ورود موج بارشی به کشور در روز های ابتدایی پاییز 96

با سلام و عرض ادب خدمت همراهان گرامی

تحلیل و ارزیابی آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد از روز شنبه اول مهرماه به سبب نفوذ سامانه بارش زا به نوار شمالی کشور در استان های حاشیه کاسپین و برخی نقاط شمال غرب کشور ناپایداری های جوی به شکل رشد ابر و بارش باران آغاز می شود.

بر این اساس طی روز شنبه یکم مهرماه در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات سواحل کاسپین شاهد رشد ابر و رگبار پراکنده خواهیم بود.

نقشه بارشی روز شنبه 1 مهر ماه (میلیمتر)
اختلاف دمای ظهر شنبه با نرمال بلند مدت

طی روز یکشنبه در اندکی بر گستره بارش ها افزوده شده و در استان های گیلان، اردبیل و ارتفاعات مازندران شاهد بارندگی خواهیم بود که انتظار می رود اوج بارش ها در استان گیلان رخ دهد.

نقشه بارشی یکشنبه 2 مهر (میلیمتر)
اختلاف دمای ظهر یکشنبه با نرمال بلند مدت

طی روز دوشنبه بارش ها تشدید شده و بر گستره آن افزوده شده و علاوه بر استان های گیلان و مازندران، در استان های گلستان و خراسان شمالی نیز ناپایداری ها آغاز می شود که انتظار داریم پیک بارش ها درارتفاعات مناطق فوق واقع شود.

نقشه بارشی روز دوشنبه 3 مهر (میلیمتر)
اختلاف دمای دوشنبه 3 مهر با نرمال

طی روز سه شنبه از شدت و گستره بارش ها کاسته شده اما همچنان در مناطق مذکور  به صورت پراکنده ادامه می یابد.

همچنین طی این روز در برخی نقاط استان خراسان رضوی  و شمال سمنان به صورت پراکنده شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

پیک بارش های سه شنبه برای گلستان پیش بینی می شود.

نقشه بارشی سه شنبه 4 مهر (میلیمتر)
اختلاف دمای ظهر سه شنبه با نرمال بلند مدت (میلیمتر)
مجموع بارش کل سیستم تا پایان روز سه شنبه (میلیمتر)
مجموع بارش کل سیستم با تفکیک شهرستانی

از لحاظ دمایی نیز روند کاهشی دما از روز شنبه در اکثر نقاط کشور آغاز می شود.

دمای کمینه و صبح سه شنبه

پیش آگهی مهم

از روز چهارشنبه مجددا از سمت غرب سواحل کاسپین شاهد نفوذ سامانه بارشی خواهیم بود که اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه فعالیت سامانه مذکور در روز های آینده منتشر می شود.

آنومالی ارتفاع تراز 500 هکتوپاسکال ، حضور ناوه بارشی در عرض های بالاتر و نفوذ جریانات ناپایادار به کشور
نفوذ هوای سرد از عرض های شمالی به کشور

 

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *