نفوذ سامانه بارشی به کشور از روز پنج شنبه/تداوم ناپایداری های جوی تا اواسط هفته آینده

با سلام و عرض ادب خدمت همه همراهان گرامی

با توجه به آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی از روز پنج شنبه با ورود سامانه کم فشار به کشور شاهد آغاز ناپایداری های جوی در مناطق غربی، شمال غرب و تا حدودی جنوب غرب کشور خواهیم بود.

به طور کلی به سبب قرارگیری پشته پرارتفاع بروی کشور انتظار بارندگی برای مناطق مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور نخواهیم داشت و بارش ها محدود به مناطق غربی خواهد بود.

آنومالی ارتفاع تراز 500 برای روز پنج شنبه
نقشه فشار سطح زمین

بر این اساس طی روز پنج شنبه در استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کردستان،جنوب آذربایجان غربی و به صورت پراکنده و با شدت کمتر در آذربایجان شرقی، زنجان، فارس، همدان، مرکزی، بوشهر و هرمزگان شاهد ناپایداری به شکل رشد ابر، بارش باران ( بارش برف در مناطق سردسیر) خواهیم بود.

مجموع بارش پنج شنبه (میلیمتر)

طی بامداد و صبح جمعه تنها در شمال غرب کشور و به صورت پراکنده در دامنه های زاگرس بارندگی پیش بینی می شود.

مجموع بارش جمعه

پیک بارش های این سامانه برای مناطق غربی کرمانشاه و کردستان پیش بینی می شود.

همچنین طی بامداد و صبح جمعه احتمال وقوع بارش های پراکنده ای در دامنه های جنوبی البرز از جمله شهر تهران وجود دارد. براین اساس طی روز های پنج شنبه و جمعه به سبب وزش باد و عبور امواج ناپایدار از آسمان تهران انتظار داریم از میزان آلودگی هوا کاسته شود.

مجموع بارش پنج شنبه و جمعه (میلیمتر)
مجموع بارش برف (سانتی متر)

اما سامانه بارشی نسبتا سردی از روز شنبه به کشور نفوذ می کند  که اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه فعالیت آن در روز های به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

گفتگو کنید

2 نظر

  1. با سلام و خسته نباشید
    آقا هم شنبه بارون خوبی اومد هم امروز از صبح بارندگی خوبی داشتیم و درکل بیش تر از مدل ها به نظرم
    از صبح شرق تهران شاهد بارش باران و جالب تر از همه برفه که گاها مخلوط میشن
    ولی برف خالص هم بارید پیشاپیش نوروز مبارک

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *