آرامش جو تا چهارم محرم در تهران/نفوذ یک پر فشار سرد از شنبه شب به سواحل شمالی

سلام به همراهان صمیمی تهران ودر وارد ماه آبان شدیم. آبانی که قلب پاییز هستش و زمان ورود موجهای سراسریتر به کشور ما. خدا رو شکر، مهر ماه رو پر برکت پشت سر گذاشتیم و با توجه به آماری که در زیر ارائه میشه، نشون دهنده بارشهای فراتر از نرمال در تهران تقریبا در بیشتر ایستگاه ها نسبت به سال گذشته و میانگین بلند مدت هستش.
اما سه شنبه 29 مهر، شاهد بارشهای خوبی در تهران بودیم که بیشترین اون از آبعلی و به میزان 21.5 میلیمتر گزارش شد.
در لواسان 15.5، ژئوفیزیک 12، شمیرانات 11.2، شهریار 9.1، تهران مهرآباد 8.6، چیتگر 7.6، فرودگاه امام خمینی 6.4، دماوند 4.5، فیروزکوه 4.2، ورامین 3.8 و فیروزکوه آلودگی 3.2 میلیمتر بارش به ثبت رسید.

مجموع بارشهای تهران به تفکیک ایستگاه ها در مهر 93، مقایسه اون با سال گذشته و میانگین بلند مدت در همین ماه، و میانگین مجموع بارش سالانه استان تهران توسط دوست خوبمون علی صبوری تهیه و تنظیم شده که میتونید
از این بخش
دانلود کنید. جا داره از علی و زحمتی که به خاطر تهیه این مطلب کشید تشکر کنم.
اما بریم سراغ تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی. برای امروز پنج شنبه اول آبان تا روز شنبه سوم آبان ماه، در بیشتر نقاط کشور با جوی پایدار رو به رو خواهیم بود که با حاکم شدن کم فشار در سواحل شمالی و جنوبی شدن سو جریانات هوا، شاهد افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور به خصوص استانهای شمالی هستیم. اما از شنبه شب با نفوذ یک پر فشار سرد و نفوذ شارشهای ناپایدار به استان اردبیل و سواحل کاسپین، شاهد افزایش ابر، بارش باران، کاهش دما تا 15 درجه و وزش باد نسبتا شدید در این مناطق خواهیم بود. بارشها در این نواحی طی روزهای یک شنبه تا سه شنبه چهارم تا ششم آبان ماه به صورت متناوب ادامه پیدا میکنه. اوج و شدت بارشها در روزهای یک شنبه و دو شنبه چهار و پنج آبان پیشبینی میشه که آب گرفتگی معابر عمومی، و به سبب کاهش شدید دمای هوا بارش برف رو در ارتفاعات این مناطق به همراه داره. کاهش دما در روز یک شنبه چهارم آبان باعث میشه به تدریج بارشها در برخی نقاط استان اردبیل تبدیل به برف بشه. بنابر این هموطنان عزیز در نقاط سردسیر استان اردبیل برای یک شنبه عصر به بعد تا بامداد سه شنبه ششم آبان، شاهد دومین برف پاییزی در دیار خودشون خواهند بود.

اما این موج از یک شنبه شب مناطق شمال شرق کشور خراسان های شمالی و رضوی رو هم تحت تأثیر قرار میده و باعث کاهش شدید دمای هوا و بارش باران در این مناطق میشه. این بارشها در روز دو شنبه پنجم آبان و تا حدی سه شنبه در مناطق شمال شرق ادامه پیدا میکنه و به سبب کاهش شدید دمای هوا، ارتفاعات مناطق شمال شرق کشور هم سفیدپوش میشه.
کاهش دمای این پر فشار سرد تنها از آن هم وطنان در شمال کشور نیست بلکه به صورت ضعیفتر از روز دو شنبه پنجم آبان در کل نیمه شمالی و دامنه های جنوبی البرز کاملا حس میشه.
اما بریم سراغ تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی برای استان تهران. آخرین الگوها نشون میدن تا روز چهار شنبه هفتم آبان جو تهران عمدتا پایدار هستش. بنابر این پیشبینی میکنیم در چهار روز اول محرم، شاهد آسمانی صاف تا کمی ابری باشیم. البته برای دو شنبه و بامداد سه شنبه احتمال بارشهای پراکنده در ارتفاعات هست. بیشترین نکته ای که در این مدت با اون مواجه خواهیم بود، کاهش دما از اواسط هفته آینده هستش. پیشبینی میکنیم تا روز دو شنبه پنجم آبان دمای تهران در بیشینه بین 22 تا 24 و در کمینه بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد در نوسان باشه. اما از روز دو شنبه در بیشینه به حدود 18، و در کمینه به تدریج تک رقمی میشه. نکته جالب توجهی که این موج برای ما سوغات میاره، ماندگاری هوای خنک در منطقه هستش.

نقشه های پیشیابی

بررسی آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، نشون میده از روز چهار شنبه هفتم آبان، به مدت یک هفته به صورت متناوب شاهد ورود موجهای پیاپی به ایران باشیم که در صورت تثبیت این موج، در روزهای آینده در خصوص نحوه فعالیت اون صحبت خواهیم کرد. در کل پیشبینی میشه آبانی نرمال رو از نظر بارشی پیش رو داشته باشیم.
به امید خدا

با تهران ودر از آخرین تغییرات جوی در کشور مطلع شوید.

برچسب‌ها: بارش باران و کاهش دما از چهارم آبان در شمال, جو پایدار تا ششم آبان در تهران, آسمان تهران تا روز سوم محرم آرام است, بارش برف 5 آبان در اردبیل

گفتگو کنید

بدون نظر

 1. سلاااام .
  اقای مدیر یه خواهش ازتون دارم !!دلتون به حال چشمهای پیرمرد وب بسوزه و رنگ صفحه رو هر چه زودتر به سفید تغییر بدید …باور کنید تا پست جدیدو خوندم از چشم درد کلی دعاتون کردم 😡
  ببین فکر نکن دیگه ساکت میشینیم ..من خوب یارایی پیدا کردم یه عمر منتظر این جوونا بودم…دهه 70یا رو میگم زیر بار ظلم نمیرن 😛 پس خواهش داریم که رنگو بتغییر
  بچه ها هر کی موافق منه دستش بالا
  امیر جان سمعک و عصا ودندون مصنوعی کم بود میترسم بخاطر این وب بد رنگ عینککککی هم بشم 😐 😛
  ——-
  سلام رعد. باشه چشم. در هفته آینده قالب رو عوض میکنم تا مطالب واضح باشه

 2. سلام ممکن است در تهران در ماه آبان بارش برف حتی اگر هم نشینه در گیشا بیاد؟
  —–
  سلام احتمالش ضعیفه اما دور از انتظار نیست

 3. سلام اميرجان
  در رابطه با موجي که که از شنبه وارد ميشه مناطق شمالي سمنان هم بارش داره يا نه ؟
  کاهش دما چطور ؟ در حدود چند درجه ؟
  —-
  سلام احسان. آره امکان بارشهای پراکنده هست دما هم در حدود 5 تا 7 درجه در سمنان کاهش پیدا میکنه. البته شمال سمنان

 4. با سلام.به نظر از این سیستم تبریز بارش نداره درسته؟ 🙁
  ———-
  سلام چرا برای یک شنبه شب و دوشنبه احتمالش هست. اما ضعیف. البته برای شمال آذربایجان شرقی بیشتر محتمله

 5. سلام مرسي آپ كردي داش امير انشالا آبان هم بارندگي خوبي در سطح كشور داشته باشيم مشهد هم مهر امسال ركورد زد و نسبت به چندين سال كه بيشترين بارش مهر 8 ميل بود امسال با بارش 5 ميليمتري ديروز به مرز 20 رسيد. راستي از اين موجي كه گفتي شمالشرق ور در بر ميگيره جز سرماش واسه مشهد بارشي ام داره؟
  ——
  آره شایان. همونطور که در پست بهش اشاره کردم، از یک شنبه شب تا اوایل سه شنبه مشهد هم به صورت متناوب بارش داره. البته خیلی شدید نیست اما خب هوای مشهد یک شنبه شب و دو شنبه در بعضی ساعات بارونی هستش. دمای کمینه هم تا مرز 0 میاد پایین

 6. از آمار و ارقام مشخصه خداروشكر واپسين روزاي مهر واسه تهران هم خوب بوده… بارش 9 ميلي متري واسه ايستگاه مهرآباد اونم مهر اونم از يه سيستم با محوريت شمالغربي واسه خودش يه نا هنجاري بحساب مياد 🙂
  ——-
  سلام شایان. حالا ناهنجاری که به اون صورت نه. اما آره فکرش رو بکن بارشهای خوب 29 مهر نبود، اون وقت تمامی آمار هامون میرفت زیر نرمال نسبت به میانگین بلند مدت.

 7. واقعا اين استان اردبيل فوق العادس…. اصن سيستما بهترين عملكردو دارن اونجا. از شنبه تناوب برف و بارون دارن تا شنبه ديگه!
  داش امير اگه واست مقدوره وبلاگ رو از حالت فقط متن دربيار و با نقشه آپ كن. اين پيشنهادو پارسال هم بهت دادم.

  سلام شایان. آره یادمه. فرصت آپلود نقشه ها و این مسائل رو واقعا ندارم. از طرفی هم چون اینجا وبلاگ هستش، امکان آپلود مستقیم در هاست خودمون رو نداریم.
  ایشالا هر وقت سایت شدیم، ترکیب نقشه و متن رو در پست ها لحاظ میکنم.
  شما به بزرگواری خودت ببخش شایان جون.

 8. سلام به بچه های تهران ودر و با تشکر از علی اقای صبوری بخاطر زحمات با ارزششون و رعد عزیز که فضای باحالی به وبلاگ داده . راستش نمیدونم باید اعلام ناهنجاری بکنیم یا فعلا امیدمون رو حفظ کنیم ،با شرایطی که پیش اومده صدای زنگ خطر به گوش میرسه خیلی باید دعا کنیم . علائمی همچون بارش بی سابقه در شمال کشوربارشهای برف پشت سر هم در اذربایجان و اردبیل .طوفانهای سرد و برف سنگین در شمال شرق چین و روسیه و شرق اوکراین و حرکت زودرس سیستمهای قطبی به سمت نوار زیر قطبی هر هواشناس با تجربه ای رو نگران میکنه چیزی که باید دعا کنیم روندش در همین حد بمونه ولی اگر تداوم داشته باشه بارش برف در ابان ماه در تهران حتمیه و این وقوع همون فاجعه بزرگه که زمستونو میپرونه به کل…فقط دعا کنید ناهنجاری در حرکت سیستمهای فصلی رخ نده
  ——
  سلام به آقا رسول بزرگوار. آره موافقم. البته اگه ناهنجاری صرفا در خصوص میزان بارش باشه بد که نیست، خیییلی عالی هم هست. اما نفوذ سرمای زودرس خیلی مناسب نیست.
  راستی رسول جان. آماری در اختیار داری که در دهه های اخیر هم پاییز و هم زمستون در هر دو فصل ناهنجاری رخ داده باشه؟

 9. سلام امیر جان من میخام این وبلاگو تو گوگل بزارم هر کاری میکنم نمیتونم میتونید این وبلاگو واسم بزارید ممنون میشم چون من و یکی از دوستانم قراره این وبلاگو بچرخونیم ممنون میشمwww.meteotehran.blogfa.com.
  ——
  سلام عرفان. اول 5 تا پست توش بذار بعد برو تو بخش وبلاگهای گروهی بلاگفا ثبتش کن.
  اون وقت خود به خود در سرچ گوگل هم قرار میگیره.

 10. با سلام. این کمفشار گرمسیری که شکل گرفنه میتونه منجربه کاهش بارش و یا تضعیف سیستمی که هفته بعد چهارشنبه به کشور میاد بشه؟

  سلام عزیز. نه ارتباطی با هم ندارن

 11. سلام بر امیر آقا و دوستان عزیز. بابت پست کاملت بی نهایت سپاس. چون دوستتون دارم سعی میکنم هر روز کامنت بذارم. ببخشید دیگه مزاحم میشم. بازم تشکر به امید اینکه دیگه این هوای غبارآلود تکرار نشه. مخلصیم.
  ——–
  مرسی که هستی محمد حسین. یک دنیا ممنون. ما بیشتر

 12. سلام به همه عزیزان و داش امیر گل
  دوستان اگه در امار اشتباهاتی وجود داره بگن تا تصحیح بشه
  امیر این کم فشار بی ارتباط نیست با بارش تهران ؟؟!
  رسول جان متاسفانه داره اتفاق میوفته
  سرمای نسبتا شدیدی برای 12 الی 15 آبان داریم.
  ———-
  سلام علی. تقریبا همش درست بود. حالا دهم میلیمتر ها خییلی مهم نیست.
  اون نفوذ هوای بسیار سرد هم هنوز تثبیت شده نیست و امکان هر گونه تغییری وجود داره.

 13. آمار بارش استان گیلان مهر 93
  میانگین بارش استان: 272.9 م م / رشت 338.8 / بیشترین بارش رودسر 562 / کمترین بارش منجیل 26
  استان مازندران
  میانگین بارش استان : 157.6 / ساری 138.3 / بیشترین رامسر 746 / کمترین بلده 14 م م
  استان اردبیل
  میانگین بارش استان: 80.3 / اردبیل 93.2 / بیشترین سرعین 120 / کمترین خلخال 31.1
  استان البرز
  میانگین بارش استان : 32.9 / کرج 12.8 / بیشترین طالقان 61

  اطلاعات این استان ها هم به صورت دقیق هست هر کدوم از دوستان خواستن
  بگن تا قرار داده بشه.
  —–
  بازم مرسیییییی خیییلی زیاد.
  آمار این استان ها رو هم واسم میل کن تا در بروز رسانی بعدی وبلاگ در همین پست بذارم بچه ها دانلود کنن.
  دمت گررررم

 14. ایشا الله تا فردا شب میل میکنم هنوز یه خرده کار داره
  امیر نگفتی این توفان کم فشار بی ارتباط نیست با بارش آخر هفته تهران؟؟؟!
  به نظر میاد تقویت میشه بارش تهران.
  ——
  باشه مرسی. به نظر من که تأثیری نداره. راه نفوذ سامانه های مدیترانه ای بازه و همه شاخصه های دور پیوندی هم در جهت مثبت و قابل قبولی قرار دارن برای بارشهای فراگیر در ایران.
  به نظرم موجی که 10 تا 15 آبان میاد بهتر از موج اواخر هفته آینده باشه. گفتم فعلا زوده. از شنبه باید موج رو رصد کنیم

 15. سلام به همه….سلام به دوست خوب خودم امیرخان///حالت خوبه؟؟
  هوا که خوبه امیدوارم شما هم خوب باشی …من هم به وبلاگت و هم به خودت علاقه خاصی دارم خیلییییی زیاد داش امیر….خدا کنه بازم بارون دله همه ایرانیان رو شاد کنه ….امین
  باعث خوشحالی و خشنودی منه که به وبلاگ شما سر میزنم از اقبال بندس
  دوستدارت رضا
  ——-
  سلاااام رضا. ازت ممنونم عزیز. تو هم یکی از قدیمیترین اعضای این وبلاگ هستی. هر وقت تونستی بهمون سر بزن.

 16. سلام آقای سرمدی خوب هستین انشاالله دوباره این غبار ها تهران رو پر کردن تا کی ادامه داره ؟ ممنون از زحماتتون.
  ——–
  سلام محمدحسین. در دو سه روز آینده به خصوص در صبحگاه با پدیده غبار رو به رو خواهیم بود.

 17. درود!
  نکته قابل توجه ای که در این موقع از سال نادر بنظر میرسد شکل گیری تدریجی طوفانی گرمسیری سرگردان و ناشناسی در شمال اقیانوس هند و در محدوده دریای عرب با نام 90A INVEST در طی هفته جاری است که طبق آخرین داده های امروز حداقل فشار هسته مذکور 1004mb و حداکثر باد 25kt برآورد شده که رفته رفته تا روز چهارشنبه به اوج خود خواهد رسید باتوجه به تغییر مسیرهای ناگهانی این فروبار قدرتمند (یکبار به سمت هند یکبار به سمت شبه جزیره عربستان و یکبار به سمت دریای عمان) دایماً متغیر بوده و بدلیل اهمیت این دپرسیون برای منطقه و کشور ما، مرتبا باید مورد تجزیه و تحلیل و تعقیب قرار گیرد :
  http://www.tropicaltidbits.com/analysis/models/ecmwf/2014102400/ecmwf_z500a_asia_6.png
  http://www.ecmwf.int/en/forecasts/charts/medium/mean-sea-level-pressure-wind-speed-850-hpa-and-geopotential-500-hpa?area=Africastep=120relative_archive_date=2014102400parameter=Wind%20850%20and%20mslp
  http://www.tropicaltidbits.com/storminfo/90A_geps_latest.png
  ————-
  ممنون آقا امیر

 18. سلام به آفتاب پاییزی و دوستان خوبم
  امیر جان، داداش خوبم ،امیدوارم از شوخیام دلگیر نشی. عمو امیر صاحب خونه تویی. اگه رنگ صفحه به نظرت خوبه یا وقت نداری ضروری نیست تغییرش بدی 😥 از دوست هر چه رسد نیکوست حالا بد نیست رعد زبون بسته 😎 هم عینکی 😐 بشه. دبیر ادبیات کلاسش با عینک بیشتره 😉 نه ؟؟
  به امید بارون حسابی در سه شنبه آینده….
  ——–
  نه حق با شماست. چشم رو اذیت میکنه. زودتر از اینها باید تغییرش میدادم
  تو هم آرزوهایی میکنیا. سه شنبه هفته اینده بارشش کجا بود!!!!!! هههه

 19. بازم سلام
  یادم رفت از حاج رسول و همه دوستایی که به من لطف دارن تشکر کنم….
  حاجی نگفتی چه ماهی هستی ؟؟ نکنه نیمه ی اولی هستیو باید لقب ریش سفید وبلاگو به تو بدم 😛
  دبیر ورزش !یه برنامه کوه هفتگی ردیف کن اخه رعد تصمیم داره تا عید حداقل 50 کیلو کم کنه!!! بقیشم بمونه اونور سال 😯
  شما ورزشایا که بزنم به تخته جوونو و سالم و پر انرژی هستید، پس برنامه ی کوه با تو حااااجی 😉
  ر

 20. سلام به نظر شما سامانه اخر هفته با هوای سرد همراهی میشه بارشش روی تهران و غرب خوب ؟

  سلام کاهش دما رو به همراه داره اما از نظر بارشی که فعلا تضعیف شده. تا ببینیم روزای بد چی میشه

 21. سلام
  امیر داداش پستت عالی و کامل بود
  شول آباد استان ما 240 م.م بارش داشته که نسبت به بلند مدت 780% افزایش داشته
  البته تو مقدار م.م ش تردید دارم
  در صد تهران رو بگو امیر جون.
  ——
  سلام ممنون عزیز. همه درصد ها رو هم علی بهش اشاره کرده

 22. البته داداش علی هم که عالی عمل کرد
  اونجا هم مقدار بارش و در صد ها رو نوشته بود
  از شون ممنونیم
  راستی به قول رسول جان هم منم از این سنگ تموم گذاشتن پاییز میترسم
  نشه مثل 90

 23. این ثابت شده است که در صورت عدم ناهنجاری احتمالت سال آبی بسیار خوبی رو داریم. نمونه اش سال 1381 که سرموعد، بارندگیهای بسیار خوبی رو در فروردین و اذر و بهمن داشتیم. یا سال 1383 که تقریبا از لحاظ زمان شروع بارندگی و همچنین شروع بارش برف مثل سال1381 بود. مثلا بارشهای بسیار مطلوبی رو در فروردین ماه داشتیم، آبان و آذر بارش نرمالی رو داشتیم، اولین برف رو در نیمه آذر دیدیم. افت بارش در دی ماه رو داشتیم ولی از طرف دیگه ماه بسیار خوب بهمن،برفهای زیاد و تاریخی که در اون ماه داشتیم(حدود 1متر در شمال تهران) و البته بارندگیهای بسیار خوب در اسفندماه. همه بارشها رو سر موعد خودش داشتیم و بسیار خوب هم داشتیم. همه اینها نشون میده که اگه زمان و مقدار بارندگیها سرموعد خودش باشه، سال آبی خوبی رو داشتیم. ولی برعکس، سال 1390 که بیشتر نصف بارش یک سال رو در آبان ماه داشتیم ولی در بقیه ماهها، بارش مطلوب نبوده.

  سلام آره موافقم. اما در کل من ناهنجاری رو برای آبان نمیبینم. شاید از نظر دما کمی زیر نرمال باشیم. اما از نظر بارشی نرمال خواهیم بود. مگر این که الگوها تو روزهای بعدی چیز دیگه ای رو نشون بدن

 24. سلام راجی جان
  چکار کردی داداش رفتی کوه امروز؟؟ جای ما هم خالی میکردی 😛
  هر کی هر وقت کوه رفت بیاد رعد یه پفک خانواده بخوره
  باور کن خخیییلی دوست داشتم باهات بیام ولی افسوس که نشد 🙁
  میگم امیر خان تا خودت بچه ها رو دور هم جمع نکنی جفتمون جور نمیشه.و قرارای کوهیمون نافرجام میمونه.

  ایشالا از آذر و سفیدپوش شدن کوه های شمال تهران

 25. سلام اقا امیر من نمیتونم این وبلاگو بزارم هر کاری کردم نمیشه اون عدد های امنیتیو هر چی میزنم نمیشه یه راهنمایی هم میکنید برای این و لینک وبتون در چند روز اینده میشه بذارید؟!!!!! عایا؟ ممنون میشم.
  ———
  سلام باشه. تو هفته بعد ثبتش میکنم
  یوزر و پسوردت رو واسم میل کن
  amirsarmadi68@gmail.com

 26. میگم بقیه احیانا چشم و چارشون خیلی درستو میزونه؟ که صداتون در نمیاد؟
  خیلی ممنون لبخند 🙂 آخ آخ ببخشید تبسم خانوم.

 27. رعد عزیز من فروردینیم ولی اخرش البته مثل خودت ریش سفید دهه پنجاهیم اونم باز اخرش
  امیر جان در مورد ناهنجاری در هردو فصل شاید در استانهای سردمون مثل اردبیل و کردستان یا اذربایجان غربی در سالهای مثل61 63 ،67 یا 71 موردی باشه ولی در تهران مطمئنا طی این 40 سال که حافظه خانوادگی بطور دقیق یاری میکنه ناهنجاری دوفصلی نداشتیم.. اصولا تهران طبق تجربه حرکتی سیستمهای جنب قطبی ومدیترانه ای هرگاه نیمه ابتدایی پاییز پر بارش و سرد باشه زمستان منفعلی داره ولی هرگاه فعالیت سیستماتیک در اواخر اذر تشدید بشه زمستان پر بارش تر و سردتره سالهای 54 ،56،62،63،67،70،71،74،76،79،83و 86
  نمونه مثال زدنی پاییز نسبتا گرم و خشکه که زمستان عجیبی رو رقم زده البته در مهرماه و ابان ماه ولی در سالهایی مثل 74 در اواخر اذر هم بارش برف سبک داشتیم و در 86 اواخر اذر تازه هوا سرد شد..بهمین علت از برف زودرس مثل ابان 90 هراس دارم اگر بخواهیم یه زمستون درست و حسابی داشته باشیم امیدوارم تا اخر ابان کمینه در تهران منفی نشه. راستی من دیروز چندتا عکس فرستاده بودم ولی تو کامنتا نیست امیر جان بدستت رسیده یا نه؟
  ——–
  سلام آقا رسول. بابت این تحلیل آمار گونه ممنونم. دیروز؟ نه عکسی به دستم نرسیده. من فقط همون عکسهایی که ماله برج میلاد و آسمون تهران بود رو به دستم رسیده که منتشر کردم. تو صفحه دوم کامنتای پست قبلی هستش.
  در خصوص دماهای منفی در کمینه برای آبان هم فعلا که در نقشه ها نیست. امیدوارم هم پاییز و هم زمستون نرمال و خوبی رو داشته باشیم

 28. سلام بر امیر آقا و همه دوستان. امیر جان سرمای 10 تا 15 آبان برای تهران چجوریه تثبیت شده؟ میشه تاسوعا عاشورا. دماوند فیروزکوه تا چقد سرد میشه؟ بی نهایت سپاس.

  سلام عزیز. هنوز تثبیت شده نیست. البته به احتمال خیلی خیلی زیاد در اون بازه زمانی دما های کمینه در فیروزکوه و دماوند منفی هستش. دماهای بیشینه هم قطعا تک رقمی

 29. سلام.یعنی به نظر شما پربارشی در پاییز 100 درصد باعث کم بارشی در زمستان میشه!؟به نظر من که نمیشه گفت پاییز پربارش مساوی هست با زمستان کم بارش.اصلا شاید امسال کلا ترسالی هست هم پاییز هم زمستان.توکل بر خدا.
  ——
  سلام عزیز. نه پر بارشی باعث خراب شدن زمستون نمیشه. ناهنجاری دمایی و نفوذ سرمای زودرس هست که میتونه لطمه بزنه. سرمای زودرس قبل از 10 آذر بیشتر منظور هستش. مگر نه نفوذ سرما از اواسط آذر به بعد یه جورایی طبیعیه.

 30. به به رسول جان بالاخره لو دادی که از من 9 ماه بزرگتری. البته من چون دقیقا در اوج تظاهرات و اعتصاب و بگیر بگیر به دنیا اومدم، شناسنامم 26 اذر ثبت نشده بلکه نوشتن فروردین 58 😉 (پا قدمه رعد این جوریاس،حالا کی مردشه با رعد بیاد کوه) 😛 😛
  عکساتم خیلی زیبا بود. مرسی.
  یه نیمچه شعر تقدیم به همه:
  لحظه ها میگذرند….
  گرم باشیم و پر از فکر و امید.
  عشق باشیم و سراسر خورشید

 31. سلام علیکم بچه های ایام محرم هم داره شروع میشه اینم یک شعر برای همه عاشقای حسینی .
  این شعرو خودم گفتم . البته این نوحه بنده مداحم .
  دوست دارم برم کربلا دوست دارم برم نینوا
  دوست دارم کبوتر حرم بشم پر بگیرم دور اون صحن و سرا پر بگیرم
  دوست دارم کنار قتلگاه بشینم روضه ی تورو بخونم حسین وا دوست دارم برم کربلا حرم سقا رو ببینم سلام بدم تو صحن بشینم بگم اقا برات بمیرم بمیرم دستات و ازهم بریدن بمیرم رقیه و سیلی زدن بمیرم داداشت و لگد زدن حسین وا دوست دارم برم کربلا بشینم میون بین الحرمین بشینم گریه کنم برات حسین بنیرم کفن نداری بمیرم دیگه علمدار نداری بمیرم دیگه رقیه نداری حسین وا این شعر بازم ادامه داره … این شعرو حدود چهل روز پیش گفتم . یا حسین . التماس دعا.
  ——–
  التماس دعا آقا حمید

 32. آقا امیر ببخشید که راه براه میایم دم وبتون 😛 واقعیتش من کلا آدم کم خوابیم داداش.
  یه سوال دارم این لبخند خانوم ببخشید تبسم خانوم 🙂 احیانا همون خواهر گرامی نیستن که آمار بارش شهرهای شمال رو برای شما ارسال میکردنو منو تو اون بی بارشی به مرز سکته رسوندن؟؟؟ابجی سلام علیکم خبرنگار هواشناسی تهرون بدر 😉
  امیر جون رعد 4 چشمی و خییییلی خوش حافظس 😎 فکر کردی تقلبارو با کدوم چشم میگیرم داداش 😐
  بچه ها رعدو دست کم نگیرید. حواسش به همتون هست الا به هوا و بارششش خخخخخ به قول امیر هاهاها 😆
  —-
  آره همونه. حححح

 33. سلام مرسي امير كاهش دما كه مثل هر پرفشاري شمالشرق غوغا ميكنه بارندگي مشهد چجورياس 10 15 ميل ميشه طي دوشنبه تا سه شنبه؟ از حال و هواي پاييز امسال مشهد حس ميكنم اواخر آبان يا اوايل آذر برف بياد… سال 91 پونزده آذر برف خوبي اومد تو دماي -5!! البته امسال هر زماني برف بياد برف اول نيس چون 5 و 8 فروردين همين امسال هم برف اومد 😛
  ———-
  نه خیلی زیاد نیست بارشش. از یک شنبه شب تا دوشنبه عصر اینا هستش.

 34. سلام به آقا امیر،گفتی از 7 آبان به بعد شاهد ورود موجهای پیاپی به ایران هستیم،آیا تهران هم از ورود این موجها بهره می برد،البته
  می دونم که هنوز زوده در موردش حرف بزنیم ممکنه همه چیز تغیر کنه!!!

  سلام شروین. آره ایشالا. شاید پنجشنبه، شنبه و دوشنبه هفته بعد از همه محتملتر هستش. حالا باید ببینیم نقشه ها چه تغییراتی میکنن

 35. سلام. فرا رسیدن ماه محرم تسلیت.
  امشب شب اول محرم به نام حضرت مسلم بن عقیل است.
  مسلم، نخستین شهید واقعه کربلاست. شهادت او کمی پیش تر از حادثه کربلا رخ داده است و شب نخست ماه محرم به پاس فداکاری و جان فشانی های این سفیر شهید راه سرخ، شب حضرت مسلم بن عقیل نام نهاده شده است. مسلم الگوی محبت و وفاست. او عاشقی دلباخته بود که تا آخرین لحظه از عشق پاک خود به اباعبدالله الحسین (ع) دست برنداشت و در اوج بی وفایی کوفیان به مولایش وفادار ماند.
  (منبع:سایت اینترنتی حسینیه نینوا).
  از همگی در این شب های عزیز التماس دعا داریم.

 36. سلام امیر جون امید وارم پیامم به صورت خصوصی به شما رسیده باشه برای یوزر و پس چون که یاهو ی من پاک شده ممنون میشم اگ وقت کردید انجام دهید مرسی.
  —-
  سلام عرفان. بی زحمت یه بار دیگه واسم خصوصی بفرستش.

 37. سلام و درود بسیار،
  واقعا چه کرده این. Accu پیش بینی بلند مدت از 22 تا 26 نوامبرش دیدنیه! نزدیک 40 میلیمتر،فقط تو 3 روز!!!!
  وااااااااای چی میشه اگه بشه!
  بازم هرچی بالایی بخواد
  بنظرتون آب و هوای تهران تو ایام تاسوعا و عاشورا چگونست؟میشه از الان گفت؟
  ——
  سلام. آره اگه الگوهای بلند مدت به درستی محقق بشن، دهه اول آذر طلایی و محشر هستش. تاسوعا و عاشورا با اعتماد به الگوهای فعلی و رد صورت عدم تغییر با هوایی سرد و بارونی رو به رو خواهیم بود.
  البته هنوز برای قضاوت خییییلی زوده. صرفا پیش آگاهی بود

 38. سلاااام به همه ی همراهان گرامی و امیر عزیز:
  با اجازه ی مدیریت
  خب دوستان همانطور که هفته پیش پیش بینی کردیم (کامنت در پست قبلی)
  از امشب بارش ها در سواحل و اردبیل شروع میشه و کم و بیش تا 4 شنبه 7 آبان ادامه داره که برای دیگر نواحی بارش چندانی پیش بینی نمیشه
  جمعه تا 1 شنبه هم بارش هایی نه در حد گسترده برای غرب و جنوب غرب پیش بینی میشه
  تهرانم از جمعه شب تا شنبه شب شانس بارش داره
  موج اصل و نسب داری که پیش بینی کردیم ان شا الله از 11 آبان به بعد که هوای بسیار سردی به همراه داره از شمال و شمال غرب کشور وارد میشه
  که پیش بینی میشه بارش های نافعی برای نیمه شمالی کشور از جمله تهران داشته باشه، دوستان در نظر داشته باشند الگو ها مدام در حال تغییرند و امکان تغییرات گسترده وجود داره
  به امید خدا.
  ——–
  سلام علی جان. مثل همیشه عاااالی. اگه نقشه های امروز تثبیت بشن، تاسوعا شب عاشورا و ظهر عاشورا هوای تهران بارونی هستش.

 39. سلام به دوستان
  امیر دو تا سوال دارم از خدمتت
  1)آیا تا حالا شده نقشه ها هیچ بارونیو برای یک چند روز بعد نشون ندن ،اما یه دفعه یه بارون یا بارونکی بیاد و حسابی سورپرایز بشی؟؟ اخه اینجوری نباشه که شما هواشناسا نمیتونید آرزوی بارون داشته باشید 😛 من ارزو کردم که سه شنبه بارون بیاد اما تو خندیدی و حال ارزوی من گرفته شد 🙁 هواشناسا فقط فکر کنم بتونن ارزوی بلند مدت داشته باشن…
  رعد دوست نداره هواشناس باشه . 🙁
  نمیدونم منظورمو گرفتی یانه؟؟؟ وقتی رعد بره تو فاز احساس خودشم نمیدونه چی میگه 😛
  سوال بعدیم باشه برای یه روز دیگه 🙁 .
  من دوست دارم سه شنبه یه بارون بیاد. یعنی میشه خدا 😕
  ——-
  سلام رعد. یادمه اول بهمن 1385 دقیقا در روز تولدم. اون موقع من مثل الان کامل نقشه ها رو چک نمیکردم و روش دقیق نمیشدم. اما اخبار هواشناسی رادیو و تلویزیون رو دنبال میکردم. اخبار هواشناسی گفت فردا هوای تهران صاف هستش. اما از صبح که پشدم دیدم هوا ابریه. از دمه صبح تا عصر تهران برف اومد و حسابی من سورپرایز شدم.
  اما از وقتی که خودم وبلاگ زدم خیلی سورپرایز نشدم. چون معمولا نقشه ها یا بارش رو در کوتاه مدت درست پیشبینی میکنن یا نهایتا احتمال بارش رو دارن.
  الانم برای بامداد دوشنبه احتمال بارش پراکنده باران در برخی مناطق تهران هست تا پیش از ظهر

 40. سلام امیر جان ممنون از مطالب مفیدت یه خواهشی داشتم اگه امکان داره قالب وبلاگو تغییر بده چون واقعا این قالب اذیت کننده است…فدایی داری
  ——–
  سلام رضا جان. باشه حتما حتما تغییر میدم عزیز. نهایتا تا سه شنبه

 41. نه امیر جون منظورم کلن جنوبه
  لرستان هم هنوز تو وبلاگ نزدم
  این آکو هم خوشحاله.
  —-
  خیلی چنگی به دل نمیزنه. چون بارشها عمدتا برای جنوب غرب و نواحی زاگرس هستش.
  تنها نکته ای که در مناطق جنوبی به خصوص جنوب شرق جلب نظر میکنه نزدیک شدن توفان حاره ای از روز سه شنبه به سمت استانهای سیستان و شرق هرمزگان هستش که باعث میشه دریای عمان مواج و توفانی بشه و بارشهای پراکنده در این مناطق رو به همراه بیاره

 42. سلام بر همه دوستان،
  امشب شب دوم محرم : ورود به کربلا
  امام حسین (ع) روز ۲ محرم سال ۶۱ ه.ق به سرزمین کربلا وارد شد. به خاطر همین روز دوم محرم، روز ورود به کربلا نامگذاری شده است. روز دوم، نماد پایداری است. (منبع:سایت اینترنتی حسینیه نینوا).
  التماس دعا
  امیر آقا بی زحمت اگر سرما و یا بارندگی تاسوعا و عاشورا تثبیت شد در وبلاگ قرار بدی ممنون می شم. بی نهایت سپاس
  ارادتمند شما و همه دوستان.

  چشم حتما. فعلا که به طور کلی برای تهران موج تضعیف شده و امکان بارندگی گسترده با نقشه های آپ جدید برای تاسوعا عاشورا نداریم.
  البته به نظرم دوباره تقویت میشه.

 43. سلام امیر جون
  موج های سرد زیادی طی هفته آینده به کشور میان
  که من رو نگران کرده
  یه موقت نشه زمستون سامانه بارشی بیاد و سرما نداشته باشیم

  به نظر میاد تاسوعا و عاشورا بارونی باشه
  فقط تهران ؟؟؟؟
  یا نیمه شمالی؟
  ——
  نه ایشالا که اینطوری نیست. اونم هنوز برای قضاوت زوده

 44. سلاااااام به دوستای خوب
  از امیر جان و** کلیه صاحب نظران و بزرگان **یه سوال دارم؟؟؟؟ خواهشمندم همگی اگر آگاهی و اطلاعاتی دارید در اختیار رعد بلاتکلیف قرار دهید 😕
  سوال :من روزانه حداقل 2 الی 3 ساعت پیاده روی دارم . بنظرتون با این هوا بهتره پیاده رویو قطع کنم یا اینکه فعلا هوا آنچنان الودگی نداره که بخوام از این ورزش دلپذیر دست بکشم؟؟؟
  میگم نکنه همگیتون قصد جونه منو داشته باشید 😥 من مشکوکم علی الخصوص به بعضییییا 👿
  امیر جان بنظرت تو این وب رعد به کی میتونه اعتماد کنه ؟؟؟
  ——-
  سلام رعد. نه حتما پیاده رویت رو برو. چون تو این تهران اگر بخوای منتظر هوای پاک و سالم بمونی به خصوص اونم از این به بعد زیاد گیرت نمیاد. ترجیحا برو تو پارکا و بوستانا پیاده روی بکن
  همه بچه های این وبلاگ قابل اعتمادن. خیالت راحت

 45. سلام جناب رعد. ارادتمندیم. خب من دوست دارم قاصدک باشم و خبر خوش برف و بارونو واستون بیارم. راستی اون تهرون بدرو خوب اومدینااا…
  آقا مدیر ببین از فردا جناب رعد به من میگه قاصدک خخخخ
  ———-
  نه تو همون تبسمی تبسم

 46. اميرجان وضعيت هواي مشهد تاسوعا عاشورا چجورياس؟
  ——-
  باور کن هنوز مشخص نشده. الان که الگوها وضعیت موج 11 آبان به بعد رو تضعیف کردن باید منتظر نقشه ها فعلا باشیم.

 47. آره امير نقشه ها شدت و ضعف دارن و ثبات كافي ديده نميشه… اين سرماهاي زودرس پاييزي ممكنه زمستونو خراب كنه و بار داشته باشيم اما هواي سرد نه؟ درضمن پيش بيني چند شب پيش كه گفتي مشهد تا 0 ميره داره محقق ميشه و دماي فعلي +1 هستش.

 48. سلام.
  تبسم خانوم ، شما که قاصدک که نه زبونم لال پیک مرگ 😥 رعد شده بودید یه مدت 😡 خاااانوومه محترم یه ماه پیش راه براه به این تهرون بدریای بارون ندیده گزارش بارونای شمال کشورو میدادین و منو سکته میدادین 😛 حالا بعد از اون همه حرص دادن به رعد بارون ندیده ی سکته کرده اومدید و اسم قاصدک برای خودتون میذارید ای ول خوشم اومد 😛 اسم با مسماییه 😉
  ولی لبخند خیلی بهتره .چون واقعا من با تبسم اشتباش میگیرم.
  خییییلی خوش اومدی گزارشگر خاموش خوش خبر. من رعدم و از طرف همه زبون باز کردنه شما و پیوستن شمارو به جمعمون خوشامد میگم 😛

 49. میگم امیر جون نکنه لبخند 🙂 خانوم از شوخیای رعد ناراحت بشه و تبدیل به اخم بشه 😛 میشه تو بهش بگی این رعد تو دلش هیچی نیست و پدربزرگ وبلاگه
  اخه تبسم خانوم اولین فردی بود و اومد حرف منو تصدیق کرد(در رابطه با خوش رنگ بودنه اینجارو میگم)
  این وبلاگ یه شیر زن صادق کم داشت که با ورود تبسم خانوم تکمیل شد. خواهر من خوش اومدی 😛 با حضور شما به چهره وبلاگ لبخند اومد 😉

 50. سلام داداش من وب شمارو 3 ساله دنبال میکنم واقن گفته هاتون عالیه واقن دستتون درد نکنه. تهران کی برف میاد؟

 51. سلام
  رعد جان فقط سوال اینه که تو کدوم منطقه پیاده روی میکنی؟
  اگه مثل ما تو جنوب شهری کمترش کن
  بیشتر دم صبح پیاده روی کن نه شب که مشکل ریوی رو بخاطر کمبود اکسیژن بوجود میاره

 52. سلام
  پاييز ناهنجار همچنان ادامه داره! بعد از مهرماه كه دو سه روزي بيشينه هاي زير 10 داشتيم اين ماه هم دماهاي زير نرمالي رو تجربه ميكنيم! بيشينه امروز از +7 بالاتر نرفت وضعيت فعلي ام تمام ابري دما: +5
  حيف اين سيستماي شمالي اين موقع از سال بدون همراهي جريانات مرطوب درياي سرخ عبور ميكنن وگرنه تا الان شمالشرق و نيمه شمالي دو سه تا برف بالاي 20سانت داشت! درسته امير؟ دوستان هركي از هرجايي هستش وضعيت شهر و ديار خودشو بنويسه تا بقيه هم باخبر باشن. مرسي

 53. با سلام.
  امشب شب سوم به نام حضرت رقیه (س)
  حضرت رقیه (س) دردانه سه ساله اباعبدالله الحسین (ع) است. حضرت رقیه (س) در روز سوم صفر سال ۶۱ ه.ق در سفر اهل بیت به شهر شام از دنیا رفته است. شاید نامگذاری روز سوم محرم به نام این بانوی کوچک به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت او یادی شود.(حسینیه نینوا)
  التماس دعا
  امیر آقا سازمان هواشناسی از 5 شنبه تا 1 شنبه برای تهران بارش پراکنده پیش بینی کرده. نظر شما چیه؟ من پبش بینی های شما رو خیلی بیشتر از سازمان هواشناسی (با اون همه امکانات) قبول دارم. ممنون.چاکریم

 54. سلام به دوستان
  امیر انگاری هوای ظهرعاشورا تهرانی آفتابی شده درسته؟
  فکر کنم فقط هوای تاسوعا بارونیه.اینم درسته؟
  چقد این موجها تغییر میکنن وای
  از سرما چه خبر؟
  مشهد چهارشنبه در کمینه به زیر صفر میره.

 55. بی زحمت وضعیت هوای کاشان را نیز در روز تاسوعا و عاشورا مشخص کنید ! با تشکر از مدیریت وبلاگ.
  ———–
  با سلام به همه ی دوستان عزیز. به علت این که بیشتر سؤالها مشترک بود من یه توضیح کامل در خصوص روزهای آتی با الگوهای فعلی دو شنبه شب پنجم آبان میدم و ایشالا چهار شنبه عصر، پست جدید میزنم در خصوص روزهای آتی در محرم. چون تا چهارم محرم رو که کامل در همین پست توضیح دادم.
  خب آخرین الگوها نشون میدن برای فردا سه شنبه در جنوب غرب و غرب بارشهای پراکنده رو داریم. چهارشنبه این بارشها نواحی مرکزی و جنوبی زاگرس رو هم در بر میگیره.
  در شمال هم برای فردا سه شنبه ششم آبان همچنان بارشها به خصوص در غرب سواحل ادامه داره.
  توفان حاره ای موسوم به نیلوفر هم از فردا شب تا پنجشنبه ظهر جنوب سیستان رو تحت تاثیر قرار میده و باعث مواج شدن دریای عمان میشه.
  اما از پنج شنبه هشتم تا شنبه یکشنبه با عبور امواج ضعیفی از مناطق غربی، مرکزی و دامنه های البرز بارشهای پراکنده در این مناطق رو خواهیم داشت.
  از اواخر شنبه و طی روز یک شنبه هم یه ناوه عمیق و سرد نفوذ میکنه رو سواحل شمالی، بعدم شمال غرب و شمال شرق رو در بر میگیره.
  با این حساب، تهران ما برای اواخر پنجشنبه تا شنبه بارشهای پراکنده رو داره که برای جمعه بیشتر جلب نظر میکنه. البته خیلی زیاد و گسترده نیست.
  با الگوهای فعلی برای تاسوعا و عاشورا بارش چندانی برای تهران پیشبینی نمیشه. مگر این که نقشه ها تغییر کنن و ناوه عمیقی که از یکشنبه میریزه رو سواحل کاسپین، کل نیمه شمالی رو در بر بگیره. اما رهاورد این موج برای شمال غرب بارش باران و برف، برای شمال بارش باران و کاهش دما، و برای شمال شرق بارش باران و برف در روزهای یکشنبه تا چهار شنبه هستش. بنابر این آسمان این استانها در تاسوعا و عاشورا بارونی و برفی پیشبینی میشه. شایان جون با حساب نقشه های فعلی، اون برف زودرسی که در آذر منتظرش بودی، احتمال داره عاشورا شب و چهارشنبه 14 آبان خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی رو در بر بگیره.
  به هر حال، باید منتظر روزهای بعد و تغییرات آتی نقشه ها بمونیم. در پست چهار شنبه بیشتر و کاملتر توضیح میدم. تا اون موقع قالب رو هم عوض میکنم.
  از لطف همگی ممنونم.

 56. سلام
  انشالا هفته آينده بارشهاي خوبي براي همه ي استانهايي كه تحت تاثير سامانه قرار ميگيرن رخ بده فعلا بايد تا آپديتاي بعدي منتظر موند

 57. سلااام به همگی
  مهدی خان متشکرم. از اینکه دوستای خوبی اینجا دارم خییلی خوشحالم 😛 😛 من ناف جنوب شهرم .شابدوالعظیم یا همون شهرری رو که بلدی 😆 همونورا خونه منه.
  بچه ها هر وقت اومدید زیارت ،این جا کبببابای خوشمزه زیاد داره همگی مهمون رعد. 😆
  راستی **تعارف شابدول العظیمی** که به گوشتون رسیده 😉

 58. سلام امیر جان
  داشتم سایت accu weather رو نگاه می کردم، انگار خیلی هم نباید
  تو تهران منتظر بارندگی خوب در آبان ماه باشیم،خیلی ناراحت کننده بود،ولی هفته اول آذر رو واسه تهران بارندگی زده،با این کم آبی که ما در تهران داریم واقعا نا امید کننده است!!!
  —–
  سلام شروین. به نقشه های اکو خیلی توجه نکن. اونقدرام معتبر نیست. ایشالا آبان از نظر بارش نرمال و از نظر دمایی کمی زیر نرمال خواهد بود

 59. سلام به همه ی بزرگواران
  انشا الله از 1 شنبه 11 آبان موج شمالی- غربی مون وارد کشور میشه
  هوا بشدت سرد میشه به طوری که پیش بینی میشه دمای اردبیل تا7- بیاد پایین
  یقینا اردبیلی ها دوشنبه سه شنبه برف نسبتا سنگین تری نسبت به برف قبلی خواهند دید و هوا کاملا زمستانی میشه
  اما برای سواحل پیش بینی میشه از یک شنبه تا 5 شنبه یعنی 11 الی 15 آبان مجموع بارش برخی نواحی فراتر از 250 م م بره
  همانطور که در کامنت قبلی هم گفتم تهران از جمعه تا شنبه شانس بارش داره در خوش بینانه ترین حالت 3،4 میل
  احتمالا در تهران دوشنبه سه شنبه هم باران خواهد بارید اما برای پیش بینی ساعت شروع و میزانش هنوز زوده ،از نظر دمایی هم اواسط هفته آینده به بعد تهران در کمینه به 2 یا 3 خواهد رسید کرجم احتمال منفی شدنش زیاده ،در نقشه های فعلی حلقه ی کنتور 528 (هوای سرد) سه شنبه صبح تا نقاط شمالی استان اردبیل کشیده میشه ،کنتور 540 هم چهار شنبه صبح تا شمال استان تهران تشکیل حلقه میده که باعث میشه بارش ها حرکت خلاف عقربه جهت پیدا کنند و مازندران به سمت شمال شرق تا شنبه 17 آبان بارش داشته باشند
  در صورتی که کنتور 540 یه خورده پایین تر بیاد ممکنه 4 شنبه تا جمعه 14 الی 16 آبان بارش های خوبی در تهران داشته باشیم
  به امید خدا.
  ———–
  سلااااام علی. مرسی بابت این تحلیل جامع. اگر کانتر 540 بشینه رو تهران احتمال بارش برف برای نقاط سردسیر تهران هم هست. منتاها نکته جالب توجه تغییر مداوم الگوها و حتی تناقض در بین اونهاست. به طوری که نقشه های فعلی مجددا تاسوعا رو بارونی نشون میدن و حتی برخی الگوها برای چهارشنبه هفته آتی هم بارش پیشبینی کردن. به هر حال بارش شمال غرب و شمال برای تاسوعا و عاشورا تثبیت شده، اما برای تهران هنوز نه.
  باید منتظر باشیم تا ببینیم چی میشه بالاخره.

 60. سلام به همگی
  سلام ویژه به مدیر محترم وبلاگ. خوب هستی داداشی. فکر میکنم این روزا خیلی در گیر هستی؟؟ حس ششمم اینو بهم میگه 😉 آقایی اگه کاری از این بنده حقیر برمیاد بگو ما در خدمت هستیم
  میگم **آقای صبوری** چه جامع و کامل همه چیو توضیح میده. فکر کنم اگه بخوای نمره بدی ،بالای 20 بگیره.
  راستی نمره من تو این وب چنده؟؟ نمره واقعیه خودمو بگو . احترام سن وسالم هم نمیخواد داشته باشی استاد 😛
  چاکریم مخلصیم. به امید باران در سه شنبه دیگه در شهرری 😆 آرزو بر جوانان عیب نیست مدیر. اصل دل آدماس نه سن شناسنامشون.
  —–
  علی که نمرش 21 هستش. حالا نمره خودتو ولش کن. از قالب جدید راضی هستی یا نه؟
  سایر دوستان هم نظر بدن. البته تبلیغات جانبیش رو بعدا باید پاک کنم. اگر همین خوبه که هیچ اگر نه بگین تا یکی دیگه بذارم.
  راستی از پست بعدی اندازه فونت مطالب رو هم بزرگتر میکنم و دیگه به این ریزی نخواهد بود

 61. آره متاسفانه برای دامنه های البرز خیلی تغییر میکنه
  به نظر من علت تغییر گسترده اینه که هنوز میزان ریزش جریانات شمالی مشخص نیست ،ولی به نظر میاد در آپ های بعدی تثبیت بیشتری داشته باشه و بارشو برای دامنه های البرز افزایش بده، دوستان شک نکنید از دوشنبه تا 4 شنبه تهران بارون نسبتا خوبی میاد ،تا 5 شنبه(8 آبان) الگو ها مدام تغییر میکنن
  ولی مهم اینه که ورود موج شمالی – غربی سرد به کشور تثبیت شده ،جریانات شمالی هم خوبه.
  ——
  همیشه ما با این شرایط رو به رو هستیم علی جان. به خاطر موقعیت جغرافیایی که تهران داره، همیشه نمیشه اونطور که سامانه های شمالی رو سواحل تثبیت میشن در همون زمان بشه برای تهران و دامنه های جنوبی البرز هم تثبیت شده بدونیمشون.
  معمولا ما زمانی از این موجها خوب بارش داریم که سامانه های مدیترانه ای و سیاه از سمت غرب وارد بشن.
  مگر نه پر فشارهای سرد شمالی بیشتر برای ما کاهش دما به ارمغان میارن نه بارش.

 62. میگم امیر خان من ازون شاگردای تنبل و شیطونی هستم که یه روزم غیبت ندارن .
  یه متن تقدیم به باران،
  جای دوری نرفته ام
  جای دوری نمیروم
  میروم کمی باران را با دلم ،یا دلم را با باران یکی کنم.
  امیر خان بر عکس اکثریت شما و دوستای حاضر که عاشق برفید عشق من باااارونه 😛 حالا بگو ببینم من نفوذی هستم؟؟ 👿
  ——
  هر روز بیا. قدمت روی چشم. نه دیگه نمیگم نفوذی هستی. ححح

 63. سلام بر همگی
  امشب شب چهارم محرم به نام حرّ بن یزید ریاحی
  شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد. البته این شب را به فرزندان حضرت زینب نیز منسوب کرده اند. التماس دعا
  امیر آقا فورکا برای 5 شنبه هفته بعد دمای کمینه تهران رو 0 پیش بینی کرده. خیلی عجیبه برای این موقع. به نظرم زیاد نمی تونه خوب باشه نظر شما چیه؟
  خداکنه این زمستان زودرس تاثیری رو زمستون اصلی نداشته باشه.
  یاعلی.
  ——-
  سلام محمدحسین. آره کاهش دما برای هفته آینده شدید پیشبینی میشه.
  ایشالا هر چی که خیره همون رخ بده.

 64. سلام عزیزان
  هرچی توفان به شرق متمایل تر میشه بارش کشور گسترده تر میشه
  انشا الله بارش ها گسترده تر خواهند شد ، دوشنبه تا 4 شنبه بارش سنگین برف رو برای شمال غرب ،ارتفاعات گیلان و دامنه های البرز داریم
  اوج سرمای هوا 4 شنبه 5 شنبه هفته آینده هست
  کرج 4 شنبه شب احتمال داره اولین برفشو ببینه

 65. سلام امير جريان چيه بيشتر نقشه ها هفته آتي برف سنگين و سرماي شديد واسه شمالغرب پي بيني كردن اما سرما و بارش شمالشرق پريده! واسه اينطرف تثبيت نيس چيزي؟
  فوركا جديدترين آپديتش 30سانت برف واسه اردبيل و 15 سانت براي تبريز درنظر گرفته!!!!!!!

  نه قطعا شمال شرق هم بارش داره اما کمتر. منتظر بروز رسانی های بعدی نقشه ها باش

 66. در یک حرکت انقلابی نروژ و واندر بارش تهران رو به طور وسیعی افزایش دادن
  نروژ از سیستم جمعه و شنبه 14 میل سیستم اصلی هفته آینده 33 میل !!!
  واندر اولیش 7 میل دومی 20 میل!!!
  باید تا آپ بعدی صبر کنیم.
  ——
  اصلا اصلا به میزان بارشهای نروژ توجه نکن که تجربه ثابت کرده همیشه بیشتر از حدی که هست نشون میدن. باز واندر معقولتره که اونم برای هفته بعد 20 میل دور از انتظار هستش.
  به قول خودت باید حالا حالا ها صبر کرد. این قصه موش و گربه بازی سامانه هفته بعد سر دراز دارد برای ما تهرانی ها علی جون

 67. نقشه هاي امشب واسه شمالغرب رويايي شدن… تقريبا تثبيت شدس برف سنگين واسه اردبيل- نيمه سنگين براي آذربايجانها و بارشهاي بارون رويايي واسه غرب سواحل و مازندران. دامنه هاي البرز تا شمالشرق هم هم كاهش دما پريد هم همون اندك بارش. البته با استناد به نقشه هاي امشب هرچند تثبيت شده بنظر ميان! نظرت چيه امير؟
  ——-
  به نظرم برای دامنه های البرز و شمال شرق هم بارش داریم اما نه به شدت شمال غرب و سواحل.

 68. سلاااااااااام به به، به به . عالیه عالی. خیلی آرامش بخشه. آقا مدیر سلیقت حرف نداره هاااا.. تازه ما داشتیم تهران بدرش میکردیما. خب ایران ودرش کن تا من هی بیام قاصد خوش خبر برف و بارون بشم خب. و هی دل جناب رعدوبسوزونم خخخ.
  —-
  از بس این رعد گیر داد دیگه…. ههه
  مرسی تبسم.

 69. سلام
  مرسی امیر جان دست شما درد نکنه خدارو شکر که بالاخره به یاد محله ما هم افتادید و اینجا رو هم رنگ کردید. 😛
  تبسم دختر خوبم از خخخخ کردن شما معلومه که هنوز از سکته دادن رعد توبه نکردید انشااله که شما هم ساکن یکی از محله های ما بشید تا بفهمید که نباید از بارون شهرهای دیگه بحرفید. یه ذره به حرف رعد این پیرمرد وب* گوش کن گوش کن * 😉 . (اهای ادما این قرار ما نبود) که بخواییم رعدو سکته بدیم و بخندیم ….. لبخند خانوم از لرستان افتاااااد؟
  ——-
  خواهش. حالا رنگش مورد رضایت رعد پیر مرد وب هست یا نه؟!!!!

 70. سلام بر امیر آقا و همه دوستان خوبم.میخواستم بپرسم هوای تبریز از روز 1شنبه تا جمعه هفته آتی دقیقاً به چه صورته؟اگه ایشالا قسمت بشه میخوام چند روز برم تبریز خانه اقوام.
  ——–
  سلام مصطفی. یکشنبه بارونی، دوشنبه اول بارونی بعد از عصر و شب برفی، سه شنبه برفی، و از چهار شنبه کم کم ضعیف میشه و تا جمعه صاف
  برو حالشو ببر. شب عاشورا و عاشورا تبریز برفیه. رفتی حسابی جای ما رو هم خالی کن

 71. سلام . با نقشه های جدید روز عاشورا تبریز برف داره؟
  —–
  سلام در بروز رسانی قبلی نقشه ها از دوشنبه تا چهارشنبه صبح برف داشت اما فعلا برای دوشنبه عصر و شب برف داره و وضعیت عاشورا کامل مشخص نیست برای تبریز

 72. سلام بر همگی. امشب شب پنجم محرم این شب مانند شب چهارم میان چند شهید کربلا مشترک است. شب پنجم به حبیب بن مظاهر و حضرت عبدالله بن حسن کودک هشت ساله امام حسن مجتبی (ع) نیز منسوب است. التماس دعا
  امیر جان ببخشید ناراحتت می کنم متاسفانه امروز در خط 4 مترو تهران یک مرد جوان خودکشی کرد و کلی وقفه در حرکت متروها پیش اومد. نمی دونم واقعا چی بگم… . راستی قالب وبلاگ خیلی بهتر شده یک دنیا تشکر.
  بارش دوشنبه سه شنبه تهرانم فک کنم داره تثبیت میشه درسته؟ دوستتون دارم.
  یاعلی.
  ——–
  سلام محمد حسین. آره متأسفانه امروز ساعت هشت و ده دقیقه صبح در مترو خط 4 ایستگاه دروازه شمرون یه مرد 40 ساله خودکشی کرده.
  در خصوص بارش تهران هم نسبت به آپ قبلی 180 درجه تغییر کرده. برای عاشورا و چهار شنبه تهران تضعیف شده. فعلا باید منتظر آپهای بعدی بمونیم.

 73. سلام امیر جون
  وبلاگ هم عالی شد
  در گوشتو بیار ( راستی قضیه چیه که این مورد رو بهش عمل کردی و زود انجامش دادی؟ خوب شد نشد مثل مقاله النینو که اونم آخرش من از رو کتاب نوشتم 😛 😆 )
  رعد جون منظورت از لرستان افتاد چی بود؟
  شما بمونید و بارون و روز عاشورا من میرم لرستان و شایدم برف 😛
  ——–
  باشه چشم. مقاله النینو رو هم میذارم مهدی جون.
  فعلا که الگوها بدجوری دارن بازی در میارن و فعلا هیچ چیز معلوم نیست برای غرب و دامنه های البرز.
  فعلا بارشهای شمال غرب و سواحل شمالی تثبیت شده.

 74. سلام. از صبح تا حالا هوا ابریه ولی هنوز یه قطره بارون نیومده. یعنی طبق پیشبینی شما تا فردا بارون نمیاد؟ من که سخت منتظرشم. چقد این انتظار و چشم به راه بودن سخته هااا.
  —-
  سلام تبسم. طبق نقشه ها باید از امشب بارندگی در لرستان شروع بشه.

 75. سلام بر مدیر غیور و حرف گوش کن وبلاگ
  امیر عموی گلمون از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون رنگش عالیه ولی هنوز این قالب تو دلم نرفته و جانشده 😛 نمیدونم چرا؟؟؟
  بگذریم ای کاش مسئولان کشور هم از شما یاد بگیرند و به حرف دل مردم گوش کنند 😉
  البته ریش و قیچی دست توست . 😉 بازم به تغییر دکوراسیون ادامه بده تا بهترین بشه 😛 😛 😛
  به تلاشت ادامه بده پسرم!تو میتونی 😎
  از شوخی بگذریم خیییلی ممنون . آدرس منزلتو بده یه دسته گل بفرستم خدمتتون 😛
  ——
  سلام رعد. خواهش. یکم بگذره تو دل و جونتم میره. خخخخ
  آدرس منزل. تهران فلکه توفان خیابون رعد کوچه برق پلاک 1

 76. سلام ميزان بارش براي اين روز ها تو تهران چقدره و هو تا چقدر سرد ميشه.
  ——-
  سلام فعلا برای جمعه بارندگی داریم. از یکشنبه هم هوا سرد میشه. اما هنوز میزان بارش تهران برای تاسوعا و عاشورا مشخص نیست

 77. راستی امیر جون این لینک های مفید هم بردار
  خرید ست ممد سلطان و شینیون موی کوتاه با موی اضافه و این چیزا به درد این وبلاگ با کیفیت و پر بازدید و غنی نمیخوره
  به احتمال زیاد اگه کسی بیاد اینجا و اینجا رو با سازمان مقایسه کنه میبینه که نه بابا هواشناسای واقعی تو وبلاگان
  آره داداش اینجوریاس 😐
  ——-
  آره حتما باید حذفش کنم. البته باید ببینم به خود قالب اصلی لطمه میزنه یا نه. چون برخی قالبها اگر لینکاشو دستکاری کنی خراب میشن.
  اونم نظر لطفته

 78. سلام
  امير نقشه ها چيزي نشون نميدن واسه اين سمت روز تاسوعا و عاشورا! از چهارشنبه به بعد كاهش دما فقط. بنظرت اين سمتام برفي ميشه؟
  —–
  سلام شایان. نگران نباش. مشهد از سه شنبه عصر تا پنجشنبه بارش داره. برف هم کاملا انتظار به جایی هستش. به خصوص برای چهار شنبه شب و بامداد پنجشنبه. البته با الگوهای فعلی

 79. ما فقط بايد فعلا سرماي خشك بخوريم 🙁 الان ميديدم سردترين مركز استان مشهده با +3 اردبيل با +4 بارون داره. شهراي شمالي ام كه با دماهاي بالاي 10 بارش پراكنده دارن… خداروشكر اون سمتا مياد ولي خدايي شمال بعضي جاهاش از مهر تا حالا 500ميل رو رد كردن!! يعني بارش دوسال مشهد!!! قطعا در ادامه آبان نوبت تاخت و تاز بارش در دامنه هاي زاگرس-غرب و جنوبغرب خواهيم بود قبول دارم تا دي اين سمت و همچنين دامنه هاي البرز از جمله تهران و سمنان سيستم درست حسابي اي فعاليت نميكنه مشكل اقليم كشورمون توزيع نا مناسب بارشه.
  —-
  نه تا دی که قطعا هم مشهد هم دامنه های جنوبی البرز بارشهای خوبی رو دشت خواهند کرد. رد کل برای پاییز و زمستون امسال برای شمال شرق نگران نباش.

 80. سلام به همگی
  مهدی جان منظورم از لرستان ، ببخشید باید مینوشتم بروجرد، منظورم تبسم خانوم بود که ساکن بروجرده . مهدی خان در قرار کوهیمون کاملا همه چیو توضیح میدم ،اگه زنده باشم.
  مهدی خان حالا بگو منظور شما چی بود که به مدیر میگی جریان چیه که قالب زود تغییر دادی؟؟ 😛
  بذار بهت یاد بدم که برای رسیدن به هر خواسته ای باید جمع و تعدادیو با خودت همراه کنی و بعد اعتراض و قیام. گرفتی؟؟ ولی خوشم میاد ازت که خیلی تیزی 😛
  عمو امیر تا این حوالی کلی دعوا و سوء تفاهمات پیش نیومده مارو یه کوه ببر اونجا برطرفش کنیم.
  ——-
  نه سو تفاهمی نیست. خیالت راحت. راستی. فکر نکن هر اعتراض و قیامی جواب میده هااااا. خخخ
  فقط اونایی که به حق باشه نتیجه میده.

 81. امیر خان داداش فعلا که دسته گل ارسالی من در فلکه توفان گیر کرده اینم شد آدرس؟توفان و رعد و برق. چرا رفتید در آشوب و سراسیمگی منزل گرفتید؟ داداش بیا طرف ما اینجا نهارو در آرامش در خدمتت باشیم.
  نکته بعدی: هر اعتراضی و قیامی پشتش یه حقی وجود داره 😛 بچه ها به حرف مدیر نگوشییید و علیه او قیام کنید و به حقتون برسید 😆
  برم برم . اینجا هم مثل کوچه امیر خان داره آشوب میشه 😛

 82. سلام بر امیر آقا.تهران از کی بارشش شروع میشه و تا کی ادامه داره؟از لحاظ وضعیت دمایی برای یکشنبه تا جمعه هفته آتی دمای تهران و تبریز به چه صورتیه؟ممنونم.
  —–
  سلام مصطفی. برای فردا عصر تا شنبه عصر به صورت متناوب بارش داریم.
  تبریز از دوشنبه تا اواخر هتفه آتی بیشینه هاش میاد زیر 6 درجه، کمینه هاشم منفی میشه.
  تهران هم از سه شنبه تا اواخر هفته بیشینه هاش بین 8 تا 11 و کمینه هاش بین 0 تا 3 درجه پیشبینی میشه

 83. سلام به همه ی دوستان عزیز
  با یکی از کارشناسای برجسته که صحبت میکردم گفتن تهران تا اخر هفته آینده بارش بالا 20 م م داره ،خیلی خودتونه درگیر مدل ها نکنید،احتمال بارش برف در مناطق شمالی شهر تهران هم هست
  شک نکنید تهران بارش خوبی داره انشا الله.
  ——
  ایشالا علی جون. چون موج شمالی غربی هست احتمال بارشهای مناسب برای تهران هم هست. اما ما مجبوریم بر اساس الگوها فعلا بریم جلو که الگوها بارشهای مثلا در حد 20 میم رو نشون نمیدن. ایشالا که در روزهای آتی تثبیت بشه

 84. سلام
  رعد جان از همون اول میگفتی
  لرستان اونقدرا هم بزرگه که شما حتمن باید اسم شهر رو بیارید
  روستای ما هم از بروجرد 17 کیلومتر فاصله داره و شاید تبسم خانوم اسم روستای دره گرگ رو شنیده باشن
  شهر کوهدشت تا الآن بیشترین بارش رو تو لرستان با 8 م.م داشته و بعد هم نورآباد با 6 م.م و بعد هم شول آباد با 5 م.م
  کمترین دما هم الشتر -2

 85. بازم سلام
  امیر جون واندر قات زده یا حالش خوبه؟ تهران رو برف زده روز سه شنبه
  برف 15 م.م روستای ما و بارون 15 م.م بروجرد هم قطعی شده تا حالا
  بازم تغییرات رو شاهدیم
  http://www.foreca.com/meteogram.php?loc_id=100140044mglang=enunits=metrictf=24h
  ——-
  ببین مهدی. از من نشنیده بگیر. اما احتمال بارش برف از موج دوم در نواحی شمالی تهران و استان البرز هست. ههه. فعلا در پست جدید نگفتم تا نقشه ها ببینیم چی رقم میزنن. فعلا در حد احتمال هستش.

 86. سلام علیکم اقا امیر امروز نقشه ها طوره ولی انگار جمعه بارش خوبی داریم تهران اقا امیر ورامین بارشش چطوره کی شروع میشه به نظرتون ان شااللله چه قدر می باره و هوا می سرد تر میش یاحسین التماس دعا بچه ها دعام کنید ادم شم.
  —–
  سلام حمید. ایشالا فردا شب بارش داره ورامین. هوا هم از شب عاشورا دیگه سرد میشه و تا اواخر هفته آینده ادامه پیدا میکنه.

 87. سلام.امیر آقا حتماً یه سر به ایمیلت بزن.چندتا عکس توپ از کوهنوردیا و طبیعت گردیام برات گذاشتم.امیدوارم که از دیدنشون لذت ببری.
  ——-
  به دستم رسید. عالی بود. ممنون عزیز. بازم از این کارا بکن

 88. سلام اقا امیر خب فردا هم که بارش خوبی احتمالا میباره و بارش ها بیشتر شده خدارو شکر و پراکنده تبدیل به ی جورایی متناوب شده راستی یوزر پس دستتون رسید؟!!.
  —–
  سلام عرفان. آره به دستم رسید. درستش میکنم واست. بارشها هم بدک نیست اما نه اندازه موج قبلی 29 مهر

 89. درود
  در آنومالی ارتفاع زیوپتانسیل 500 میلی باری امروز در طی هفته آتی نکات زیر قابل تامله :
  1- روند تدریجی فرارفت فرابار 570 شمال آفریقا به سمت نیمه غربی اروپا تا یکی دو روز آتی دیده میشه ولی بتدریج با نفوذ فروباری از سمت گرینلند به سمت غرب اروپا منجر خواهد شد تا فرابار مذکور به سمت نواحی مرکزی -شرقی اروپا کشیده شود
  2- از طرفی با توجه به طرز قرارگیری ورتکس قطبی ما شاهد ریزش سیکلون شمالی با مرکزیت 540 به سمت خاورمیانه خواهیم بود
  3- با توجه به فعالیت دپرسیون بر روی شمال اقیانوس هند (هاریکن نیلوفر) منجر به انتقال پرفشار جنبه حاره ای به سمت شمالشرقی آفریقا خواهد شد!
  پس با توجه به نکات بالا ما شاهد شکل گیری بندال سینوسی خواهیم بود که دره آن بر روی کشور شکل خواهد گرفت!
  ضمنا شرایط مثبت شدن تدریجی نوسان قطبی (ao) در مدت مذکور برآورد میشه!

  http://www.tropicaltidbits.com/analysis/models/ecmwf/2014103000/ecmwf_z500a_asia.html
  http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/precip/CWlink/blocking/real_time_nh/mrf2.nh.shtml
  http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/precip/CWlink/daily_ao_index/ao.sprd2.gif

 90. سلام امیر جان …
  سازمان هواشناسی در مورد بارش فردا در تهران اخطاریه صادر کرده … به نظرت میزان بارش ها چقدره ؟؟؟؟
  در ضمن از اینکه قالب وبلاگ رو عوض کردی خیلی ممنون … واقعا عالی شد .
  ——
  سلام احسان. در پست جدید توضیح دادم. نه خیلی زیاد نیست. شاید در حد 4 5 میلیمتر در بهترین حالت

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *