ورود سامانه بارشی به جنوب کشور

با توجه به آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی از روز پنج شنبه سامانه بارشزایی از سمت جنوب غرب وارد کشور می شود. بر این اساس طی روز پنج شنبه در استان های خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،  اصفهان، فارس، بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی و برخی نقاط استان های یزد ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شاهد رشد ابر و بارش باران ( در مناطق کوهستانی و سردسیر برف) خواهیم بود.

مجموع بارش پنج شنبه (میلیمتر)

با نفوذ  بیشتر سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه تنها در استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و برخی نقاط کرمان و یزد شاهد بارندگی خواهیم بود.

مجموع بارش جمعه (میلیمتر)

پیک بارش های این سیستم در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، کرمان و خراسان رضوی واقع خواهد شد.

مجموع بارش کل سیستم (میلیمتر)
نقشه تجمعی بارش برف تا پایان روز جمعه (سانتی متر)

همچنین انتظار داریم طی روز جمعه به سبب وزش باد، به صورت ناچیز از میزان آلودگی هوا شهر تهران کاسته شود.

پیش آگهی:

پس از عبور سامانه بارشی مذکور جوی آرام و پایدار اکثر نقاط کشور را در برمیگیرد اما مجددا از اواسط هفته آینده سامانه بارشی دیگری به کشور نفوذ می کند. همچنین تا اواسط هفته آینده روند افزایش دما را خواهیم داشت که اوج آن طی روز های دوشنبه و سه شنبه هفته آتی خواهد بود.

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

گفتگو کنید

3 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *