افزایش دما و پایداری جو طی یک هفته آینده

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و همراهان تهران ودر.

 

هفته پیشرو یک هفته بهاری در دل زمستان خواهد بود، با استقرار یک پشته روی کشور  و خاورمیانه ، این مدت در عمده نقاط کشور شاهد هوای پایدار و گرمتر از نرمال خواهیم بود. افزایش دما طی این هفته به اندک ذخیره برفی که از زمستان بی بخار امسال باقی مونده ضربه جدی وارد خواهد کرد.

 

همچنین با پایداری هوا در این مدت، در شهرهای صنعتی چون اراک و اصفهان پدیده غبارآلودگی و احتمالا تجمع آلاینده ها انتظار بیجایی نیست.

 

برای اواخر این هفته گذر موجی ضعیف برای منطقه غرب کشور پیش بینی شده که روزهای آینده به بررسی اون خواهیم پرداخت.

 

در انتها نظر شما رو به افزایش مقادیر نسبت به نرمال دما در میانه این هفته جلب می کنم:

 

gfs_t2min_anom_iran_17

 

 

از احمد رضایی

من از بچگی عاشق آب و هوا و بخصوص بارش برف بودم تا اینکه شرایطی پیش اومد که بتونم به صورت تخصصی به بررسی وضعیت آب و هوا بپردازم، طی 5 سال گذشته با بررسی آماری و تخصصی روی آب و هوای کشور پرداختم و البته دنسته های ما نسبت به پدیده متغیری چون آب و هوا همیشه ناچیز خواهد بود. هم اکنون 23 سال دارم و در شهر تاریخی اصفهان زندگی می کنم و دارای مدرک لیسانس مدیریت هستم. اینجانب با افتخار برای بررسی آب و هوای بخش غربی و مرکزی کشور در خدمت شما بزرگوارن خواهم بود.

گفتگو کنید

14 نظر

  1. پیش بینی های کوتاه مدت امکان خطای خیلی کمتری دارند و من امروز به شما قول میدم که این نقشه برای این هفته کاملا به حقیقت خواهد پیوست و دماهای بالاتر از نرمالی رو در سطح منطقه خواهیم داشت.

    1. بهرحال این شرایط هست، به طور کلی وسعت و دامنه حرکتی تاوه های قطبی بیشتر دچار تغییر میشه تا وضعیت حرکتی جنب حاره و پشته ها. برای همین معمولا پیش بینی گرما امکان تحقق بالاتر و بیشتری داره.

     برای این هفته گرمتر بودن هوا نسبت به نرمال رو حتما خواهیم داشت. اما دعا می کنم هر چه زودتر شرایط به حالت عادی برگرده قبل از اینکه مجبور بشن آب رو جیره بندی کنند.

 1. الان چندین ساله که پیک بارش برف به بهمن منتقل شده و چیز عادی شده.به نظر من سرما اگه شدتش واسه نیمه دوم زمستون باشه واسه باغدارا خیلی بهتره.چون سرمازدگی کمتر میشه.دی اگه روزا گرم بشه شباش سرده ولی بهمن و اسفند شباش هم گرم میشه و درختا اصولا آذر به خواب رفتن و مکانیزمشون جوری تعریف شده که آخرای بهمن و اسفند اگه هوا گرم شد شکوفه بزنن.مثل یه نفر که ساعات اولیه خوابش سنگینه.

 2. یه سوالی احمدجان راجع به خوش بارشی ازت داشتم.الان بیشتریا میگن که برف بهمن و اسفند فایده آذر! و دی رو نداره!!!!
  خوش بارشی چند شرط داره که یکیش برف خوب دی ماهه.اگر برف سنگین اسفند هم بیاد نه تنها همون فایده رو داره بلکه ارجح هم هست اگه سرماش پایدار بشه.شما یه لیوان آب یخ رو بگذار فریزر چه یه سال باشه چه یه روز هر دو تاش رو که بذاری آفتاب ظرف نیم ساعت آب میشه.برف هم همینه.نادره که چند شرط با هم جمع بشن.حالا مثلا دیماه برف سنگین اومد کوهها.بهمن و اسفند هوا گرمتر نرمال شد بازم خوش بارشه!.یا آخر اسفند و فروردین بارون شدید کوهها اومد و برفها رو آب کرد بازم خوش بارشه!.
  اینجوری تو بهار هم باید دعا کنیم که کوهها بارون شدید نیاد که محاله!!!مثلا کوهرنگ حدود 25 درصد یا سی درصد بارشش بهاره .حتما هم بهار بارون میاد.

  1. ببینید بارش ها باید در ارتباط با هم باشند تا مفید باشندف اگه دی ماه سرد و پربرف با بهمن و اسفند گرم همراه بشه عملا هیچ اثری نداره در عوض اگه برعکس این موضوع باشه اثرات خوبش بیشتره.

   در ضمن بارش باران در اسفند و فروردین نیست که باعث کاهش ذخیره برف میشه چون باطبع اکثر بارش ها همچنان در کوهستان های مرتفع به صورت برفه ، اون چیزی که باعث کاهش ذخیره برف میشه هوای گرمتر و خشک تر از معمول اسفند تا بهار هست که به سرعت باعث از بین رفتن ذخیره برف ها میشه.

 3. بالاترین ضریب خطا در نقشه بهمن ماه تا حالا!!!!!
  اینجا تفت دمای هوا به نسبت عادی تغییر محسوس نداشته+صبح هم یخبندان خودنمایی داشت هههههههه.و برای تحقق نصف این توهم تا فردا باید یک رکورد تاریخی ثبت بشه.
  17 درجه افزایش به نسبت نرمال!!!؟؟؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *