بررسی عملکرد موج آخر هفته

از اواخر وقت روز چهارشنبه شاهد ورود سامانه ای با عملکرد متوسط به کشور خواهیم بود که به علت ضعف رطوبت رسانی دریاهای جنوبی بارش ها در سطح کشور چشمگیر نیست، با این حال در امتداد کوههای زاگرس انتظار بارش متوسط میرود.

انتظار بارش بهتر برای استان های کرمانشاه ، لرستان، ایلام، چهارمحال بختیاری و همدان  وجود داره، و بارش در استان های مرکزی و کهکیلویه و قم  و غرب اصفهان با شدت کمتر خواهد بود.

به دلیل غالبیت هوای گرم همراه با سامانه بارش ها ابتدا به شکل باران و سپس در مناطق کوهستانی و سردسیر تبدیل به برف خواهد شد. به این ترتیب انتظار بارش برف گسترده وجود نخواهد داشت.

 

برای روز جمعه به دلیل کمبود رطوبت در مناطق مرکزی انتظار افزایش سرعت وزش باد نیز وجود خواهد داشت.

هر گونه تغییر اساسی در عملکرد سیستم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

8szpcgoaylzius3elcy7

از احمد رضایی

من از بچگی عاشق آب و هوا و بخصوص بارش برف بودم تا اینکه شرایطی پیش اومد که بتونم به صورت تخصصی به بررسی وضعیت آب و هوا بپردازم، طی 5 سال گذشته با بررسی آماری و تخصصی روی آب و هوای کشور پرداختم و البته دنسته های ما نسبت به پدیده متغیری چون آب و هوا همیشه ناچیز خواهد بود. هم اکنون 23 سال دارم و در شهر تاریخی اصفهان زندگی می کنم و دارای مدرک لیسانس مدیریت هستم. اینجانب با افتخار برای بررسی آب و هوای بخش غربی و مرکزی کشور در خدمت شما بزرگوارن خواهم بود.

گفتگو کنید

2 نظر

  1. سلام.خبری از بارش نیست این روزا؟؟الگوهای اینده چی؟توروخدا یچی بگین دق کردیم.هوا چه قدر گرم شده.خدایا خودت بخیر بگذرون

  2. سلام
    فعلا برای غرب کشور امروز تا بامداد شنبه امکان بارش هست، بعد از اون باز باید منتظر هفته ای گرم و خشک باشیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *