نفوذ سامانه سرد بارشزا به مناطق شمالی کشور

با سلام و عرض ادب خدمت همه همراهان عزیز

آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی نشان می دهند از اواخر روز سه شنبه و اوایل چهارشنبه از سمت شمال و شمال غرب  شاهد نفوذ سامانه بارشی دیگری به کشور خواهیم بود .

بر این اساس  از روز چهارشنبه به سبب کاهش ارتفاع تراز میانی  و نفوذ هوای پرفشار شاهد شمالی شدن سوی جریانات ، افزایش ابر ، بارش باران و کاهش نسبی دمای هوا خواهیم بود.

طی روز چهارشنبه در استان های گیلان ، غرب مازندران و با شدت کمتر در شمال استان های آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل و به صورت پراکنده در ارتفاعات زنجان شاهد ناپایداری و بارش باران خواهیم بود که پیش بینی می شود پیک بارش ها در استان گیلان واقع شود.

نقشه بارشی روز چهارشنبه

طی روز پنج شنبه بر شدت و گستره بارش ها در سواحل کاسپین افزوده شده و از غرب تا شرق سواحل شاهد وقوع ناپایداری خواهیم بود.

از اواخر این روز بارش ها بتدریج در غرب استان گلستان آغاز می شود و در برخی  نواحی از شمال غرب نیز شاهد بارندگی پراکنده خواهیم بود.

تقشه بارشی روز پنج شنبه

طی روز جمعه  از شدت بارش ها در استان گیلان کاسته شده اما همچنان در  مازندران ، گلستان ، اردبیل و با شدت کمتر در برخی نقاط شمال غرب  کشور شاهد رشد ابر و بارش باران خواهیم بود.

نقشه بارشی روز جمعه (میلیمتر)

همچنین طی بامداد و صبح شنبه در مناطقی از استان های گلستان ، مازندران و خراسان شمالی  شاهد بارش باران خواهیم بود که انتظار داریم پیک بارش ها در شرق مازندران واقع شود .

بامداد و صبح شنبه

هشدار مهم 

طی روز های چهارشنبه لغایت پنج شنبه به سبب بارش شدید باران در استان های شمالی ، شاهد  وقوع آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها خواهیم بود.

مجموع بارش سیستم

همچین طی روز های پایانی هفته انتظار داریم دمای هوا 5 الی 10 درجه سانتی گراد در نیمه شمالی کشور نسبت به اواسط هفته کاهش یابد.

اختلاف دمای ظهر پنج شنبه با نرمال بلند مدت
اختلاف دمای جمعه با نرمال

 

 

 

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *