▪️بارش باران و کاهش دما در راه کشور / اطلاع رسانی کنید▫️

🔸با سلام و عرض ادب خدمت همه همراهان عزیز و گرامی🌺

✅همانطور که از روز های قبل به اطلاع شما عزیزان رساندیم از اواخر روز یکشنبه و روز دوشنبه به سبب فرود مرکز کم ارتفاعی با همراهی مرکز کم فشار سطح زمین بروی دریای مدیترانه و حرکت شرق سوی این ناوه بارشی شرایط برای رخداد ناپایداری به شکل رشد ابر ، رگبار و رعد و برق و کاهش نسبی دمای هوا از سمت استان های غربی مهیا می شود.

❇️انتظار می رود به جهت شرایط مناسب همگرایی دریای سرخ و مدیترانه اولین بارش سراسری و نافع دامنه های زاگرس طی روز های دوشنبه لغایت روز های پایانی هفته صورت گیرد.

💢بر این اساس طی روز یکشنبه 28 آبان بارندگی ها به صورت پراکنده و جزئی در استان های کردستان، کرمانشاه، و مناطقی از آذربایجان غربی و شرقی آغاز می شود.

▪️طی روز دوشنبه 29 آبان با عمیقتر شدن ناوه بارشی و رطوبت دهی مناسب دریای سرخ بر گستره و شدت بارش ها در مناطق مذکور به علاوه ارتفاعات دامنه های البرز و زاگرس افزوده می شود .

▫️اما طی روز سه شنبه 30 آبان با نزدیکتر شدن مرکز کم ارتفاع تراز میانی جو (500 هکتوپاسکال) بارش ها شدید تر و گسترده تر شده و در تمامی استان های غربی و با شدت کمتر در دامنه های البرز شاهد بارندگی خواهیم بود.بر این اساس طی روز سه شنبه که روز طلایی این سامانه بارشی خواهد بود در استان های کرمانشاه،کردستان، زنجان ، جنوب آذربایجان غربی ، جنوب آذربایجان شرقی، ایلام ، لرستان، همدان، خوزستان، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و با شدت کمتر و پراکنده در استان های قزوین، البرز، مرکزی ،تهران و بوشهر شاهد آسمانی ابری همراه با بارش باران خواهیم بود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف پیش بینی می شود.

🔻اوج بارش های روز سه شنبه برای استان خوزستان، لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود🔺

🔸از لحاظ دمایی انتظار داریم از روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی و وقوع بارندگی از میزان دمای هوا در استان های غربی کاسته شود .

☀️همچنین طی روز های دوشنبه لغایت چهارشنبه به سبب عبور کم فشار و جنوبی شدن سوی جریانات برخلاف استان های غربی در سواحل کاسپین و نوار شمالی کشور شاهد افزایش نسبی دمای هوا خواهیم بود که این شرایط در استان های گیلان ، مازندران و گلستان به صورت فون باد (وزش باد گرم) پیش بینی می شود. از این رو از روشن کردن آتش در جنگل ها جدا خودداری نمایید🔥

🔴بررسی مدل های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که این شرایط بارندگی به صورت متناوب تا اواخر هفته و اوایل هفته بعد ادامه خواهد یافت از این رو پیش بینی روز های چهارشنبه 1 آذر لغایت شنبه 4 آذر در روز های بعد به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

🌺لطفا نشر دهید 🌺

▪️برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام بپیوندید

عضویت در معتبرترین کانال هواشناسی کشور👇
http://t.me/joinchat/AAAAAD7ZtLYXJfBSDnouzw

از IranWeather

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور از اول دی ماه 93 با هدف پیش بینی آب و هوای نواحی مختلف ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیریت این پایگاه بر عهده امیر سرمدی و علی صبوری بوده و کارشناسان متخصصی در این راه با این وبسایت همکاری میکنند. منطقه شمال غرب، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هادی مشاریان استانهای شمالی، گیلان، مازندران و گلستان محمد پوررجبی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و سمنان علیرضا ابراهیمی مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شهاب ولی زاده در آینده برای دو ناحیه غرب و مرکز، و شمال شرق و شرق کشور نیز کارشناسانی به بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور اضافه خواهند شد. این وبسایت، دست تمامی کارشناسان مجرب هواشناسی در سراسر کشور را به گرمی می فشارد. چنانچه قصد همکاری با بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور را دارید، از فرم تماس با ما آمادگی خود را اعلام کنید. این پایگاه، متعلق به نهاد یا انجمن خاصی نیست و به صورت شخصی اداره میشود

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله‌ی امنیتی را در کادر بنویسید. *