سرمای زمستانی در شمال غرب/تهران یک شنبه عصر بارانی میشود

آخرین بروز رسانی چهار شنبه  ۱۳  فروردین ساعت ۲-۳۰ بامداد

امروز سیزدهم فروردین  هم زمان با روز طبیعت آسمان تهران از صبح تا ظهر صاف تا کمی ابری است

از ظهر تا عصر و اوایل شب کم کم هوای تهران نیمه ابری تا ابری میشه اما همچنان تا اوایل شب بارشی نداریم.

دیگه کم کم از اوایل شب باید منتظر بارش بارون باشیم. پس مردم عزیزمون هم شهری های تهرانی از صبح تا عصر و اوایل شب که بیرون و در دل طبیعت هستند آگاه باشن که در تهران بارش نداریم و اگر هوا ابری شد نگران بارش نباشن تا از اوایل شب که کم کم بارندگی در تهران شروع میشه

خوش باشین و مراقب طبیعت هم باشین.

 

با سلام به همراهان همیشگی این پایگاه

برای امروز پنج شنبه تا فردا جمعه شب هشتم فروردین ماه  با گذر امواج کم دامنه از مناطق شمال غرب شمال کشور  و ارتفاعات البرز بارش های خفیف و پراکنده ای را خواهیم داشت. از روز شنبه نهم فروردین در سواحل دریای کاسپین و استان اردبیل افزایش دمای هوا و وزش شدید باد  پیشبینی میشود. تا جایی که دمای برخی از شهر های استان های شمالی در بیشینه به ۳۰ درجه سانتیگراد هم نزدیک میشود.  اما طولی نمیکشد که از اواخر شنبه موجی ناپایدار از سمت مناطق غربی و شمال غرب وارد کشور میشود. از روز یک شنبه دهم فروردین با نفوذ هوای سرد شمالی  کاهش شدید دما بین ۱۵ تا ۲۲ درجه در شمال غرب و شمال کشور و ۸ تا ۱۲ درجه در سایر نقاط کشور پیشبینی میشود. لذا در استان های شمال غرب، مناطق سردسیر استان های غربی و برخی از مناطق مستعد در شمال کشور از یک شنبه عصر و طی روز دو شنبه یازدهم بارش برف را شاهد خواهیم بود. بارش برف در استان اردبیل و مناطق سردسیر و کوهستانی آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، کردستان،  ارتفاعات گیلان و مازندران  نیمه سنگین خواهد بود.

به همه ی هموطنان عزیز که قصد سفر به مناطق غربی و شمال غرب و استان های شمالی کشور از اواخر شنبه نهم  تا دو شنبه شب یازدهم  را دارند توصیه میکنیم با تجهیزات کامل زمستانی، زنجیر چرخ و لاستیک یخ شکن به سفر برن. چرا که به نوعی زمستان به این مناطق باز خواهد گشت. یا حتی المقدور از سفر به مناطق ذکر شده خودداری کنن.

هشدار به کشاورزان و باغداران استان های شمال غرب ایران زمین.

به جهت بارش برف از عصر یک شنبه تا ظهر دو شنبه اقدامات لازمه  را انجام دهید. هر چند سرمازدگی درختان با توجه به دما های منفی در کمینه  اجتناب ناپذیر است.

 

پیشبینی وضعیت هوای استان تهران

از اواخر امشب و طی فردا جمعه هشتم فروردین در ارتفاعات تهران شاهد بارش های خفیف و پراکنده خواهیم بود. فردا جمعه و طی روز شنبه آسمان شهر تهران صاف تا کمی ابری است اما از روز یک شنبه دهم با نفوذ سامانه بارشی به کشور تهران هم از عصر یک شنبه تا دو شنبه ظهر شاهد بارش باران خواهد بود.

کاهش دما در استان های حاشیه جنوبی البرز از جمله استان تهران بین ۸ تا ۱۲ درجه پیشبینی میشود لذا در مناطق سردسیر و کوهستانی استان تهران در یک شنبه شب و طی بامداد دو شنبه بارش برف را خواهیم داشت.

دو شنبه یازدهم هم تهران تا ظهر بارانی خواهد بود اما از دو شنبه شب و طی روز سه شنبه با کاهش ابر و ناپایداری مواجه خواهیم بود.

اگر هنوز موفق به دانلود   پادکست صوتی تهران ودر نشده اید، میتوانید  ویژه برنامه نوروزی این وبلاگ رو که به نقد و بررسی وضعیت بارشی کشور در ۶ ماه دوم سال ۹۲ از اول مهر تا ۲۹ اسفند ماه میپردازد را  از

 اینجا و با حجم 25 مگابایت دانلود کنید

زمان این پادکست ۲۷ دقیقه بوده و ساعاتی پیش از تحویل سال ۱۳۹۳ منتشر شده است. از طریق این پادکست صوتی میتوانید از میزان بارش، میانگین دما و رطوبت  ایستگاه های  هواشناسی شهر تهران و شهر های تابعه استان  تهران از اول مهر ماه تا ۲۸ اسفند ۹۲، مطلع شوید.

همچنین با نگاهی آماری وضعیت بارش در استان های مختلف کشور را مورد بررسی قرار دادیم و میزان بارش سال آبی ۹۲/۹۳ را نسبت به سال گذشته و میانگین ۵۰ ساله ارزیابی کردیم.

همواره با تهران ودر همراه باشید تا از آخرین تغییرات جوی کشور مطلع شوید.

———————–

هم اکنون شنبه نهم فروردین ساعت ۱۹-۳۰

سامانه بارشی در حال نزدیک شدن به مرز های غربی و شمال غرب کشور است. از اواخر امشب و بامداد فردا یک شنبه به تدریج بارش باران وزش باد نسبتا شدید و رعد و برق در استان های غربی شروع میشه. از فردا دمه ظهر به بعد با نفوذ هوای سرد از عرض های بالاتر کاهش شدید دمای هوا در مناطق شمالی کشور و شمال غرب را خواهیم داشت. کم کم از اواخر فردا و بامداد دو شنبه کاهش دما در سایر نقاط کشور هم شروع میشه.

کاهش دما در سواحل کاسپین و استان های شمال غرب بین ۱۵ تا ۲۲ درجه و در سایر نقاط کشور بین ۵ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

وزش باد برای فردا یک شنبه دهم  تا سه شنبه در اکثر نقاط کشور نسبتا شدید خواهد بود. در سواحل شمالی سرعت وزش باد تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت هم میرسه.

اوج بارش ها از فردا عصر و طی روز دو شنبه یازدهم فروردین در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام، خوزستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و در ارتفاعات البرز در شمال استان های قزوین، البرز،  تهران و سمنان خواهد بود.

با توجه به کاهش شدید دمای هوا از فردا عصر در استان اردبیل و مناطق سردسیر آذربایجان شرقی و غربی و ارتفاعات استان های گیلان و مازندران از فردا غروب و طی روز دو شنبه ۱۱ فروردین در مناطق فوق شاهد بارش برف وزش باد شدید و کولاک برف در جاده های این استان ها خواهیم بود. لذا هموطنان عزیز که قصد سفر به مناطق غربی، شمال غرب و سواحل شمالی را دارن توصیه میشود از فردا یک شنبه لغایت سه شنبه با تجهیزات کامل زمستانی سفر کنند. این موج روز سه شنبه از مرز های شرقی خارج میشه و مجددا از چهار شنبه سامانه تازه نفسی به ایران نفوذ میکنه.

 

پیشبینی وضعیت هوای استان تهران از یک شنبه ۱۰ تا جمعه ۱۵ فروردین

بیشینه دمای تهران امروز به مرز ۲۲ درجه سانتیگراد رسید. از فردا ظهر به تدریج شاهد افزایش ابر در تهران خواهیم بود. از فردا عصر و شب کم کم هوای تهران هم بارونی میشه. برای فردا شب و طی  روز دو شنبه در بعضی ساعات سرعت وزش باد قابل توجه خواهد بود. پیشبینی میشه سرعت باد در تهران تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت هم برسه. همچنین روز دو شنبه ۱۱ فروردین هوای تهران ابری و در بعضی از ساعات همراه با بارش بارون هستش. از دو شنبه عصر به تدریج شاهد کاهش ابر و ناپایداری خواهیم بود. کاهش دما از یک شنبه شب و طی بامداد دو شنبه در تهران هم شروع میشه. بیشینه تهران در دو شنبه به ۱۳ خواهد رسید در نتیجه کاهش ۹ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا را در تهران هم خواهیم داشت نسبت به امروز.  همین کاهش دما باعث میشه از فردا شب و طی روز دو شنبه در ارتفاعات و مناطق سردسیر تهران مثل آبعلی دماوند، فیروزکوه و سایر نقاط سردسیر استان شاهد بارش برف باشیم.  برای دو شنبه شب شمال تهران به زیر صفر خواهد رفت.

سه شنبه ۱۲ فروردین هوای تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود به همراه وزش باد.

روز چهار شنبه ۱۳ فروردین هم زمان با روز طبیعت هوای تهران از صبح تا عصر نیمه ابری گاهی ابری هستش. توجه کنید از صبح تا شب که مردم در دل طبیعت هستند بارشی نخواهیم داشت. با نقشه های فعلی از اواخر چهار شنبه کم کم شاهد بارش باران در تهران خواهیم بود که این بارش ها در روز پنج شنبه ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت. روز جمعه ۱۵ فروردین هم تهران صاف و آفتابی خواهد بود. پیشبینی میشه در اواخر هفته هم شاهد کاهش دمای هوا باشیم.

تهران ودر همراه همیشگی شما در پیشبینی وضعیت هوای استان تهران و سایر نقاط کشور.

————–

هم اکنون دو شنبه یازدهم فروردین ساعت ۲۱

همانطور که انتظار داشتیم از شب گذشته بارش باران به همراه وزش باد شدید در تهران هم حاکم شد. با توجه به کاهش دما در برخی نقاط شاهد بارش تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر شاهد بارش برف بودیم. مثل همه ی سال ها در این زمان بارش های بهاره به صورت رگباری رخ داد. میزان بارش های ایستگاه های هواشناسی استان تهران تا ساعت ۹ صبح امروز دو شنبه ۱۱ فروردین  به شرح زیر است.

لواسان ۱۸/۱ میلیمتر آبعلی ۱۸ شمیرانات ۱۳/۴ ژئوفیزیک ۸ ورامین ۷

تهران مهر آباد ۵/۲ شهریار ۴/۳ فرودگاه امام ۴/۲ دماوند ۳/۹ فیروزکوه ۳/۸ چیتگر ۳/۸ فیروزکوه آلودگی ۳/۲

شایانه ذکر است سایت سازمان هواشناسی کشور میزان بارش دماوند از شب گذشته تا صبح امروز را ۳۹ میلیمتر ثبت کرده است که تهران ودر با توجه به بارش های ایستگاه های اطراف این شهر،  این میزان را تایید نمیکند و میزان ذکر شده را ۳/۹ میلیمتر میداند.

برای فردا سه شنبه ۱۲ فروردین  آسمان تهران صاف تا کمی ابری به همراه وزش باد.

چهار شنبه ۱۳ فروردین هوای تهران از صبح تا اوایل شب نیمه ابری تا ابری پیشبینی میشود و از چهار شنبه شب شاهد بارش باران در تهران خواهیم بود. پنج شنبه ۱۴ فروردین هم تهران در بعضی ساعات بارانی خواهد بود

خوش باشین تا همیشه

——————-

هم اکنون سه شنبه دوازدهم فروردین ساعت ۱۲

کاهش محسوس  دما باعث شد دیشب تمامی ایستگاه های استان تهران  دما هایی کاملا زمستانی را ثبت کنن. دما ها دیشب همگی ۰ یا منفی بودن و در این زمان از سال به ندرت چنین اتفاقی رخ میدهد. همچنین دیروز نیز در تهران شاهد بارش هایی بودیم. این بارش ها در ارتفاعات و نقاط سردسیر مثل آبعلی و فیروزکوه به صورت برف و در سایر مناطق به صورت بارش باران و تگرگ رخ داد. .

میزان بارش های دیروز دو شنبه از ساعت ۹ صبح به بعد تا دیشب و کمینه ی دما های بامداد امروز استان تهران ۱۲ فروردین ۹۳  به شرح زیر است.

آبعلی: میزان بارش، ۲۳/۲ میلیمتر کمینه ی دما ۱۰-

لواسان: میزان بارش، ۹/۳ میلیمتر کمینه ی دما ۳-

فیروزکوه آلودگی گردنه گدوک:  میزان بارش، ۵/۲ میلیمتر کمینه ی دما ۱۳-

اقدسیه شمیرانات: میزان بارش، ۳/۷ میلیمتر کمینه ی دما ۲-

ژئوفیزیک تهران: میزان بارش ۳/۳ میلیمتر کمینه ی دما ۲-

شهر فیروزکوه: میزان بارش، ۳/۱ میلیمتر کمینه ی دما ۸-

تهران مهرآباد: میزان بارش، ۳ میلیمتر کمینه ی دما ۳-

فرودگاه امام خمینی: میزان بارش، ۲/۸ میلیمتر کمینه ی دما ۰

دماوند: میزان بارش، ۲/۱ میلیمتر کمینه ی دما ۶-

شهریار: میزان بارش، ۱ میلیمتر کمینه ی دما ۳-

ورامین: میزان بارش، ۰/۳ میلیمتر کمینه ی دما ۰

برچسب‌ها: برف در انتظار استان های شمال غربی, تهران یک شنبه عصر بارانی میشود, سیزده بدر از صبح تا عصر هوای تهران بدون بارش است

گفتگو کنید

42 نظر

 1. سلام امیر آقا.پادکست رو دانلود کردم مرسی عالی بود مث همیشه…
  چند روزی نشد سر بزنم ,اخبارم نرسیدم ببینم برای پیگیری آب وهوا ,ولی هوای نیمه ابری و یه کم خنک شده انگار یه خبرایی داشت واسم,حالام که اومدم وبلاگ می بینم به به خبرای خوب کاهش دما و بارون و برف ,خداروشکر ….خدا کنه واسه تهران تقویت بشه واسه همه ی شهرای تشنه تقویت بشه,همیشه خوش خبر باشی
  —————
  ممنون فاطمه. ایشالا که برای شهر های کم بارش شاهد بارش های نرمالی در بهار باشیم.
  به امید خدا

 2. سلام امیر جان میشه راجب بارش های تهران توضیحات بیشتر بدید انتظار بارش های خوب رو داشته باشیم یا که باز هم تهران شاهد بارش های پراکنده هستش ؟؟ و اینکه برف رو تو شمال شهر مثل نیاوران , جمال آباد و دارآباد خواهیم داشت یا که فقط سمت دماوند و اینها برف میاد ؟؟
  ———-
  سلام آقا ایمان. تهران از یک شنبه ظهر به بعد یعنی در عصر یک شنبه بارش هاش شروع میشه تا دو شنبه صبح با نقشه های فعلی بارش داره. سراسری هستش اما بعیده بیش از 10 میلی باشه.
  برف هم واسه ارتفاعات و شهر هایی مثل آبعلی و نقاط سردسیر هستش. البته از اواخر چهار شنبه و طی روز پنج شنبه 14 فروردین هم احتمالا بارش هایی رو داریم که بعدا در بارش بیشتر صحبت میکنم

 3. سلام امیر جان
  یک شنبه مىروم جاده چالوس البته صبح!آیا برف را میبینم؟
  میرم نور!تجهیزات زمستانی باید همراهان باشه؟
  ———-
  سلام نوید. نه یک شنبه صبح هنوز موج به اون منطقه نمیرسه. البته شما تجهیزات حتما همراتون باشه چون از دمه ظهر به بعد بارش و کاهش شدید دما شروع میشه و امکان داره با ترافیک جاده…..
  به هر حال مجهز برین تا خیالتون راحت باشه

 4. امیر جان سلام ! با نقشه های فعلی احتمال داره که سرما بیشتر نفوذ کنه یا اینکه بی خیال برف تو شمال شهر بشیم ؟
  ———-
  سلام عزیز نه اون سرمای 20 درجه ای واسه سواحل شمالی و شمال غرب هستش. واسه ما نهایتا 8 تا 10 درجست که اونم در بیشینه بیشتر خود نمایی میکنه پس بیخیال برف در شمال شهر بشو و فقط از بارون بهاری لذت ببر. هوم. البته دو شنبه صبح بری ارتفاعات یا سمت فشم به پایین یا سمت آبعلی برف رو میبینی

 5. سلام
  این سامانه انگار قدرتش رو از دریای سیاه گرفته ؟
  بیشتر بارش هاش هم روی دامنه های غربی زاگرس و کوه های آذربایجان هست درسته ؟
  ————
  سلام آره مهدی جان هم از سیاه و هم از کاسپین تغذیه میشه. پیک بارش ها هم برای نواحی غربی و مرکزی زاگرس مناطق شمال غرب و سواحل غربی دریای کاسپین هستش. در کل استان های نیمه غربی، آذربایجان ها و گیلان و غرب مازندران بیشترین بارش ها رو دشت خواهند کرد

 6. سلام
  همدان و لرستان وضع وشکل بارش هاش چجوریه ؟
  سرما چقدره ؟
  سرما زدگی چقدره ؟
  —————-
  سلام بارش هاشون خوبه از فردا عصر تا دو شنبه عصرم اوجشه. سرما در این مناطق در دو شهر خرم آباد و شهر همدان خیلی شدید در حدی که باعث خسارت و سرما زدگی بشه نیست اما در مناطق سردسیرشون چرا. خود همدان هم برای بامداد دو شنبه میتونه بارش برف داشته باشه اما مثل اردبیل و مناطق سردسیر آذربایجان ها برفش نیمه سنگین نیست

 7. سلام.امیر طرفای شما هم برق میره؟ما روزی دو نوبت تقریبا یه روز در میون برقامون 5-10 دقیقه میره ,بنظرت ربطی به جیره بندی تابستون میتونه داشته باشه؟
  —————–
  جدی؟ نه سمت ما اینجوری نیست. شاید مربوط باشه چند روز پیشا خوندم که آب قابل برداشت از سد های استان تهران نهایتا 155 ملیون هستش و اگه مردم صرفه جویی رو جدی نگیرن مشکلات جدی در تابستون خواهیم داشت

 8. امیر جان فورکا مثل اینکه بارش تهران رو افزایش داده نظر شما چیه ؟ چند میل میشه ؟
  ——–
  سلام احسان ایستگاه مهر آبادمون فکر نکنم از این سیستم بیش از 10 میلی بارش داشته باشه. نهایتا 10 تا 13 اینا. دیگه حد اکثرش رو گفتم. البته در این حد هم باشه خوبه. اگر از هر موج بهاره انقدر بارش به دست بیاریم عالیه. حالا هر چی که اون بالایی بخواد

 9. سلام
  دیروز که نگاهی به قله های توچال ودارآباد انداختم دهنم وا موند!
  هیچ سالی برفا اینقدر زود آب نمیشده
  جایگزین میشن یا بعد از اردیبهشت با این وضع دیگه برفی رو کوه ها نمیبینیم؟
  دلیلش چی بوده؟
  ————
  سلام آره متاسفانه. دلیلشم که همین کم بارشی های امسال بوده. نه دیگه به اون صورت جایگزین نمیشه البته فردا رو ارتفاعات برف میزنه اما دیگه آخه الان فصل فصله جایگزین شدن نیست.
  الان روحم داره پر میزنه برم اردبیل. ای کاش الان اونجا بودم. چند ساعته بارش برف شدید و وزش باد شروع شده. وقتی واندر امشب رو واسه اردبیل زده برف سنگین دیگه ببین چه خبره
  الان اردبیل دماش -4 مه آلود وزش باد شدید و برف سنگین. وای خدا. خوش به حالشون. تا فردا شبم ادامه داره. تازه باز پنج شنبه جمعه هم اونجا برفیه

 10. سلام دوست عزیز
  با تبادل لینک موافقی؟؟؟
  اگه موافقی منو با نام هواشناسی استان مازندران لینک کنید.
  و بهم خبر بدید با چه اسمی لینکتون کنم.
  موفق باشی.
  —————–
  سلام عزیز لینکت کردم. .
  ما رو هم با نام بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی استان تهران لینک کن

 11. امیر جان جات خالی فردا صبح میخوام برم سمت آبعلی . میخواستم بدونم فردا اونجا برف چقدره ؟ زیاده یا کمه ؟ با تجهیزات برم یا نه ؟ تا کی ادامه داره ؟
  ممنون !
  ——-
  سلام احسان خوش به حالت. با این دمایی که سازمان هواشناسی کشور زده واسه آبعلی برف و بارون توامان هستش اما به نظر خودم آره برفیه. زیاد یا کمش فردا برو تست بزن اما حتما با تجهیزات برو چون هم سرعت وزش باد در بعضی ساعات بالاست و احتمال کولاک برف هستش و احتمال زیاد هم مه در جاده زیاد باشه خلاصه جای ما رو هم خالی کن و مراقب باش

 12. سلام امیر چطوری؟ امیر من اردبیلو میخواام ،رشتم برفی شد خوش به حالشون ایشالا که بارش تهرانم شروع میشه.
  ————-
  سلام علی جون آره فکر نمیکردم رشت به این زودی برفی بشه گفتم احتمالا دمه بامداد اما ظاهرا سرما خیلی قویتر از این حرفا هستش. البته رشت داره برف آبکی میزنه شایدم آخر شب دیگه خالص شد و حتی نشست. رشت نسبت به دیروز در همین ساعت بالای 23 درجه کاهش دما داشته.
  ایشالا تهرانم…..

 13. یکی از دوستان الان رشته خبر داد خالصه خالصه اردبیلو بگو 5- الان!! تهران فک نکنم زیر صفر بره البته نروژ اعتقاد داره تهران 2- میشه
  ——–
  به به خوش به حالشون. دمه فرکا گرم قشنگ زد تو خال واسه رشت. حتی محمد هم فکرش رو نمیکرد از اوایل امشب رشت برفی بشه. نه تهران فردا شب شمالش احتمالا زیر صفر میره. این yr.no هم که همیشه خدا دسته بالا پیشبینی میکنه. هوم. فقط دما های رویاییش واسه اون موج برفی اواسط بهمن درست درومد که تهران تا -8 رفت.

 14. آره فرکا دمش گرم خوب پیش بینی کرد
  ———–
  رشت دماش رفته رو 0 درجه و برف خالص انزلی و بعضی دیگه از شهر های گیلان هم همینطور. چه سالی شده 93 ها. اون از اول سال که مشهد برف اومد حالا هم اردبیل آذربایجان ها و گیلان

 15. سلام
  په بارش تهران کو ؟
  انگار دیر کرده امیر جون
  ——
  همین نزدیکیاست.
  از سمت غرب استان شروع شده نمیدونم شما کدوم منطقه هستین اما نزدیکه

 16. بارش شدید باران همراه با رعد های زیبا
  ——-
  به به هنوز سمت شرق استان شروع نشده. دلم واسه رعد و برق تنگ شده ها

 17. سلام ورامین فقط داره باد میاد. کی شروع میشه
  ———-
  به زودی نهایتا تا آخر شب. اما همونطور که در پست هم بهش اشاره کردم شدت بارش های تهران برای شمال شهره

 18. سلام. اینجا بارون خیلی شدیدی داره میاد.از حول و حوش 1.5نم نمک شروع کرده بیاد. الان خیلی شدید شده.
  ————–
  عاشق این بوی بارون و خاک نم خورده از بارون هستم

 19. سلام مهمونی بودم کامنت گذاشتم . چند دقیقه بعد بارون شدیدی اومد الان هم داره بارون خوبی میاد .
  ——
  خدا رو شکر. راستی تو بودی میخواستی بری کربلا یا اون حمید از سمت رسالت بود؟

 20. حمید از ورا مین . من بودم . یک بار اومدم کامنت بزارم نشد . جای همتون خالی بود چه صفایی داشت شبای حرم امام حسین و حضرت ابولفضل. یادش بخیر هفته پیش تو حرم امام حسین بودم بودم . اگر نرفتی حتما برو که از دستت میره . کربلا می خوای از امام رضا بخواه چون همه می گن اول امام رضا اجازه باید بده تا بری کربلا . من اول رفتم حرم امام رضا بعد سه هفته رفتم حرم امام حسین. یا علی
  ————–
  زیارت قبول حمید جان. من از این لیاقتا ندارم سه هفته ای از…..

 21. سلام،ساعاتی قبل در اراک شاهد رگبار شدید باران بودیم با باد شدید،دمای هوا به طور قابل ملاحظه ایی کاهش پیداکرده،امکان بارش برف برای فردا در اراک هست؟ دمای هوا:4 سانتی گراد
  ———-
  سلام نه عزیز خیلی بعیده. شاید برای بامداد با کاهش دما احتمالش باشه برای دقایقی اما برف سیستماتیک نه

 22. سلام صبح بخیر
  اینجا اتوبان بسیج منطقه قصر فیروزه هر چی چاله چوله و نهر وجوی و… همه پر آب شدند الهی شکر
  دوسامانه بعدی هم بارش هاش چقدره؟
  ——-
  سلام در اسرع وقت اطلاع رسانی میکنم عزیز

 23. سلام ظهربخیر.ازصب تا الان بارش شدشد باران داریم به به واقعا لذت بخشه باالان15میلیمتر اومده.امیرجان غافلگیرشدیم شماکه گفتی بارش واسه ما کمه سیتمش تغییرمثیرداده یا شانسی بوده وخواست خدا……. اما واقعا گل کاشته این سیستم.موج بعدی هم که گفتن اوج بارشاش واسه فارس هست.اون چیجوریاست
  ——-
  سلام داداش مهرداد. بارش های شما رو نسبت به استان های غربی و شمال گفتم کمتره مگر نه در حد خودش خدا رو شکر. واسه موج بعدیم باید در همین حدود باشه شایدم بیشتر

 24. دو سامانه بعدی رو نگفتی آقا امیر
  ————-
  سلام دوتا چرا فعلا یه موج چهار شنبه میاد رو ایران که واسه تهران از چهار شنبه شب بارش داره تا پنج شنبه عصر در بروز رسانی پستم بهش اشاره کردم عزیز

 25. هم اکنون سه شنبه 12 فروردین ساعت 1 بامداد
  دمای تهران 0 دمای احساسی -9 !!!!!
  کرج -2 دمای احساسی 11-
  اردبیل 10-
  ——-
  سلام علی جون. الان که دارم جواب کامنتتو میدم ساعت 2 شب هستش. چند تا چیزو بگم خیلی واسم جالبه. ببین الان دمای تهران شده 1- در حالی که دمای اقدسیه در شمیرانات 2 هستش. خیلی نادره که مهرآباد 3 درجه از اقدسیه سردتر هستش. یا مثلا همین الان دمای آبعلی 3- هستش به ندرت پیش میاد اختلاف تهران مهرآباد با آبعلی فقط 2 درجه باشه. نکتش اینجاست که سازمان هواشناسی کشور دمای کمینه امشب تهران رو 5 پیشبینی کرده بود چی جوری میشه بعضی وقتا پیشبینی ها در این حد یوهو جا به جا میشه احتمالا تا صبح همون دمای -2 که yr.no هم پیشبینیشو کرده بود ثبت بشه. خیلی جالبه واسم که مثلا اندازه 7 درجه در پیشبینی دما محاسبات غلط از آب در بیاد.
  یه نکته دیگم که میخواستم بگم الان من رفتم تو بالکنمون با این که هوا 1- هستش ولی سرماش به اندازه سرمای 1- زمستون انگار نیست. شایدم من این حس رو دارم نمیدونم. راستی من دو شنبه پردیس بودم جاتون خالی چه تگرگی اومد. تهران هم تگرگ زد یا نه

 26. سلام الان دو نیم بامداد اقاامیر دماسنج من دمای منفی 2 نشون میده 😛 من خودم تعجب کردم به نظرم تا صبح کمتر هم شود.
  ———-
  سلام آره آقا حمید. خودمون هم انتظار چنین دمایی رو نداشتیم واسه تهران دمای -3 واسه دیشب بامداد 12 فروردین ثبت شد. هم بارش های دیروز و هم دما های دیشب استان رو الان میرم در پست وبلاگ مینویسم اونجا بخونید

 27. ساعت 3:30 دمای تهران 2-
  نه امیر جان تگرگ نیومد :(( خوش بحالت پس
  ببین اگه الان بارش داشتیم برف بودا ،حیف بارش زود تموم شد ،یکی از دوستام الان کلار دشته ساعت 12 که باهاش صحبت میکردم میگفت برف شدید داره میاد میگفت نیم متر نشسته !!!
  ———
  میبینم که همه بچه ها دیشب تا دمه صبح بیدار بودنا. سر انجام دیشب دمای -3 برای تهران ثبت شد. زمستانیه زمستانی. آره سمت جاده چالوس خیلی برف سنگین باریده حتی دیروز جاده رو مسدود کردن. عاشق کلار دشتم حیف حیف حیف حیف. البته علی جون چون هوا صاف شد اینجوری دما کشید پایین اگه ابری بود فکر نکنم منفی میشد. آخرشم از این موج نشد که بریم ارتفاعات یا آبعلی برف رو ببینیم. احسان تو چی کار کردی. رفتی یا نه. آبعلی دیروز خیلی خوب برف باریده ها

 28. سلام امیر. تهرانم که دیروز تگرگ اومد چرا نوشتی فقط بارون؟ هاهاهاها هوووهووووهووو فکر کردی فقط خودت نکته سنجی میری گاف سازمان هواشناسی کشور رو میگیری میگی بارش دماوند 39 میل نبوده 3/9 بوده؟ راستی فردا سمت رینه هوا چی جوریه؟ احتمالا فردا بریم اونجا.
  —————-
  سلام سمیرا. هوم. آخه من دیروز تهران نبودم….. آره راست میگی الان میرم درستش میکنم. فردا تا عصر هوا خوبه از عصر و دمه شب کم کم رینه هم بارونی میشه. به به چه جای با صفایی میخواین برینا. البته بارش های فردا شب و پنج شنبه ی تهران نسبت به قبل کمتر شده اما به هر حال بارش خواهیم داشت

 29. امیر بنظرت این میلیمتر کم نیست برای تهران؟اگر مهرآباد رو در نظر بگیریم برای یکشنبه شب و دوشنبه بعضی اوقات رگباری خوب میگرفت طوری که بیشتر از 3میل میشد.دیروزم طرفای ما دو سه دقیقه تگرگ خیلی تندی گرفت وخیلی باحال بود.کاش تکرار بشه تا آخر خرداد…و همه رو توی تهران ودر ثبت کنیم 🙂

 30. ببخشید ببخشید اشتباه شد من آخرین نوت رو خوندم .فک کنم این دو روزه ده میلیمتر کل بارشها بوده ,درسته؟
  ————–
  سلام فاطمه آره. من بارش های هر روز رو جدا نوشتم. تهران مهرآباد از این سامانه 8/2 میل بارش داشت. رکورد دار هامون اول آبعلی بود با 41/2 بعد لواسون با 27/4 و بعد شمیرانات با 17/1 میلیمتر در مجموع.
  اونم ایشالا که بازم رخ میده و تهران ودر باز هم بارش تگرگ رو ثبت کنه برای تهران

 31. سلام
  دیروز اینجا هم ظهر تگرگ اومد
  روستامون هم برف اومده و پشت بوم ها رو پارو کردن!!
  ——-
  سلام مهدی. به جان خودم الان میرم درستش میکنم. ولی خوشم اومد که انقدر با دقت مطالب پست رو میخونید. به به روستا…. اون یکی کامنتت رو چون خصوصی فرستاده بودی نمیشد تاییدش کنم.
  اینم آدرس میلم واسه عکس هایی که میخوای بفرستی.
  amirsarmadi68@gmail.com

 32. برو جی میلت رو چک کن امیر آقا
  دیدی پسندیدی خبرم کن.
  ————
  مهدی جان عالی بود. هزار ماشا الاه روستاتون چقدر برف اومده ها. مرسی عزیز

 33. سلام امیر جان
  امید وارم فردا به شما و همه طبیعت دوستان خوشبگذره البته خدا کنه به طبیعت بد نگذره
  ———-
  سلام آقا رضا. قرار بود تند تند بیای اینجا که عزیز. من که فردا خونه هستم و بیرون نمیرم. امیدوارم هر کی که فردا میره به دل طبیعت حسابی بهش خوش بگذره.
  راستی همونطور که رضا گفت ایشالا مردم هوای طبیعت رو هم داشته باشن

 34. سلام ورامین فردا تا جمعه هوا چطوری باران داریم یانه .
  ———-
  سلام از چهار شنبه شب تا پنج شنبه عصر بارش هایی رو دارین

 35. سلام
  وبه قشنگی داری
  خوشحال میشم افتخار بدی و یه سر به کلبه محقر ما بزنی….
  منتظر نظرات و انتقادات هستم
  😛
  —————————
  .:: ارسال شده توسط Blogf@ Advert!ser v1.3 ::.
  http://www.blogfaadvertiser.persianblog.ir
  ———–
  سلام عزیز. ابزارک موزیک رو از رو وبت برداری بهتره. به نظرم خیلی سنگین شده

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *