پیش بینی وضعیت جوی روزهای آینده

بهار ای دختر ناز طبیعت
لباس سبز گلدارت مبارک
دوباره اومدی و شادی اومد
گل بابونه تکرارت مبارک

عرض سلام و ادب و احترام به مخاطبان و همراهان وبسایت آب و هواشناسی تهران ودر

ضمن تبریک سال نو و آرزوی تداوم روز های پر خیر و برکت در ادامه سال آبی 95-96، اولین پست پیش بینی در سال 1396 رو تقدیم شما عزیزان می کنیم.
پیش از پرداختن به پیش بینی وضعیت هوا طی روز های آینده، باید بابت عدم فعالیت در نیمه دوم نوروز در وبسایت از شما گرامیان عذرخواهی کنیم، هر چند پیش بینی کامل فصلی بهار 96 و جزئیات وضعیت هوا در نیمه اول نوروز، پیش تر در وبسایت منتشر شد.

امیدواریم امسال نیز با وجود تمام مشغله های کاری و زندگی شخصی، بتونیم در حد توان، پیش بینی های دقیق و کاملی رو تقدیم شما کنیم و در مواقعی که شاهد ورود موج های قدرتمند باشیم، پاسخگوی کامنت های شما نیز خواهیم بود.

البته چنانچه تمایل دارید دسترسی بیشتری به نقشه های هواشناسی داشته باشید، می تونید با پیوستن به کانال تلگرام ما
از اینجا با جزئیات بیشتری در جریان پیش بینی وضعیت هوای مناطق مختلف کشور قرار بگیرید.

پیش بینی وضعیت جوی روز های آینده

تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر آن می باشد که طی روزهای آینده با حرکت به سمت انتهای هفته شرایط برای تشکیل یک موج کوتاه  و نفوذ آن از سمت شمال غرب کشور فراهم می گردد.

عبور امواجی از بخش های شمال غرب،شمال زاگرس، سواحل دریا خزر، دامنه های البرز به  سمت شمال شرق کشور موجب رشد ابر، در برخی ساعات وقوع رگبار باران، با احتمال رعد و برق خواهد بود. یکی از این امواج کوتاه از اواسط وقت روز جمعه از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور شده و تا اوایل وقت روز شنبه 19 فروردین 96 بر روی بخش هایی از شمال غرب، شمال زاگرس، دامنه های البرز غربی و تا حدی مرکزی را تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد، رشد ابر، در برخی ساعات رگبارهای باران، احتمال رعد و برق وجود خواهد داشت. روز شنبه جوی نسبتا آرام حاکم خواهد بود در پاره ای از نواحی شمال غرب، دامنه های البرز و بخش هایی از شمال شرق کشور وقوع بارش های همرفتی و ناحیه ای وجود خواهد داشت.

مجموع بارش کشور طی روز جمعه 18 فروردین 1396 (اینچ)

از روز یکشنبه موج کوتاه دیگری وارد کشور می شود، این موج با زبانه های نسبتا پرفشار سطح زمین همراهی می گردد، بنابر این عمده فعالیت این موج از اواسط روز یکشنبه 20 الی روز دوشنبه 21 فروردین 96 بر روی نوار شمالی کشور برای شمال غرب، دامنه های البرز، نوار ساحلی دریا مازندران و شمال شرق کشور خواهد بود.

مجموع بارش کشور طی روز بعد از ظهر روز یکشنبه 20 الی دوشنبه 21 فروردین 1396
هموطنان عزیز آگاه باشند از اواسط وقت روز یکشنبه به دلیل نفوذ زبانه های توده هوای پرفشار و همراهی آن با موج تراز میانی جو، از سمت غرب دریا بارش های رگباری آغاز خواهد شد
دامنه بارش ها طی روز دوشنبه به مرکز و شرق دریا و تا حدودی شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد

عمده بارش ها در سطح کشور طی 5 روز آینده بر روی بخش هایی از شمال غرب کشور برای نواحی شمالی استان آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، دامنه های البرز غربی و ارتفاعات استان گیلان و غرب مازندران خواهد بود، از این رو برای روز های یکشنبه و دوشنبه احتمال وقوع تگرگ و بارش رگبار شدید در برخی از نواحی استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران دور از انتظار نخواهد بود.

مجموع بارش 120 ساعت آینده منتهی به 3:30 روز سه شنبه 22 فروردین 96 (اینچ)

 

 

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *