ورود سامانه بارشی به کشور از روز چهارشنبه/ سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی در راه استان های شمالی

سلام و عرض ادب خدمت همه همراهان عزیز

پیرو پیش آگهی های منتشر شده به اطلاع شما عزیزان می رسانیم سامانه نسبتا سرد و بارشزایی از روز چهارشنبه از سمت عرض های بالاتر به کشورمان نفوذ می کند.

آنومالی ارتفاع تراز 500 هکتوپاسکال

 بر این اساس طی روز های چهارشنبه لغایت جمعه در مناطق شمال غرب ، سواحل کاسپین و برخی نقاط دامنه های زاگرس ، دامنه های البرز و شمال شرق کشور شاهد رخداد ناپایداری به شکل رشد ابر ، بارش باران و کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود.

تحلیل و ارزیابی آخرین خروجی مدل های معتبر هواشناسی نشان می دهد از روز چهارشنبه با عبور جریانات ناپایدار ناوه شمالی و نفوذ زبانه های پرفشار بارندگی ها از سمت غرب گیلان و برخی نواحی شمال غرب کشور آغاز می شود.

همچنین طی بعد از ظهر و اوایل شب چهارشنبه در مناطقی از دامنه های زاگرس و البرز شاهد رشد ابر های همرفتی و بارش پراکنده خواهیم بود.

نقشه فشار سطح زمین ؛ نفوذ هوای سرد پرفشار از عرض های بالاتر
نفوذ هوای سرد از عرض های بالاتر به کشور
نقشه بارشی روز چهارشنبه

طی روز پنج شنبه در مناطقی از شمال غرب (اردبیل و شمال آذربایجان شرقی) سواحل کاسپین و برخی نقاط شمال شرق کشور شاهد ناپایداری و بارش باران خواهیم بود که انتظار داریم پیک بارش ها در استان های گیلان و غرب مازندران واقع شود. 

در روز پنج شنبه با تقویت جریانات شمالی شاهد کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود که صبح روز جمعه این هوای خنک و سرد پاییزی ملموس تر خواهد بود.

نقشه بارشی روز پنج شنبه

اختلاف دمای ظهر پنج شنبه نرمال بلند مدت ؛ نفوذ هوای سرد به استان های شمالی

طی روز جمعه همچنان در سواحل کاسپین و مناطق شمالی اردبیل و آذربایجان شرقی شاهد بارش باران خواهیم بود.

نقشه بارشی روز جمعه

اختلاف دمای ظهر جمعه با نرمال بلند مدت ؛ گسترش هوای سرد در بیشتر نقاط استان های شمالی

هشدار های مهم

هشدار1 : طی روز های چهارشنبه لغایت جمعه به سبب بارش شدید باران در استان های شمالی بویژه گیلان و غرب مازندران شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها خواهیم بود.

هشدرا 2 : از اواخر روز چهارشنبه شاهد کاهش محسوس دمای هوا در نیمه شمالی کشور خواهیم بود که اوج آن برای اردبیل ، شمال آذربایجان شرقی، گیلان ، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی پیش بینی می شود.

دمای کمینه صبح جمعه (سانتی گراد)
دمای بیشینه ظهر جمعه (سانتی گراد)

هشدار3 : طی فعالیت سامانه مذکور دریای کاسپین مواج و طوفانی پیش بینی می شود.

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *