع موانع دسترسی به نقشه ها و مدل های سایت ودربل، این عزیزان نیز به تیم همکاران ما اضافه شوند.

سخنی با کاربران

مرکز آب و هواشناسی تهران ودر در آستانه آغاز چهارمین سال فعالیت خود اهداف بلندی را در سر می پروراند.

اهداف کوتاه مدت ما که فراهم کردن بستر کنونی و تحت پوشش قرار دادن بیشتر نقاط کشور در حوزه پیش بینی وضعیت آب و هوا و تحلیل نقشه های تخصصی هواشناسی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است، تا حد بسیار زیادی عملیاتی شده و گستره بازدید مخاطبان از این پایگاه، به خوبی بیانگر این مطلب است. این مرکز تقریباً از تمامی استان های کشور بازدید کننده داشته و از حدود ۲۵ استان کشور مخاطب ثابت و مستمر دارد. شما نیز با تبلیغ صفحه ما در اینستاگرام و کانال ما در تلگرام، به هر چه بزرگ شدن این مجموعه کمک کنید.

اما در ادامه، تألیف کتاب هایی در حوزه آب و هوا، انجام پژوهش های مرتبط با هواشناسی و اقلیم شناسی،برگزاری همایش های مرتبط با آب و هوا و گرمایش زمین ،برگزاری کلاس های آموزشی مفاهیم هواشناسی از مبتدی و پیشرفته ،  تأسیس یک مؤسسه خصوصی هواشناسی برای اولین بار در ایران، راه اندازی ایستگاه های اختصاصی هواشناسی در کشور و همکاری با سازمان های بین المللی در حوزه آب و هوا از جمله اهداف مرکز هواشناسی تهران ودر در آینده است. به جهت پشتکار و تخصص کارشناسان این پایگاه، رسیدن به اهداف فوق را دور از ذهن نمیدانیم و صمیمانه امیدوار به محقق شدن این اهداف هستیم.

وب سایت آب و هواشناسی تهران ودر که در حال حاضر با همکاری ۱۳ نفر اداره می شود، متعلق به هیچ ارگان، جناح و نهادی نبوده و کاملاً به صورت شخصی اداره می شود. هزینه های اداره این پایگاه نیز توسط اعضای تیم مدیریت پرداخت شده و تبلیغات کلیکی و پاپاپ های موجود در سایت، تنها برای تأمین بخشی از هزینه های سایت است. شخصاً علاقه ای برای استفاده از پاپاپ ها به جهت ایجاد مشکلاتی برای کاربران خود نداریم، اما هزینه های نسبتاً زیاد خرید ماهانه نقشه های ودربل، تأمین پهنای باند و تبلیغات سایت در شبکه های اجتماعی، ما را ناگزیر به استفاده از این پاپاپ ها کرده است.

البته درآمد های حاصل از این پاپاپ ها تنها جوابگوی بخشی از هزینه های جاری سایت است و هیچگونه منفعت مالی برای هیچ کدام از کارشناسان، مدیران و همکاران سایت  به همراه ندارد. در حال حاضر، تمامی کارشناسان و همکاران ما به صورت دلی و صرفاً از روی علاقه شخصی با ما همکاری می کنند و در این ارتباط حقوقی از ما دریافت نمیکنند. در همین جا، از همه ی کارشناسان و عزیزانی که بی چشمداشت با ما همکاری می کنن، تشکر کرده و دست آنها را به گرمی می فشاریم. امیدواریم در صورت فراهم شدن بستر های لازم در تأسیس یک مؤسسه خصوصی هواشناسی، بتوانیم لطف این بزرگواران را جبران کنیم. بی تردید افزایش بازدید این سایت و ارتقای رنکینگ این پایگاه در الکسا از ۷۰ هزار به ۵۷۰۰ در حال حاضر، با تلاش و همت این عزیزان عملی شده است.

 

تمامی مسؤولیت ها و نقاط ضعف فعلی این پایگاه را متوجه شخص بنده ب عنوان مدیر ارشد سایت بدانید و نقاط قوت و سیر صعودی این مرکز را مرهون زحمات کارشناسان ما. به ویژه شخص علی صبوری که الحق بیشتر بار سایت در یک سال اخیر را به دوش کشیده و در رسیدن به جایگاه فعلی سهم بسزایی داشته است.

در پایان از شما مخاطبان که بهترین قاضی و منتقد هستید، تقاضا دارم در بخش دیدگاه های این پست، عملکرد ما در یک سال گذشته را نقد کنید. بی شک انتقادات شما می تواند راهگشای فعالیت های ما در ادامه راه باشد.

پس بی صبرانه منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم. در بلند ترین شب سال، با شما پیمان می بندیم که در ادامه نیز کمترین ضریب خطا را در پیش بینی های خود داشته باشیم. هیچگاه ادعا نکرده و نمی کنیم

که ما عاری از هر گونه خطا و اشتباه هستیم، چرا که هواشناسی مبتنی بر احتمالات و متغیر های بسیاری است. اما سعی می کنیم در این راه، در حد توان بهترین پیش بینی ها را برای شما عزیزان ارائه کنیم.

باشد که قبول افتد.

خدایا چنان کن سر انجام کار، که تو خوشنود باشی و ما رستگار.

امیر سرمدی: ۳۰ آذر ۹۴، اول دی ماه ۹۴

 

۵۱ نفر این پست را پسندیدند.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارتباط با مدیریت وب سایت : 09365351958 (سوالات مرتبط با هواشناسی پاسخ داده نمی شود)


 1. نه گفت:

  در کل عملکرد شما ضعیف هست
  ———
  امیر سرمدی: این هم نظریست و قابل احترام.
  البته دوستانی که نسبت به عملکرد ما نقد های اینچنینی دارند، اشاره کنن در چه بخش هایی عملکرد ما ضعیفه.
  این که به صورت کلی صحبت کنیم فکر کنم کمکی به ما نکنه. مستدل بگین در چه بخش هایی ضعف یا ضریب خطای بالایی داشتیم. ممنون.

 2. 04ali گفت:

  سلام آقای سرمدی خسته نباشید جناب.تبریک میگم هم یلداتون رو وهم ۱سالگی وب سایت رو و امیدوارم روزبروز پیشرفت بیشتری داشته باشین.همچنین تشکر میکنم از علی آقای صبوری و بقیه کارشناسای محترم و یه تشکر ویژه از استاد عزیز و پرتلاش جناب آقای احمد رضایی که واقعا در همه حال با حوصله زیاد پاسخگوی مخاطبان هستن و انصافا پیشبینیهاشون عالیه.سلامت و موفق باشید.
  ———-
  امیر سرمدی: سلام عزیز ممنون از لطفت. یلدای شما هم مبارک.

 3. امیرحسین رجایی گفت:

  با سلام شب یلدا رو به همه تبریک میگم
  امیر جان سایت خیلی عملکردش عالی بوده به شما و سایر کارشناسان خسته نباشید میگم درضمن امروز عصر من در ارتفاعات دربند بودم برف خیلی شدید بود و در ارتفاعات بلند دست تر دچار بدوز مشکلات شده بود یاعلی

 4. حامد - لویزان گفت:

  سلام خسته نباشید
  خدا قوت امیر جان ، پشتکارتون عالیه ، تبریک ب شما و همکارای عزیزتون ، ب امید تاسیس یک موسسه برتر، موفق باشید .

 5. امیر گفت:

  واقعا بهترین سایت هواشناسی رو دارید بنظر من تو سایت هواشناسی با سازمان های امریکایی رقابت میکنید و بازم بخاطر اخباردقیقتون ممنون و شب یلداتون مبارک

  • Rezaya گفت:

   من تا الان هیچ مرجع هواشناسی رو ندیدم که نه تنها کار پیش بینی رو به خوبی انجام بده،بلکه جواب تک تکه کامنت ها و سوالات حتی تکراریه علاقه مندان هواشناسی رو با صبر و حوصله و سلیقه بده،انتقاد خوبه ولی باید نقد سازنده باشه،این که کسی با انتقادای بی اساس بخواد خستگی رو به تن بچه های سایت بزاره کمی بی انصافیه،به هر حال من به عنوان یه شهروند تهرانی همیشه قدردان بچه های تهرانودر بودم و هستم،همین که وقت میزارید و با اشتیاق کار میکنید برای ما قابل ستایشه،امیدوارم هر سال شاهد پیشرفت بیشترتون باشیم

 6. علیرضا گفت:

  سلام خدمت امیر آقای سرمدی عزیز، منم به نوبه‌ی خودم هم سالگرد ساخت وب سایتتونو و هم شب یلدا رو خدمت شما و کلیه همکاراتون ک واقعا زحمت می‌کشن تبریک میگم. بنده به عنوان یه عضو کوچیک رضایت کامل خودم رو از سایتتون اعلام میکنم. با آرزوی توفیق روزافزون- علیرضا عاشوری

 7. بهنام(عاشق ایران) گفت:

  شما عالی هستین واقعا به داشتن کارشناسان خوبی مثل شما افتخار میکنم

 8. رسول گفت:

  سلام امیر جان سه تا تبریک باید از طرف خودم و دوستان همیشه همراه به شما تقدیم کنیم اولیش اغاز زندگی مشترک و پیوند مقدس ازدواجه که امیدواریم پیوندتون تا همیشه برقرار بمونه و برای خودت و همسرت ارزوی خوشبختی و شادکامی داریم ..
  دوم شروع دو سالگی سایت تهران ودره که امیدواریم به صد سالگی هم برسه و تمام اهدافش محقق بشه .
  و سوم پایان عصر پاییز و ورود به دروازه زمستان که همون شب یلداست و برای ما عاشقان برف شروع انتظار رسیدن به یک دنیا ارزوی شیرین که هر سال منتظرش میشینیم تا از راه برسه
  و اخیرا این انتظار گاهی دو یا چند ساله میشه..امیدواریم با نشونه های خوبی که تا الان ظهور کرده انتظار ما محقق بشه و زمستانی پر خیر و برکت و سپید در پیش داشته باشیم
  فعلا تهران در چتر الودگی اسیر شده و این سکون نسبی و دردناک میتونه نوید روزهای بسیار خوشی رو در اینده نزدیک بده..انشاا…

  با سلام و تبریک به احمد عسگری عزیز و رعد بزرگوار ودوستان ثابت و همراهان همیشگی سایت و با ارزوی سلامتی برای محمد حسین عشتاقی گرامی که امیدواریم با پستهای زیباشون دوباره رونقی بیش از پیش به سایت و اطلاعات با ارزشی به ما اضافه کنند ..
  پشت کاجستان برف برف
  یک دسته کلاغ
  شاخ پیچک و رسیدن و حیاط
  من دلتنگ و این شیشه خیس
  قطره ها در جریان برف بر دوش سکوت
  و زمان روی ستون فقرات گل یاس..

 9. سیاوش گفت:

  سلام و تبریک. من از زمانی که بلاگفا بودید تقریبا هر روز به این سایت سر میزنم و پیش ییشبینیهاتونو میخونم . تبریک هم بابت سایت خوبتون هم بابت اخلاق پسندیدتون که جواب همه کامنتارو میدید.متشکرم.

 10. رعد گفت:

  رعد بزرگ عصا زنان وارد میشه . بلن به امیر میگه مطمئنی این سایت ی سالشه اونوخ ؟؟؟؟

  والله هر چی برندازش میکنم غول بی شاخو دمیه که نگو ?

  ۱ ساله هم ۱ساله های قدیم . خیلی چاقو چلس این بچه یک ساله . با ی انگشتش منو هول داد توی دودای ماشینا خخخخ

  خب امیر پسرم امیدوارم ازین دفعه همسر گرانقدرت بذاره به ما سر بزنی . من که اگه بودم سر همسرنقشه ببینو میزدم خخخ
  ****

  امیر ی دست صدا نداره . سرپا نگه داشتن این سایت هزینه میخواد . هر وقت لازم شد بگو . رسول ی ملیون میده رعد هم هزار . دست به دست هم کمک میکنیم که حداقل هزینه های مالی به دوشه شاخ شمشاد نباشه خخخ

  *****
  گذشته از شوخی گاهی هر کدوم از ما با پرداخت مبلغی اندک میتونیم کمک دستت باشیم ..

  از ندیم خان و قدیم جان شنیدم :”فلفل نبین چه ریزه درشتاشو سوا کن .بعد میبینی که وانگهی دریا شود”. خخخ

  داداش ما همیشه هستیم .
  رسول خان میبینم شاعر شدیو خبر نداری ?

 11. علی گفت:

  انگار نه انگار یک سیستم داره میاد جنوب کاش بجا پرداختن به مطالب حاشیه به نحوه عملکرد این سیستم می پرداختید

 12. سلام به دوستان عزیز و همراه
  تشکر از امیرحسین رجایی، آقا حامد، امیر، rezaya، علیرضا، بهنام، رسول، سیاوش، رعد و علی.
  رسول جان ممنون از پیام تبریکت. قطعا خود شما از جمله کسانی هستید که می تونید در حوزه های مختلف به ما کمک کنید. نمیدونم چرا هنوز فرصت نشده در خصوص بررسی زمستان های تهران در سال های اخیر با شما همکاریمون رو شروع کنیم. اما به زودی این اتفاق هم خواهد افتاد.
  رعد نه بابا یک سالگی کجا بود. در اصل یک ساله که سایت راه اندازی شده مگر نه خود تهران ودر که سه هفته دیگه چهارمین سال فعالیت خودشو شروع می کنه. در خصوص گرفتن پول از کاربران هم همیشه سعی داشتیم و داریم که تمامی خدمات این پایگاه رایگان باشه برای کاربران.
  امیدوارم نهاد های حمایتی در آینده حامی این سایت و کارشناسانش بشن تا به مرور زمان بچه ها دلسرد نشن.
  علی آقا چند ساعت دیگه پست مخصوص به موج جنوبی توسط کارشناس مربوطه منتشر میشه. پست جدید خود ما هم امشب منتشر میشه. کمی صبور باش چشم اونم توضیح میدیم.

 13. علیرضا گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان و عرض ادب و خسته نباشید.
  امروز دیگه آلودگی هوای تهران به اوج خودش رسیده بود و توی روزنامه هم نوشته بود بعضی بیمارستانها توی قسمت مراقبت‌های ویژه‌شون دیگه حتی تخت خالی هم ندارن! این اتفاق در پی مراجعه زیاد افراد بعلل گوناگون (تنگی نفس و …) که علتش هم آلودگی شدید هوا هست افتاده. شنیدن این اخبار اون هم توی این وقت از سال واقعاً ناراحت کننده هستش. امیدوارم به زودی این وضعیت تغییر کنه و شاهد ورود پی در پی سامانه‌های بارشی به کشور و بخصوص کلان‌شهرها باشیم، ان‌شاالله

 14. حسن صابری از اراک گفت:

  سلام خدمت استاد عزیز جناب اقای سرمدی که با مدیریت خوب تان و زحمات فراوانتان وبسایت بسیار خوبی را درست کردید واقعا خسته نباشید و همچنین از استاد عزیز جناب علی اقای صبوری هم تشکر میکنم و بقیه کارشناسای محترم و یک تشکر ویژه هم از استاد عزیز و پرتلاش جناب آقای احمد رضایی که واقعا در همه حال با حوصله زیاد پاسخگوی مخاطبان هستن و انصافا با پیش بینی های خیلی دقیق و کاملش به من به که یک کشاورز هستم که خیلی کمک کردند واقعا برای کشاورزها این سایت خیلی مناسب هست اگر امکانش بود در ادامه مسیر یه بخش توصیه های کشاورزی هم برای همه استانها به صورت استانی جدا به سایت اضافه کنید .سلامت و موفق باشید.

 15. سجاد گفت:

  سلام به همهههه
  اقا امیر گل تولد سایت و تبریک میگم و همچنین ازدواجتونو و با تاخیر شبه یلدارووو ?
  واقعا بهترین سایت هواشناسیی من واقعا خوشحالم ک با سایت شما و خوده شما و بفیه بچه هاا آشنا شدم و کلی چیز ازتون یاد گرفتم تو این مدت
  دوستووون دارم زیاد
  چاکرم
  یا علی

 16. جوزف گفت:

  شما فوق العاده هستید…. بیش از امکاناتتان عالی هستید… تبریک میگم تولد یکسالگی این محمل هم اندیشی و هم افزایی هواشناسی کشور… پایدار باشید… یک پیشنهاد از بنده اینه که این سایت فاقد بخش آمار، اعداد و ارقام بارشی، دماها و … است اگر تدبیری اندیشیده شود بهتر خواهد بود… در بخش معرفی کوهها نیز می‌توانم کمی تا گاهی همراهتان باشم!
  با سپاس، قدیمی ترین بازدید کننده وبلاگ تهران ودر دیروز و ایران ودر امروز!

 17. شهاب ولی زاده گفت:

  سلام.
  این برای ما افتخار است که در خدمت هموطنان عزیزمان باشیم.
  ما به وظیفه خود عمل می کنیم .
  پاینده باد تهران ودر.
  ————(علی صبوری)
  ممنونم عزیز
  لطف داری

  • زهرا گفت:

   سلام وخسته نباشید به همگی.منم سالگرد افتتاح این سایت درجه یک هواشناسی رو هم به مدیران و کارشناسان سایت و هم به کاربران اون تبریک میگم.پاینده باشید.

 18. مهدی گفت:

  سلام
  ارومیه کی بارش داره ؟

 19. رضا محمدی گفت:

  سلام به همه تبریک میگم بابت سالگرد افتتاح این سایت خوبتون…عجب بارشی دارن جنوبیا به به خداروشکر خوشبحالشون موج براشون تقویتم شده حالا اگه برا ما بود هی ضعیف میشد هی تقویت میشد ههههه….علی جان یا داش امیر بلاخره کی بارش نیمه شمالی شورع میشه فک کنم تا ده رو اینده بارندگی نداشته باشیم درسته ؟ دما هم روند افزایشی پیدا میکنه…یعنی موج نیمه شمالی پرید یا اینکه از ده دی برا نیمه شمالی هم بارندگی وجود داره؟؟؟ ممنون میشم جواب یدین

 20. رعد گفت:

  سلام بر امیرخان سرمدی .

  ببخشید فک کردم تولد یک سالگیه . اما خداییش این سایت خیلی غول تر از ۴ ساله ها مینماید خخخخ ?
  ***&&&

  خب منم که دو ساله باهاتون هستم . یعنی دو ساله کامنت میدم .
  در آخر از رسول خان اصل هواشناس میخوام که هر چه سریعتر فعالیت خودشو آغاز کنه .

  رسول بابا !دست بجنبون پسرم. دوست دارم تا ازین دنیای دودی مودی نرفتم پسرمو در لباس مدیریتی هوا فضا ببینم .

  میترسم پسر امیر خودش کارو دست بگیرهااااااااا??

  ای بابا د زود باش رسولی ???

 21. arash s2 گفت:

  اول سلام خدمت امیر سرمدی عزیز و تبریک بابت آغاز زندگی مشترکشون …این سایتو من از زمان بلگفا دنبال میکنم واقعا خاطرات خیلی خوبی من با این سایت دارم بهترین تیتر زن دنیا رو باید به امیر سرمدی بابت تیتر {وقتی زمستان زمستان میشود }داد … خداوکیلی عجب شبی بود تا صبح دل دل میکردیم
  تولد چهار سالگی تهران ودر پیشاپیش مبارک

 22. رهام گفت:

  سلام من از یه سایت دیگه قهر کرده و به سایت شما اومدم اولین سوالمو بی جواب گذاشتین … فک کنم اینجام باید پارتی داشته باشیم!!!!!!

 23. سلام به دوستان عزیز و تشکر از پیام های دلگرم کننده شما
  از علیرضا، حسن صابری، سجاد، جوزف، شهاب ولی زاده، زهرا، مهدی، رضا محمدی، رعد و آرش ممنونم.
  جناب صابری اضافه کردن بخش تخصصی تحت عنوان هواشناسی کشاورزی مد نظر ما هست اما هنوز فرد صاحب نظری رو در این ارتباط پیدا نکردیم. چون قطعاً پیش بینی آب و هوا، با هواشناسی کشاورزی دو مقوله کاملاً جدا هستند که در تخصص ما نیست.
  هواشناسی کشاورزی حساسیت های خاص خودشو می طلبه، به همین خاطر اگه فرد مطلع و متخصصی رو بتونیم در این حوزه پیدا کنیم، حتما پیشنهاد شما رو مد نظر داریم.
  آقا جوزف گل، حتماً پیشنهاد شما رو هم مورد بررسی قرار میدیم، از نظر اصل پیشنهاد که کاملا عملی هست اما مشکلی که ما الان با اون مواجه هستیم، کمبود نیروی انسانی هست که حاضر باشه به صورت مستمر وقت بذاره.
  اگه کسی داوطلب بشه اضافه کردن بخش آمار و ارقام بارشی و دمایی هم کاملا عملیاتی هستش. اما خوشحال میشیم بخش کوه ها رو همون شکلی که محمدحسین عزیز انجام می داد، ادامه بدین. در صورت تمایل شمارتون رو از فرم تماس با ما ارسال کنید تا باهاتون تماس بگیرم.
  رضا محمدی فعلا که نوبت جنوبی هاست. اما به امید خدا از نیمه دوم هفته آینده نوبت مردم نیمه شمالی کشور هم میشه. بریم جلوتر بیشتر توضیح میدیم.
  آرش، ممنون از تو، امیدوارم زمستون امسال هم شاهد تکرار اون شب های بی نظیر بهمن ۹۲ باشیم.
  رهام جان. تنها چیزی که در این سایت معنا و مفهومی نداره، پارتی بازی هستش. بی جواب بودن سؤال تو در پست ما دقیقا به خاطر نکته ای هست که در این یادداشت نوشتم. سؤال تو مشخصا در خصوص شهر شیراز بود که باید از کارشناس همون منطقه شهاب ولی زاده بپرسی.

 24. رعد گفت:

  امیر علی خوبید پسرای هواشناسم ؟

  به داد رعععد بزرگ و باستانی برسید . تا میرم بیرون تهوع و سردرد میگیرم .

  واقعیتش ی بار یکی از پسرا توی کامنت از بی برفی گله داشت و نوشته بود رعد و برق و کوفت خخخخ

  فک کنم از اون کوفت البته با خورشت دود میل کردم که حالم
  آشفتس هاهاها
  ****
  فقط بگید کی بادو بود یا زبونم لال ببارون میاد ؟؟؟؟؟؟

  الان فقط بهتره از خدا بخواهیم که یک عدد بااااااد طوفانی بفرسته که این آلودگیو نیست و نابود کنه .

  بچه های برف و زمستون دوستم الکی نرید بیرون هوا خیلی آلو و شفتالوههه خخخ واقعا مواظب خودتون باشید . حالاها حالاها قراره درین سرزمین گل و بلبل زندگی کنید .
  عزت افزون .

 25. رسول گفت:

  سلام رعد بزرگوار معلم عزیز ما بچه مدرسه ایهای دیروز و امروز..شعر متعلق به سهراب سپهریه که البته من خلاصه اش کردم در مورد خاطرات زمستانهای قدیم خوشحال میشم اگر دوستان عزیز و مدیریت تمایل داشته باشند در این سایت بتونم با زبان قاصر و ادبیات ناقصم سهم کوچکی داشته باشم
  به امید تکرار یکی از زمستانهای خوب گذشته در زمستان امسال
  یه پیشنهاد هم به امیر و علی عزیز دارم و اون هم راه اندازی انجمن سایته که باعث تقسیم کار و وظایف میشه و بار مدیریت پستها و کامنتها هم بشکل قابل توجهی از دوش مدیران برداشته میشه ضمن اینکه طراحی قالب انجمن کاری دشوار و زمانبره ولی تنوع و دسته بندی مطالب در کنار پروفایلهای اختصاصی برای اعضا با نام و اواتار و عکس و امکاناتی از قبیل اشتراک گذاری فایلهای عکس ویدئو و غیره در پستهای مخصوص هر کاربر در داخل تاپیکهای طبقه بندی شده میتونه باعث تبدیل شدن سایت به یک ابر سایت هواشناسی و موضوعات پیرامون اون بشه
  بطور مثال یکی از تاپیکها میتونه تاپیک عکس و خاطرات برفی باشه تا کسانی که هر خاطره جالبی از برف های بیاد ماندنی دارند بعد از ثبت نام در اونجا به اشتراک بزارند

 26. امیر گفت:

  امسال بدترین زمستون عمرتون خواهد بود خیلی بد

 27. رضا گفت:

  اگه بشه که این پست رو بردارین و یک پست جدید بزارین…….

 28. سلام
  به نظر میاد پس از یک پاییز رویایی و خوب زمستان خشکی را سپری کنیم
  درسته؟

 29. مهدی گفت:

  با سلام در کل عملکرد بسیار محتاتانه ای دارین و میترسید که شاید پیش بینیتون اشتباه در بیاد پس بنابراین میزارید دقیقه ۹۰ پستتون رو و اون موقع دیگه هنری نیست برای اینکه تمام سایت ها و اپلیکیشن های روی موبایل هم همون پیش بینیو کردن بنا براین برای پیش رفت و بزرگ شدن جسارتا اول از همه دل و جرات لازمه با امید موفقیت روز افزون ، خدا قوت…

 30. amir tasaloti گفت:

  سلام و خسته نباشید علی صبوری عزیز سایت کی بروز میشه ??? چرا این بلاکینگ و جنبه حاره ای طولانی شد ؟
  چرا نظر من تایید نمیشه سه بار فرستادم ?

 31. محمد گفت:

  با سلام به آقای سرمدی گل
  میشه آپ جدید نقشه ها رو بگید که چجوریند؟
  کی پست میزارید؟

 32. با سلام به دوستان عزیز و تشکر از رعد، رسول، امیر، رضا، محمد حاجی پور، مهدی، amir tasaloti و محمد.
  رعد، فعلا تا چهار شنبه شاهد تداوم آلودگی هوا خواهیم بود. دوشنبه با وزش باد ملایمی که رخ میده می تونه کمی انباشت آلاینده ها کاهش پیدا کنه.
  با الگو های امروز هم چهار شنبه عصر و شب می تونیم در تهران شاهد بارندگی باشیم.
  رسول جان به همکاری با شما مفتخریم و به زودی این همکاری آغاز خواهد شد.
  در خصوص تأسیس انجمن در سایت هم قطعا زمانی که فرصت مناسب و نیروی انسانی کافی برای اداره این انجمن داشته باشیم اقدام می کنیم. ولی در کل هدف ما بروز کردن خود سایت هست. فعلا همینو برسیم به صورت مستمر انجام بدیم ایشالا انجمن هم بعداً.
  آقا امیر، ضمن احترام به نظر شما، اما از این پس چنین حرف های بی پایه و اساس شما دیگه تأیید نخواهد شد. شما در خصوص پاییز هم همین حرفا رو می زدید اما برای مثال تهران با حدود ۱۰۱ میلی متر بارندگی یکی از بهترین پاییز های سال های اخیر رو پشت سر گذاشت.
  آقا رضا، پست های جدید تر ما در پایین این پست قرار داره. از اونجایی که هنوز موجی که در آخرین پستمون در بارش توضیح دادیم داره روی کشور فعالیت می کنه و خدا رو شکر بارش های خیلی خوبی هم در نیمه جنوبی کشور از خودش بر جای گذاشت، دیگه نیازی به انتشار پست جدید تا فردا نیست. حتی در آخرین پستمون هم توضیح دادیم که از اواسط هفته شاهد ورود یک موج جدید خواهیم بود. فردا شب پست جدید ما در خصوص سامانه پیش رو منتشر میشه.
  محمد جان، اونچه که از الگو های پیش یابی هواشناسی بر میاد، زمستون خشکی رو نخواهیم داشت. درسته چند روزه نیمه شمالی کشور درگیر بلاکینگ عمیقی شده، اما به امید خدا از اواسط هفته و در ادامه خوشبین به ورود امواج ناپایدار به کشور هستیم. هر چند در روز های اخیر هم در استان های واقع در نیمه جنوبی بارش های بسیار خوبی به ثبت رسید. از بارش ۷۰ میلی متری در یاسوج گرفته تا بارون ۵۰ میلی متری در شیراز و بسیاری دیگر از شهر های نیمه جنوبی ایران زمین.
  آقا مهدی، ممنون از نقد شما. شاید از دید برخی کاربران اینچنین باشه. اما هر سایتی سیاست های خاص خودشو داره. ما ترجیح میدیم به جای اینکه سر کاربران خودمون رو با الگو های حباب گونه و نقشه هایی که هر لحظه تغییر می کنن گرم کنیم، در خصوص اون چیزی پست می زنیم و اطلاع رسانی می کنیم که تثبیت شده باشه و به قول روزنامه نگاران ارزش خبری داشته باشه. فکر می کنم همین مسئله و اطلاع رسانی های دقیقتر عامل اعتماد بیشتر کاربران به پیش بینی های ماست.
  نمیدونم چند وقته که دارین ما رو دنبال می کنید، اما روال کار ما در حدود چهار سال اخیر به این شکل بوده که ما هر وقت موجی تثبیت بشه، از ۷۲ ساعت یا ۴۸ ساعت قبلش پست می زنیم و کامل توضیح میدیم. اما به جهت علاقه کاربران و عاشقان آب و هوا که همواره پیگیر آخرین تغییرات الگو ها هستن، تغییرات نقشه ها و الگو های میان مدت رو در بخش دیدگاه های پست ها با هم بررسی می کنیم و در پاسخ هایی که به سؤالات کاربران می دیم، هم زمان اون ها رو هم از آخرین تغییرات نقشه ها با خبر می کنیم. تا زمانی هم که موجی که در آخرین پست توضیح دادیم کشور ما رو ترک نکرده، پست جدید نمیزنیم. حالا خودتون قضاوت کنید، این شیوه بهتره یا… وقتی هنوز موجی در دنیای واقعیت شکل نگرفته و بر اساس پارا متر های مختلف جوی می تونه ۱۸۰ درجه تغییر کنه، چه دلیل داره ما از الان برای ۱۰، ۱۵ روز دیگه پست بزنیم. سایت هایی که جلوتر از نقشه ها حرکت می کنن، بار ها ضربات جبران ناپذیری خوردن که الان نیازی به آوردن مصداق نیست. ما آهسته و پیوسته حرکت می کنیم و دوست نداریم با پرداختن به حواشی و امید دادن بی خودی، مخاطب بیشتری جذب اینجا بشن. بازم تاکید می کنم شاید این سیاست مورد پسند برخی کاربران نباشه، اما حس می کنیم با توجه به اقلیم ایران معقول و منطقی هستش.
  در خصوص جسارت هم که زود همه چیز رو فراموش کردین. کافیه برای برف سراسری تهران در ۱۶ دی ماه سال جاری، سری به پست های مربوطه و کارشناسان ما بزنید. اینکه از الان بیایم پست بزنیم و بگیم ۱۰ روز دیگه تهران برف میاد، اسمش جسارت نیست. اسمش بازی کردن با احساسات مردم و توهین به شعور اون دسته از مخاطبانی هست که هیچ اطلاعی از هواشناسی ندارن و صرفاً به ما اعتماد می کنن.
  در پاسخ به امیر و محمد هم بگم نقشه های امروز صبح خوب بودن و از امروز شنبه تا شنبه هفته آینده، دو موج رو نشون میدن که ایران ما رو تحت تأثیر قرار بده. یه موج سه شنبه شب و بامداد چهارشنبه میاد که موجب بارش برف و باران در نیمه غربی و شمالی کشور میشه. موج بعدی هم روز جمعه که البته تغییرات بالاست.
  حالا فردا شب در خصوص نحوه عملکرد موج اواسط هفته به صورت کامل توضیح میدیم.

 33. 04ali گفت:

  سلام. من۳روزه میخام زیر پست احمد رضایی کامنت بزارم ولی نمیشه.همش میزنه خطا:کپچای جدید وارد کنید……..چرا اینجوری شده!!!؟؟
  ———
  امیر سرمدی: سلام اگه ثبت نام کرده باشی و با نام کاربری و رمز عبورت وارد بشی، دیگه نیازی نیست هر دفعه نام و ایمیل و کبچا وارد کنی.

  • 04ali گفت:

   امیرجان ثبت نام کردم از همون اوایل که وبسایت راه اندازی شد.از مشتری های پرو پا قرص وبسایت هم هستم خصوصا پستای احمد رضایی عزیز،۲روز بود فقط زیر پستای احمد این هزارو میزد ولی نمیدونم مشکل چی بود غروب درست شد.

 34. محمد گفت:

  سلام آقای سرمدی چجوری ثبت نام کنیم؟
  ——–
  امیر سرمدی: سلام از طریق لینک ثبت نام که در بالای سایت قرار داره. رمز عبور برای میل شما ارسال میشه. هر وقت با شناسه و رمز عبور وارد بشین و تیک بخاطر سپاری رو بزنید، دیگه همیشه موقع کامنت گذاشتن اسم شما سیو می مونه و نیازی نیست هر دفعه اسم و ایمیل و معادله امنیتی بزنید.

 35. بهنام(عاشق ایران) گفت:

  درود فراوان به شما اقای سرمدی
  این ابرهایی که در اسمان تهرانه میشه ازش انتظاره بارش پراکنده داشت؟؟
  ——–
  امیر سرمدی: سلام نه عزیز بارشی نداره.

 36. علی گفت:

  اقای سرمدی سلام
  چرا تو وب سایت شما اینقدر دیر پست گذاشته میشه سیستم جدید تو راهه اما سایت شما تو خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *

http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.tehranweather.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif 
 
0
Send a message
با عرض پوزش در حال حاضر آنلاین نیستیم. پیام خود را ارسال کنید تا ما در اسرع وقت پاسخ دهیم.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
سوالی دارید؟ ما در خدمت شما هستیم . پیام خود را ارسال کنید!
Your name
* Email
We're online!